Przepustka - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Zamknięty temat
 
05-02-2010, 10:41  
differend
Stały bywalec
 
differend na Forum Prawnym
 
Posty: 2.067
Domyślnie RE: Przepustka

witam.Moje pytanie dotyczy udzielania przepustki. Ojciec dziecka, o ile mi wiadomo, otrzymuje przepustki twierdząc, iż chce sie zobaczyć z dzieckiem, bo jest ono znerwicowane, niedopilnowane itp., co absolutnie nie jest prawdą. Ponadto potrafił na przepustce zjawić się (podobno u dziecka) pijany, bez żadnego powiadomienia, że przyjedzie. Czy zakład karny nie powinien tych faktów w jakis sposób weryfikować? Dodam, że ma zawieszone prawa rodziecielskie do czasu opuszczenia zakładu karnego, czy powinnam powiadomić zaklad karny o istnieniu takiego wyroku? Ojciec dziecka zjawił sie po 10 latach, twierdząc, że dziecko pomoże mu wcześniej wyjść, mniemam, że tylko o to mu chodzi. Nie raczy poinformować mnie, że będzie, zjawia się przykładowo o 7 rano, żądając zabrania syna ze szkoły. Ponadto, jak wspomniałam, przychodzi nietrzeźwy, więc jaka to przepustka na widzenie z dzieckiem? Ostatnio przy synu zwyzywał mnie od różnych, robi to także dzwoniąc do mnie, straszy mnei i grozi.
differend jest off-line  
05-02-2010, 11:52  
forg
Praktyk
 
Posty: 15.704
Domyślnie RE: Przepustka

Cytat:
Napisał/a differend
czy powinnam powiadomić zaklad karny o istnieniu takiego wyroku?
Jeżeli to dziecko jest również Twoje to sugeruję powiadomić o sytuacji zakład karny. Osobiście lub pismem.
Niestety również na tym forum potwierdza się, że niektórzy skazani cały świat - również swoje dzieci - traktują wybitnie instrumentalnie. Należy z tym walczyć.
forg jest off-line  
05-02-2010, 12:40  
differend
Stały bywalec
 
differend na Forum Prawnym
 
Posty: 2.067
Domyślnie RE: Przepustka

dzwoniłam przed chwilą do ZK, rozmawiałam z jego wychowawcą. Powiedział, że pismo z informacją o wyroku i jego zachowaniu na przepustkach to do Sądu penitencjarnego, podał mi adres. co do rozmów telefonicznych powiedział, że oni przerywają, jak jest taka rozmowa, poinformowałam go, że wczoraj nikt nie zareagował, odpowiedział, że ze swej strony mogą tylko zwracać większą uwagę na to co mówi, i przerywać rozmowy.
Powiedział, żebym poszła na policję, że mnie nęka, ale jakiś czas temu byłam w prokuraturze, bo napisał mi w liście że mi łeb up******. prokurator powiedział, że nic nie mogą zrobić, bo siedzi w więzieniu, i żebym zwracała się do zakładu karnego. Okazało się, że ZK pod każdym wnioskiem o przepustkę pisze, że "nie popiera", a Sąd mimo tego mu ją daje...chore... pisze pismo do Sądu, jeżeli bedą go wypuszczać, będę składać skargi...
differend jest off-line  
05-02-2010, 16:03  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 12.780
Domyślnie RE: Przepustka

Cytat:
Napisał/a differend
byłam w prokuraturze, bo napisał mi w liście że mi łeb up******. prokurator powiedział, że nic nie mogą zrobić
To nie prawda.

Cytat:
ZK pod każdym wnioskiem o przepustkę pisze, że "nie popiera", a Sąd mimo tego mu ją daje...chore... pisze pismo do Sądu, jeżeli bedą go wypuszczać, będę składać skargi...
Napisz do Sądu, jeśli Sąd te okoliczności pozna zapewne ostrożniej będzie oceniał wnioski o przepustkę.
kadi jest off-line  
05-02-2010, 17:38  
forg
Praktyk
 
