Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Zamknięty temat
 
09-06-2009, 09:54  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Mój narzeczony 13marca dostał bilet do wiezienia. Chciał popełnić samobójstwo. Trafił do szpitala psychiatrycznego. Leczył się ponad miesiąc. W między czasie adwokat wysłał pismo do Sądu o wstrzymanie doprowadzenia i o odroczenie wykoniania kary. Czekaliśmy na sprawę nie całe 3 miesiące. Niestety nie doczekaliśmy się. P. dostał aviso z urzędu pracy a tam czekała na niego plicja. Trafił na komende policji. Ponoć zabrali go do Toszka i do lekarza ogólnego w celu badania czy jest zdolny do odsiadki. Pytałam na komendzie, powiedzieli ze obecnie przebywa w areszcie śledczym

- czy awokat jest jeszcze w stanie coś z tym zrobić? P. ma opinie psychiarty, na której jest zalecenie dalszego leczenia ambulatoryjnego, przyjmowanie leków depresyjnych. Czy na tej podstawie możemy starać się i wykazać ze po próbie samobójczej nie jest zdolny do przebywania w areszcie? Czy jest szansa na to by Sąd odroczył wykonanie kary na 6 miesięcy, potem znów na 6 miesięcy a potem odroczył kare całkowicie czy po jego zatrzymaniu to już jest stracone?

- czym różni się areszt śledczy od Zakładu karnego? chodzi mi o warunki, przepustki, telefony, listy

-P. został skazany na 2 lata (odblokowane zawiasy) Po połowie odbywania kary moze starać się o przedterminowe zwolnienie? Na jakiej zasadzie? za dobre sprawowanie czy za coś jeszcze?

- co z przepustkami, uropami, co to są przepustki losowe? Gdy przy wyoku na 2 lata kiedy może dostać pierwszą przepustke?

- ile czasu musi minąć zeby przenieśli go do zakładu półotwartego lub otwartego?

- na widzenia może przyjść tylko rodzina. Jeśli widzenia w AŚ wyznaczone są na środe i sobote można go odwiedzać w każdą srode i sobote? Czy narzeczona/ dziewczyna/ przyszła żona wlicza się do "jego rodziny"?

- mozna przywozić mu paczki? listy? panuje cenzura? co moze byc w paczce a czego nie?

Prosze o szybką odpowiedź
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 10:14  
MartOOsia
Użytkownik
 
Posty: 42
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

1. Adwokat jest zbędny. Możecie się starać o odroczenie z powodu choroby. Jeżeli chodzi o 6 miesięcy, to nie bo musiałby najpierw te pół roku przesiedzieć, dopiero wtedy o przerwę w karze i ewentualnie o zawieszeniie reszty wyroku.
2. Jeżeli już zostanie to będzie przewieziony do ZK w najbliższym czasie, ale w areszcie śledczym jjest zamek, na telefony ( tak było w Gliwicach gdzie był moj) jeżeli przyszli po niego to mógl zadzwonić, jeżeli nie przyszli to nie dzwonił, czasem było tak że tydzień po niego nie przychodzili... A listy dochodziły gdzieś w 5,6 dni, moje jak i jego...
3. Jeżeli nie był wcześniej karany, to po minimum 6 miesiącach może się starać o wokandę - przedterminowe zwolnienie... Jeżeli będzie się dobrze sprawował, będzie pracował i nie bedzie łapał kwitów karnych to ma większze szanse na wyjście z niej. Ale na wokande może stawać każdy, ale nie każdy z niej wychodzi
4. Dokłądnie nie wiem po ilu może dostać przepustkę, ale pierw musi stanąc na komisję przedprzepustkową, najpierw 30 godzinna dostanie, potem większą, ale że szybko dostanie to lepiej się nie nastawiać. Przepustka losowa, jest w nagłych przypadkach ; śmierć w rodzinie itp.
5. Do miesiąca czasu powinni go wysłać, chyba że ZK są przepełnione, w Naszym przypadku tak było i mój został przewieziony po 2 miesiącach...
6. Tak. Jeżeli są dni wyznaczone to tylko w te dni można go odwiedzać. Narzeczona sie nie wlicza do rodziny, ale skazany jeżeli wpisze Cię na liste odwiedzających bedziesz mogła go odwiedzać. Zależy w jakim ZK ale najczęsciej jest 3 godziny w miesiącu, plus 4 godzina dodatkowa na dziecko
7. Paczka jedna na kwartał, listy można wysyłać. Paczka może być do 5 kg. Dowiesz się na bramie co możesz mu tam dać a czego nie.

Ten temat i tak zostanie zamknięty, wiec zorientuj sie na forum, bo wszystko tam znajdziesz pzdr
MartOOsia jest off-line  
09-06-2009, 10:26  
agajacek
Użytkownik
 
Posty: 123
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Na te wszystkie nurtujące Cie pytania znajdziesz odpowiedzi na formu w odpowiednich wątkach , wystarczy poczytac
agajacek jest off-line  
09-06-2009, 10:38  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

dziekuje za szybką odpowiedz. Mam jeszcze kilka pytan. Po raz pierwszy jestem w takiej sytuacji, nie znam przepisów, nie wiem co robić.

