szansa na przedawnienie? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
01-07-2013, 14:41  
leasa
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie szansa na przedawnienie?

w 2007 roku wystąpiłęm jako żyrant kredytu zaciągniętego przez ojca. w 2008 roku ojciec zmarł, a bank zarządał ode mnie spłacania kredytu który żyrowałem. kredyt nie był spłacany więc wypowiedziano umowę kredytową. w 2009 roku otrzymałem pismo informujące że kredyt został sprzedany firmie windykacyjnej. od tej pory nie otrzymywałem żanych pism, wezwań do zapłaty itp. rok później zmieniłem miejsce zamieszkania (choć nadal pozostaje zameldowany w starym miejscu) i nawet jeśli były przesyłane do mnie jakiekolwiek pisma to nie trafiły one do mnie. w zeszłym tygodniu dowiedziałem się że została zajęta moja pensja (50%) i konto bankowe. zadzwoniłem do firmy windykacyjnej chcąc pójść na ugodę ale powiedziano mi że na razie nie mogą nic zaproponować i mam zadzwonić znowu kiedy zostaną im przekazane pierwsze pieniądze z mojego wynagrodzenia. dowiedziałem się ponadto że kwotą jaką mam do spłaty wynosi dwa razy tyle ile wynosił kredyt. czy takie naliczenie dodatkowych kosztów/odsetek jest zgodne z prawem? przyszło mi do głowy że być może mogę uniknąc spłacania długu korzystając z przedawnienia. czy w moim przypadku jest to możliwe? dodam że nie mam żadnych dokumentów dotyczących tej sprawy, nie wiem gdzie i kiedy sąd zasądził na korzyść wierzyciela.
leasa jest off-line  
01-07-2013, 14:48  
mithloss
Stały bywalec
 
mithloss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.005
Domyślnie RE: szansa na przedawnienie?

Cytat:
Napisał/a leasa
1. czy takie naliczenie dodatkowych kosztów/odsetek jest zgodne z prawem?
2. przyszło mi do głowy że być może mogę uniknąc spłacania długu korzystając z przedawnienia. czy w moim przypadku jest to możliwe?
1. A o jakie dokładnie naliczenie chodzi?
2. Być może. Ale wciąż nie wiadomo kiedy wydano tytuł, kiedy wszczęto egzekucję i czy o zmianie adresu powiadomił Pan wierzyciela?
mithloss jest off-line  
01-07-2013, 14:52  
leasa
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: szansa na przedawnienie?

nie wiem o jakie naliczenie chodzi, powiedziano mi telefonicznie jaka jest kwota do zapłaty i jest to dwa razy wiecej niz wynosił kredyt. nie dopytałem z czego wynika ta kwota.

nie powiadomiłem wierzyciela o zmianie adresu zamieszkania.

proszę o poradę co mogę zrobić w mojej sytuacji.
leasa jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.