Posty: 15.704
Domyślnie RE: Przepustka

Cytat:
Napisał/a differend
rozmawiałam z jego wychowawcą. Powiedział, że pismo z informacją o wyroku i jego zachowaniu na przepustkach to do Sądu penitencjarnego,
To tez nie jest do końca prawdą. ZK ma wręcz obowiązek dowiadywać się, jak skazany wykorzystuje przepustki i inne zezwolenia na opuszczenie jednostki. Zatem nie tylko sąd winien być zainteresowany.
forg jest off-line  
05-02-2010, 21:03  
differend
Stały bywalec
 
differend na Forum Prawnym
 
Posty: 2.067
Domyślnie RE: Przepustka

kadi
tak mi odpowiedział prokurator, ponieważ on wtedy był jeszcze w AS, oni go znali, więc stwierdzili, ze szybko nie wyjdzie, to nie ma się czego bać..ten list trafił wraz z moim pismem do dyrektora AS, w którym wtedy przebywał, jakbym miała dzisiejsze doświadczenie, pan prokurator tak łatwo by mnie nie spławił..
Do sądu zadzwoniłam, naświetliłam sprawę, pani była w szoku..powiedziałam, że wysyłam pismo, wraz z kopią wyroku o zawieszeniu praw..
forg
pan wychowawca twierdzi, że oni nie popierają przepustek, ale sąd każe to go wypuszczają...więc do sądu skargi..ale zapytałam go dlaczego wydają mu zgody na dodatkowe telefony do dziecka, nie pytając mnie o zdanie...
wygląda na odbijanie piłeczki..wychowawca twierdzi, że nie mogą mu zabronić telefonowania bo ma to zagwarantowane w kodeksie...
szkoda, że mi w takiej sytuacji kodeks nie gwarantuje spokoju...powiedział że oni przerywają takie rozmowy, więc zapytałam, dlaczego przez kilka minut nikt nie zareagował, dopiero musiałam rzucic sluchawką..powiedział, że pewnie dużo skazanych dzwoniło, i nie słyszeli..
to ciekawi mnie, kto i jak kontroluje te rozmowy? Chyba zacznę nagrywac, a potem fiu...do sądu ze skargą na odpowiednie osoby z ZK...dziś na szczęście nie dzwonił, może mu nie pozwolili? przynajmniej spokój..
differend jest off-line  
11-02-2010, 10:02  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przepustka

Hej wiecie skdą można pobrać przykładowe wzory lub podanie o wyjście na pierwsza to się chyba nazywa nagrodowa przepustkę 30 godzinną czy trzeba samemu napisać?? czy w ogóle trzeba coś takiego pisać??
 
11-02-2010, 10:10  
forg
Praktyk
 
Posty: 15.704
Domyślnie RE: Przepustka

Cytat:
Napisał/a aleksandra149
Hej wiecie skdą można pobrać przykładowe wzory lub podanie o wyjście na pierwsza to się chyba nazywa nagrodowa przepustkę 30 godzinną
Kto ma pisać to "podanie"? Skazany czy ktoś inny?
Skazany powinien sobie na tą nagrodę po prostu "zapracować".

A osoba "inna" może wnioskować o przyznania nagrody w formie "ulgi" (pomijam oczywiście funkcjonariuszy SW i ew. pracodawców skazanego) - proszę sobie poczytać na tym forum o tej problematyce.

Generalnie - ta "przepustka" to nie jest coś, co się NALEŻY skazanemu. On nabywa do takiej nagrody uprawnień i można mu ją przyznać.
forg jest off-line  
11-02-2010, 11:10  
Barbie
Stały bywalec
 
Barbie na Forum Prawnym
 
Posty: 1.806
Domyślnie RE: Przepustka

Przepustki, ani widzenia poza terenem ZK, nie mogą być traktowane jako ulgi.

Aleksandra przeczytaj wątek, wielokrotnie było to już poruszane. I tak jak napisał przedmówca, na przepustkę trzeba sobie zapracować.
Barbie jest off-line  
11-02-2010, 11:56  
forg
Praktyk
 
Posty: 15.704
Domyślnie RE: Przepustka

Cytat:
Napisał/a Barbie
Przepustki, ani widzenia poza terenem ZK, nie mogą być traktowane jako ulgi.
Racja. Wyraziłem się niejednoznacznie i faktycznie można odnieść wrażenie, że również widzenia i przepustki mogą być przyznawane w formie ulgi.

Dzięki za czujność.
forg jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Więziennictwo - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przepustka odpowiedzi: 3
§ przepustka odpowiedzi: 0
§ przepustka p2 odpowiedzi: 2
§ Przepustka odpowiedzi: 0
§ Przepustka odpowiedzi: 1
§ p2 i przepustka odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.