Areszt Śledczy Toruń - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Odpowiedz
 
25-02-2011, 22:46  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Areszt Śledczy Toruń

AŚ Toruń
Piekary 53, 87-100 Toruń
(Starówka – dojazd bezproblemowy)
Widzenia dla TA i skazanych w niedziele i środy w godz. 8-15, najpóźniej należy przyjść do 13.30.
W święta widzenia nie odbywają się.
---
Widzenie krok po kroku:
Klikamy na domofon, podajemy przez otwór w drzwiach dowód, dołączamy zgodę na widzenie jeśli chodzi o TA i wchodzimy. Dostajemy kluczyk do szafki i idziemy do poczekalni. Zostawiamy wszystko w szafce, przedmioty niezbędne bierzemy w dłonie.
Poczekalnia mała, jest w niej toaleta.
Czekamy (przeważnie z pół h), f-sz wyczytuje nazwiska osadzonych, jak słyszymy swoje to znaczy, że za chwilę przechodzimy do sali widzeń. Jak jest więcej odwiedzających to idzie się grupą. F-sz oddaje dowód, daje karteczkę na zakupy w kantynie. Przechodzimy przez bramkę, idziemy do sali widzeń.
Wchodzimy do sali widzeń, szukamy wolnego miejsca i czekamy na osadzonego (tak z 15 minut zazwyczaj). W tym czasie możemy zrobić zakupy (w trakcie widzenia i po widzeniu zanim f-sz zabierze nas z powrotem też możemy). Zakupy maks. do 200zł. Osadzony do kantyny nie podchodzi. Zakupy zostawiamy w kantynie z karteczką, którą dostaliśmy na początku i dopisujemy na niej nr celi, później są tam dostarczane.
Zakupy przeznaczone do spożycia w trakcie widzenia – jeśli pozostały niewielkie ilości osadzony zabiera ze sobą do celi (sam zabiera), jeśli jest tego sporo zabiera odwiedzający.
Sala widzeń mała i ciasna. Jeśli widzenie odbywa się w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt to już w ogóle masakra jeśli chodzi o przestrzeń.
Pozostali siedzą jak chcą, tzn. nie ma zasady siedzenia naprzeciwko siebie. Dziewczyny zawsze ciekawi czy można siadać na kolanach – tu jest tak ciasno, że czasami mam wrażenie, że inaczej to się po prostu nie da To taki żart oczywiście
Sala widzeń bezdozorowych to tzw. „adwokatka” (bez kamer), są: stolik i dwa krzesła
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Więziennictwo - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Areszt Śledczy w Katowicach odpowiedzi: 63
§ Areszt Śledczy Olsztyn odpowiedzi: 13
§ Areszt Śledczy w LUBLINIE odpowiedzi: 91
§ Areszt Śledczy w Grójcu odpowiedzi: 8
§ Areszt Śledczy w Bydgoszczy odpowiedzi: 2
§ Areszt Śledczy odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.