Ile dni od wokandy? Kto wie? - Forum Prawne

 

Ile dni od wokandy? Kto wie?

Czy ktoś wie ile czasu trzeba czekać na wokandę? Od kiedy liczy się czas, od chwili wpłynięcia wniosku do sądu penitencjalnego?Czy są jakieś inne możliwości przyspieszenia tego? Z wniosekiem o przerwę w karze wystąpił Sąd ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo

Więziennictwo - aktualne tematy:

  • § Budka telefoniczna
    Witam , może nie powinnam poruszać na tym forum mojego tematu aczkolwiek dużo osób odwiedza to forum jak i dużo...
  • § widzenia
    Witam. Pisałam wczoraj ale nie dostałam odpowiedzi więc napiszę jeszcze raz bo bardzo mi zależy.. Mój dobry...
  • § zk podgorze czarnieckiego
    moj narzeczony odbywa kare w zakładzie na czarnieckiego. 17 maraca ma stawac na przerwe o karze. w piatek zaklada...

 
23-04-2007, 19:36  
ziutka
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Ile dni od wokandy? Kto wie?

Czy ktoś wie ile czasu trzeba czekać na wokandę?
Od kiedy liczy się czas, od chwili wpłynięcia wniosku do sądu penitencjalnego?Czy są jakieś inne możliwości przyspieszenia tego? Z wniosekiem o przerwę w karze wystąpił Sąd Rejonowy postanowieniem z 15 marca i przekazano do penitencjalnego tylko, że dopiero 18 kwietnia sąd penitencjalny otrzymał ten wniosek. Od kiedy i ile czasu teraz trzeba czekać i jak to liczyć?
ziutka jest off-line  
23-04-2007, 19:41  
13a
Przyjaciel forum
 
Posty: 434
Domyślnie

Napiszcie prośbę do prezesa sądu ,o szybsze rozpatrzenie wniosku- u nas to poskutkowało i termin był po dwóch tygodniach wyznaczony, a tak to czekaliśmy i czekaliśmy ( 7 listopada 06r.- złożyliśmy wniosek, wokanda- 6 marzec 07r.)

Podepnę się pod temat. Ja mam pytanie podobne choć nie do końca.:Piszemy wniosek o udzielenie dalszej przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Pierwsza przerwa udzielona została od 07 marca 2007r do 07. czerwca 2007r.
CZY jeśli 2 maja 2007r. poleconym wyśle następny wniosek to mamy szanse na rozpatrzenie go przed ukonczeniem pierwszej przerwy?
Czy może napisać również jakieś pismo -prośbę o wyznaczenie terminu przed ukończeniem tej pierwszej przerwy?
(mamy już doświadczenie z długim oczekiwaniem na wokandę i nie wiem jak jest rozpatrywany wniosek o dalszą przerwę, nadmieniam, że w sądzie nawet nie przecztali np. że opłata już jest zapłacona , pomimo,że załączony był dowód zapłaty, eh, boje się podobnych sytuacji i teraz).
Proszę o rzetelna pomoc. Dziękuje.
13a jest off-line  
23-04-2007, 22:24  
ziutka
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie

Ja nie wiem czy mogę pisać do śądu bo to nie my występowaliśmy o tą wokandą tylko sąd rejonowy. Pisaliśmy zażalenie bo odwieszono mojemu mężowi wyrok. Sąd 15 marca uznał chyba to zażalenie ale oficjalnie nie dostaliśmy ani postanowienia co do zażalenia, ani żadnej odpowiedzi. Wszystkiego dowiaduję się telefonicznie. Może muszę napisać aby takie postanowienie mężowi wysłano? Już nie wiem co robić! I zaskoczyło mnie że tylko trzy miesiące trwa ta przerwa w karze ?! Tak mało? To po co to wszystko? Możę być dłuższa ta przerwa?
ziutka jest off-line  
23-04-2007, 22:36  
13a
Przyjaciel forum
 
Posty: 434
Domyślnie

tak może być dłuższa do 6 miesięcy
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0557.htm
poczytaj oddział 10

Napisz dokładniej o co chodzi?Jak sąd rejonowy może pisać o przerwę- nic nie kapuje
13a jest off-line  
23-04-2007, 23:11  
ziutka
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie

W lipcu zeszłego roku sąd rejonowy w poznaniu odwiesił mojemu męzowi wyrok i był poszukiwany listem gończym. O odwieszenie wyroku wysąpił kurator bo mąż podobno nie podjął pracy - a tak naprawdę cały czas jest zatrudniony i ma umowę o pracę) zamknęli go 11 lutego 2007r.12 lutego napisaliśmy do sądu zażalenie na to postanowienie ( dołączyłam umowę o pracę i pozytywną opinię z zakładu pracy). Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi na to zażalenie. Jak dzwoniłam do sądu to powiedziano mi że 15 marca zostało wydane postanowienie w tej sprawie o przerwie w karze i przekazane do sądu penitencjalnego. Jak dzwoniłam w zeszłym tygodniu do penitencjalnego to mają już tę sprawę i o terminie posiedzenia poinformują męża. Tylko kiedy to będzie. Bardzo bym chciała to przyśpieszyć tylko nie wiem jak. Proszę POMOCY bo ja już nie mam śił na te sądy!
ziutka jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Więziennictwo - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ dokładny termin wokandy - Powiedzcie mi jak dokładnie obliczyć termin, od którego można składać wniosek o wokandę. Wiem, że musi minąć połowa kary, ale mnie interesuje co do...
§ Wokandy w Warszawie białołęka - Mój narzeczony dostał 3 lata (to jego pierwszy wyrok) i za dwa miesiące minie mu połowa kary. I chciała bym się dowiedzieć jak wyklądają wokandy w...
§ wokandy sadowe - Witam wszystkich. Z tego co sie ostatnio dowiedzialam akta oskarzonego wlasnie trafily do sadu i sprawa oczekuje na numer do wejscia na wokande....
§ Zk łowicz wokandy - Witam,czy ktoś wie jak puszczają z wokand w zk łowicz...czy w ogóle puszczają ,i jak jest z przepustkami tam...czy się starać czy sobie darować..:(;)
§ Przyspieszenie wokandy - czym umotywować? - Witajcie Zacznę od małego wprowadzenia, w październiku niebiescy zabrali prawko, za jazdę po użyciu alkoholu, a dokładnie 0,24 mg/dm i w drugim...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.