przepustka - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo

Więziennictwo - aktualne tematy:


Zamknięty temat
 
04-11-2006, 08:46  
miskaa0
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie przepustka

Moj narzezcony odsiaduje kare w zakladzie karnym typu zamkniety. Z tego co mi wiadomo prezpustki moilziwe są tylko w zakładach połotwartych. A co jets z prezpustkami okolicznościowymy jak np. pogrezb, slub?? Czy przysługuja one chociaz mojemy narezczonemu..dziekuje zgory za wszelka pomoc...
miskaa0 jest off-line  
04-11-2006, 10:11  
Ulp
Użytkownik
 
Ulp na Forum Prawnym
 
Posty: 116
Domyślnie

[lex:336fuah0]
Kodeks Karny Wykonawczy
Art. 141a. § 1. W wypadkach szczególnie ważnych dla skazanego można mu zezwolić na opuszczenie zakładu karnego, na czas nieprzekraczający 5 dni, w miarę potrzeby pod konwojem funkcjonariusza Służby Więziennej lub w asyście innej osoby godnej zaufania.
§ 2. W stosunku do osadzonych w zakładzie karnym typu zamkniętego zezwolenia, o którym mowa w § 1, udziela sędzia penitencjarny, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - dyrektor zakładu karnego.
§ 3. Udzielenie zezwolenia, o którym mowa w § 1, tymczasowo aresztowanemu mającemu prawa i obowiązki skazanego odbywającego karę pozbawienia wolności wymaga wydania zarządzenia o zgodzie przez organ, do którego dyspozycji tymczasowo aresztowany pozostaje.
§ 4. Przepis art. 139 § 8 stosuje się odpowiednio. [/lex:336fuah0]

Czyli Pani Narzeczony, musiałby złożyć stosowny wnioeks (do sędziego penitencjarnego), we wniosku takim musi wykazać, że zachodzi "wypadek szczególnie dla niego ważny". Wiele też zależy, od tego za co został skazany i jak długi jest wyrok.
Ulp jest off-line  
01-02-2007, 22:16  
Moniak
Stały bywalec
 
Moniak na Forum Prawnym
 
Posty: 1.299
Domyślnie

To ZK typu zamknietego wogóle nie ma przepustek ?? Chodzi mi o takie nagrodowe przepustki a nie w jakis szczegolnych sytuacjach jak pogrzeb itd
Moniak jest off-line  
17-02-2007, 07:27  
luberad
Użytkownik
 
Posty: 104
Domyślnie

Witam.
Czy załatwienie ważnych spraw urzędowych(notariusz,bank),gdzie zainteresowany musi się stawić osobiście(jeżeli sprawy nie zostaną załatwione terminowo,konsekwencje poniesie rodzina)-to sprawy szczególnie ważne dla skazanego?Czy mogą być podstawą do ubiegania się o przepustkę?
Pierwsza przepustka po 1/4 kary-czyli w 2 połowie maja.Czy w szczególnie ważnych sprawach jest szansa na otrzymanie przepustki wcześniej?
Mąż jest w zk typu półotwartego.Sprawy są bardzo waŻNE I DOTYCZĄ PRZYSZŁOŚCI DZIECI.
luberad jest off-line  
17-02-2007, 08:03  
13a
Przyjaciel forum
 
Posty: 434
Domyślnie

Cześć,tak -nagrodowa
13a jest off-line  
17-02-2007, 08:53  
luberad
Użytkownik
 
Posty: 104
Domyślnie

Nagrodowa-czyli za coś?No to dopiero jak mnie informował wychowawca może dostać przepustkę dopiero w maju , aja muszę pozałatwiać najpóżniej do końca marca
luberad jest off-line  
18-02-2007, 10:40  
adozet
Użytkownik
 
Posty: 77
Domyślnie

no to wychowek ma rację .. oczywiscie sąd penitencjarny moze udzielic zgody na przepustke wczesniejsza , ale takie sprawy jakie opisalas to naprawdę nie sa sprawy szczegolnie wazne ..
adozet jest off-line  
18-02-2007, 17:28  
luberad
Użytkownik
 
Posty: 104
Domyślnie

Już mnie poinformował wychowawca na widzeniu,że notariusza mogę przywieżć do zk i załatwić podpisy, jednak różne osoby mniej lub bardziej intensywnie przeżywają rozłąkę-dla moich dzieci i dla mnie to prawdziwy dramat,więc nawet kilkugodzinne rodzinne spotkanie byłoby wspaniałym prezentem-wielka szkoda.Dziękuję za odpowiedż.
luberad jest off-line  
26-02-2007, 23:51  
ewaklara
Użytkownik
 
ewaklara na Forum Prawnym
 
Posty: 267
Domyślnie

Oprócz przepustki są jeszcze widzenia na terenie ZK, które przysługują już niemal od zaraz. To tez dużo znaczy. Nie wiem jak jest w zamkniętym (w półotwartym 3 w miesiącu po jednej godzinie + jedno więcej na dziecko, lub godzina dłużej). Wiem, że to sytuacja stresująca, ale spokojnie. Też bardzo się bałam reakcji mojej córki na zobaczenie taty za "kratkami" a ona zareagowała całkiem normalnie (a jest już całkiem "rozumna" - ma 9 lat). Przede wszystkim bardzo się cieszyła, że może go zobaczyć. W trudniejszych (problematycznych) sprawach radzę osobista wizytę u dyrektora zakładu. Jeśli jest ludzki, może zechce pomóc. Pozdrawiam i życze wytrwałości.
ewaklara jest off-line  
07-02-2009, 21:31  
iwona-25
Użytkownik
 
Posty: 50
Domyślnie co z przepustką okolicznościową na swój ślub?

Witam, mój nażeczony (ojciec mojego dziecka)przebywa w ZK teraz jest w Gdansku na Kurkowej, i czeka na transport na przeróbkę, jest juz po wyroku, (pierwszy ma póltora roku, drugi rok) teraz zrobimy sprawę o wyrok łączny, jednak problem mam taki że jest luty, a my na czerwca tego roku mamy ustaloną datę ślubu w USC na wolnosci, jakie sa szanse na otrzymanie przepustki, jakie warunki musi spelnic? siedzi juz 2 miesiace, w czerwcu bedzie 7 miesiac odbywania kary, ma w tej chwili grupe p2(polotwarty) na przerobce bedzie sie staral o grupe p3 ( bo ma isc do pracy na wolnosci) slyszalam o przepustce okolicznosciwej na 30 godzin, ale taka nie bardzo ans urzadza myslalam raczekm o takiej na przynajmniej 3 doby.. pomozcie bo jestem tym wszystkim zalamana..
iwona-25 jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Więziennictwo - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przepustka odpowiedzi: 2772
§ Przepustka odpowiedzi: 3
§ przepustka p2 odpowiedzi: 2
§ Przepustka odpowiedzi: 0
§ Przepustka odpowiedzi: 1
§ p2 i przepustka odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.