art. 258 kk - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo

Więziennictwo - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
07-08-2007, 17:41  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.474
Domyślnie

[cytat="julia wawa"]moj maz zostal zatrzymany 5 miesiecy temu i zostal mu postawiony wlasnie zarzut z art.258 par.3 slyszalam wczesniej ze jesli ktos nie byl karany to po odbyciu polowy kary moze liczyc na warunkowe zwolnienie... czy naprawde jesli w gre wchodza takie paragrafy to nie ma szans na wczesniejsze zwolnienie??? blagam nie dolujcie...[/cytat]

Cóż....
W przypadku jeżeli Twój mąż zostanie uznany winnym zarzutu z art. 258 § 3 k.k., to nawet nie ma co marzyć o wyjściu po odbyciu połowy kary. Twój mąż mógłby się w tym przypadku ubiegać o przedterminowe zwolnienie dopiero po odbyciu kary. Wiąże się to z:

[cytat:3c2fosjh] Art. 78. § 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu przez niego co najmniej połowy kary, jednak nie wcześniej niż po 6 miesiącach.
§ 2. Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech czwartych kary; warunkowe zwolnienie nie może nastąpić wcześniej niż po roku. [/cytat:3c2fosjh]

[cytat:3c2fosjh] Art. 64. § 1. Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
§ 2. Jeżeli sprawca uprzednio skazany w warunkach określonych w § 1, który odbył łącznie co najmniej rok kary pozbawienia wolności i w ciągu 5 lat po odbyciu w całości lub części ostatniej kary popełnia ponownie umyślne przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, przestępstwo zgwałcenia, rozboju, kradzieży z włamaniem lub inne przestępstwo przeciwko mieniu popełnione z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia, sąd wymierza karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Art. 65. § 2. Do sprawcy przestępstwa z art. 258 mają odpowiednie zastosowanie przepisy dotyczące sprawcy określonego w art. 64 § 2, z wyjątkiem przewidzianego w tym przepisie zaostrzenia kary. [/cytat:3c2fosjh]
magnatex jest off-line  
09-08-2007, 16:16  
julia wawa
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

dziekuje za informacje
julia wawa jest off-line  
20-12-2007, 00:41  
GAMBIWAW
Użytkownik
 
Posty: 156
Domyślnie

WITAM.

Mam kilka pytan.

Czy przy takich zarzutach:

Art. 258 § 1
Art. 228 § 3
Art. 271 § 3
I inne nie istotne.......na karę łączną tzn czy to bedzie jeden wyrok np 3 lata ???

I drugie pytanie, tak +/- jaki przy takich zarzutach może byc orientacyjnie wyrok, dodam iz osoba nie przyznaje sie bo jest pomawiana i nigdy nic złego nie uczyniła...a z tego co mi wiadomo prok. ma słabe dowody...osoba jest zatrzymana od 27 listopada i bez problemu mam widzenia ja i jej córka, nie mamy zadnych kłopotów z prok. ....uwazam iz jak by bylo cos ciezkiego to by nam nie dal ???


Z góry dzieki za odpowiedź.
GAMBIWAW jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.