1-czyli po pół roku możemy starać się o przerwe w karze i ewentualne zawieszenie wyroku i odroczenie z powodu choroby - do tego raczej bedzie nam potrzebny adwokat.
Przerwa w karze - może być powiązana z chorobą, na jakiej zasadzie można ja uzyskać?

2- zamek na telefon? to znaczy ze może dzwonić tylko wtedy, gdy ktoś po niego przyjdzie i pozwoli mu na to tak?

3- co do aresztu śledczego i zakładu karnego - w ZK są lepsze warunki? nie ma zamka na telefon? Jesteśmy z Zabrza.

4- listy są ocenzurowane?

5- Nie był wcześniej karany. Po 6miesiącach może starać się o wokande - wpływ na to ma dobre zachowanie, opinia, praca? choroba też? Jeżeli dostanie wokande to reszta kary jest anulowana? Nastawiać się do niej pozytywnie czy raczej z dystansem i nie robić sobie na nią większych nadzieii?

6- Co do prtzepustek, bo najbardziej mnie interesuja - slyszałam dwie sprzeczne wersje - ze dostaje sie pierwsza po 1/4 odsiedzenia kary. Wyrok jest na 2 lata czyli pierwsza miałaby byc po pół roku? Druga wersje jaka znam to to,ze przysługuje na przepustki ileś dni w roku - teraz nie pamiętam dokładnie 30 albo 60. Chyba 30. I ze mozna wychodzić na 2 dni co 2 tyg. Nie orientujesz sie dokładniej jak to jest?

7- "narzeczona nie wlicza sie do rodziny" to absurd... razem mieszkamy, zyjemy... jestesmy rodzina ;( czy jesli wpisze mnie na to liste to na pewno bede mogla sie z nim widywac?
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 11:06  
Monika R
Stały bywalec
 
Monika R na Forum Prawnym
 
Posty: 1.501
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Widzenia skazanego

http://forumprawne.org/wieziennictwo...wolnienie.html

Telefony, karty telefoniczne

http://forumprawne.org/wieziennictwo...ztowanego.html

Przerwa w odbywaniu kary

Przepustkatutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania pozdrawiam
Monika R jest off-line  
09-06-2009, 11:10  
ane
Użytkownik
 
ane na Forum Prawnym
 
Posty: 243
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

wystarczy poczytac i napewno znajdziesz odp na swoje i wiele innych pytan, Monisia idealnie
tam tez mozesz zadawac pytania zgodnie z tematem
ane jest off-line  
09-06-2009, 11:17  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Dziekuje.
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 15:06  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Dziewczyny trochę namieszałyście:
- co do telefonów to nie ma znaczenia czy osoba jest w ZK czy w AŚ - znaczenie ma to jaki status ta osoba posiada - jeśli TA to dzwonić nie może, jeśli jest skazana to mimo, że jest w AŚ może dzwonić na zasadach panujących w danym AŚ
- WPZ przysługuje po połowie kary (jeśli to recydywa po 2/3, multirecydywa 3/4), a nie po 6 miesiącach (te 6 miesięcy tyczy się osób, które mają wyroki krótsze niż rok, np. 10 miesięcy to wtedy mimo, że połowa kary przypada na 5 miesiąc, osoba taka musi czekać aż minie co najmniej 6 miesięcy)
- co do przepustek to w ZK typu zamkniętego są tylko losowe i nagrodowe (to, o czym słyszałaś Anka tyczy się ZK typu półotwartego, gdzie skazanym można udzielać przepustek nie częściej niż raz na dwa miesiące, łącznie na okres nie przekraczający 14 dni w roku, natomiast w ZK typu otwartego skazanym można udzielać przepustek nie częściej niż raz w miesiącu, łącznie na okres nie przekraczający 28 dni w roku.
Przy czym można nie oznacza, że trzeba.
- co do wiedzeń to jeżeli osoba jest w AŚ i ma status TA to zgodę na widzenie musi wydać organ, do którego dyspozycji pozostaje ta osoba (wpis w kartę widzeń nie ma znaczenia), a jeśli jest już w ZK i jest to ZK typu zamkniętego to obligatoryjnie są 2 widzenia w miesiącu, a jeśli jest to osoba młodociana to trzy (chyba, że dodatkowe na dziecko)
- co do listów - jeśli jest w AŚ i ma status TA to listy są cenzurowane przez organ,do którego dyspozycji pozostaje, co oznacza, że mogą iść nawet miesiąc, jeśli jest w ZK to listy też są czytane, ale przez administrację ZK i wtedy idą normalnie
 
09-06-2009, 15:40  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Zrobiliście mi wielką nadzieje, co do tego,ze juz po pół roku mógłby starać się o wyjście... nie znam się na tych wszystkich przepisach i procedurach
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 17:05  
marta222
Przyjaciel forum
 
marta222 na Forum Prawnym
 
Posty: 902
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

z wyrokiem 2 lata to po pół roku może się starać o przepustkę a o warunkowe wyjście po odbyciu conajmniej połowy kary czyli roku.

o przerwę w karze może się starać w każdej chwili niekoniecznie po pół roku.
marta222 jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Więziennictwo - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Areszt śledczy Łódź odpowiedzi: 2
§ areszt śledczy w świdnicy odpowiedzi: 1
§ areszt śledczy odpowiedzi: 40
§ areszt śledczy dla kobiet odpowiedzi: 4
§ Komornik i areszt śledczy odpowiedzi: 6


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.