ZK nr 1 w Grudziądzu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo

Więziennictwo - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
12-09-2011, 11:08  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

witam trochę minęło czasu od ostatniego wpisu .Syn wyszedł z pierwszej wokandy ponad tydzień temu .Była wina ,była kara .Teraz życie zaczyna się od nowa ,jeśli tak można powiedzieć z czystą karta Nigdy więcej takich doświadczeń życzę synowi ,sobie i wszystkim czekających i doczekanym ŻEGNAM
 
08-12-2012, 19:27  
cheec
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Witam serdecznie. Widzę, że dawno nie było nic nowego w tym temacie, a przeglądając poprzednie posty nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z przepustkami, jeśli osobie minęła połowa kary oraz jakie są możliwości na skrócenie kary? Osoba tam przebywająca jest już zwodzona od wakacji w sprawie przepustek. Wychowawczyni obiecała, że zajmie się sprawą przepustek, jednak ostatecznie poszła na urlop, a po powrocie z urlopu osobę przenieśli na inny oddział. Niedawno okazało się,że żeby dostać przepustkę trzeba mieć z 6 wniosków nagrodowych, a według osoby tam przebywającej możliwość zdobycia takiego wniosku to 1 na 2 miesiące, o czym wcześniej jej nie powiedziano. Ktoś może wie jak rzeczywiście wygląda sytuacja z przepustkami?
cheec jest off-line  
06-02-2013, 13:37  
MamaNadusi
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Ja odbywalam wyrok 1 roku w ZK Grudziadz.ulWybickiego 10/22.
Fakt faktem jedzenie paskude ze hej.Warunki mieszkaniowe o ile wogole tak to mozna nazwac no w miare dobre-szalu nie ma ale to nie hotel.Widzenia 2 w miesiacu-paczki tez 2 w msc.Kadra no tu sie nie wypowiem,chyba ze na PW.
Ja akurat odbywalam kare z kobietami z roznymi wyrokami-za zabicie dzieci,konkubenta,meza,za dlugi itd.Ale nie jest to zaden problem.
MamaNadusi jest off-line  
06-02-2013, 19:07  
forg
Praktyk
 
Posty: 15.667
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Cytat:
Napisał/a MamaNadusi
paczki tez 2 w msc.
Jakie paczki? Możesz rozwinąć ten temat?
forg jest off-line  
07-02-2013, 11:45  
convictus
Użytkownik
 
Posty: 170
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

A po co rozwijać ten temat ?
Przecież wiadomo , że przysługuje jedna paczka żywnościowa o wadze do 5kg , kwartalnie . Dawniej było inaczej ... I mogła być paczka 2 razy w m-cu . No chyba , że ma tyle paczek dodatkowych za wnioski nagrodowe..
convictus jest off-line  
14-02-2013, 21:28  
maniek777
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Cytat:
Napisał/a marcinmajster
Pani sędzina z Torunia "opiekująca się" zk nr 1 "uwielbia" takie sprawy. Nie będzie łatwo o wokandę, podejrzewam, że chodzi o kobietę! O ile ma dobrą opinię może starać sie o pracę wolnościową, tego dla kobiet jest dużo!
Przesłanki materialne do zwolnienia warunkowego :

Skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z odbycia reszty kary tylko wówczas, gdy:
1.jego postawa,
2.jego właściwości i warunki osobiste,
3.okoliczności popełnienia przestępstwa,
4.zachowanie po popełnieniu przestępstwa i w czasie odbywania kary,

uzasadniają przekonanie, iż skazany po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności – nie popełni ponownie przestępstwa (art. 77 kk).


No właśnie WYSOKI SĄD uwielbia , to mało powiedziane, takie sprawy. Tak naprawdę nie zajmuje się istotą sprawy tzn. czy skazany spełnia wszelkie wymogi warunkowego zwolnienia , tylko wydaje ponowny wyrok. Nie interesuje się opiniami skazanego, jego przepustkami, tym że ZK wystąpił o warunkowe zwolnienie. Ważne jest to, że dobrze bawiła się czytając akta sprawy, ale zapewne nie zwróciła uwagi, że przestępstwa dokonano wiele lat temu. Nie wie nawet czy oskarżonemu zostało 6 czy 8 miesięcy odbycia kary. Bo przecież to nie jest istotne. W opinię nie zajrzała , więc nie wie , że proces resocjalizacji w pełni został zakończony i skazany cieszy się bardzo dobrą opinią.
WYSOKI SĄD zezwala na warunkowe zwolnienie nie wg KK, ale własnego "widzimisię". A może twarz nie spodobała się ? Normalnie państwo w państwie. Takie zachowania powinny ujrzeć światło dzienne. Gdzie tu obiektywizm i bezstronność ?
maniek777 jest off-line  
15-02-2013, 08:50  
maniek777
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Warto dodać, że w/w WYSOKI SĄD celowo odracza sprawy. Ostanio nawet pozwoliła sobie na odroczenie uzasadnienia wyroku. Wypuszcza ludzi, którzy dokonali morderstwa . W czasie wokandy nie ma żadnych reguł, totalne bezprawie. Pora , żeby tą sprawą zajęła się prasa, telewizja.
maniek777 jest off-line  
29-06-2013, 12:18  
LEWiOA
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Witam mojego przewieżli w czwartek do Grudziądza , a ma wyznaczony termin sprawy o odroczenie na 29 lipca w OS w Gdańsku to co teraz przeniosa sprawe do Torunia czy go dowiozą do Gdańska ?
LEWiOA jest off-line  
29-06-2013, 12:35  
Finister
Stały bywalec
 
Posty: 3.175
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

Sprawę o co? O odroczenie wykonania kary? Jeśli już karę zaczął odbywać to odroczenie stało się bezprzedmiotowe i sąd sprawę umorzy lub przekaże do właściwego sądu wg. miejsca pobytu osadzonego jako wniosek o przerwę w karze.
Finister jest off-line  
29-06-2013, 18:42  
LEWiOA
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: ZK nr 1 w Grudziądzu

tak tak o to właśnie chodziło tylko nie wiedzialam jak to dobrze napisac czyli bedzie sprawa tam gdzie on teraz przebywa a czy jest mozliwosc ze go dowioza do Gdańska czy to odpada i sprawa bedzie w Grudziądzu w tym samym terminie co miala byc czy wyznacza nowytermin?
LEWiOA jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Więziennictwo - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ZK nr 2 w Grudziądzu odpowiedzi: 25
§ zakład karny grudziądz odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.