Czy należy się prawo do zasiłku? - Forum Prawne

 

Czy należy się prawo do zasiłku?

mój mąż pracował 6 lat w jednej firmie teraz od 1 kwietnia za pomocą porozumienia stron odchodzi z pracy czy w takim przypadku po zarejestrowaniu się w P.U.P otrzyma prawo do zasiłku.Wspomnę jeszcze że mąż ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - aktualne tematy:


 
18-03-2010, 09:45  
Radzik
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Czy należy się prawo do zasiłku?

mój mąż pracował 6 lat w jednej firmie teraz od 1 kwietnia za pomocą porozumienia stron odchodzi z pracy czy w takim przypadku po zarejestrowaniu się w P.U.P otrzyma prawo do zasiłku.Wspomnę jeszcze że mąż posiada gospodarstwo rolne niecały hektar przeliczeniowy(85arów), czy to ma jakiś wpływ na rejestrację w P.U.P.Z góry dziękuję za odpowiedź.
Radzik jest off-line  
21-03-2010, 22:31  
Radzik
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Czy należy się prawo do zasiłku?

dlaczego nikt nie odpowiada na maje pytanie???
Radzik jest off-line  
21-03-2010, 22:58  
natalie-s1959
Stały bywalec
 
Posty: 10.048
Domyślnie RE: Czy należy się prawo do zasiłku?

Porozumienie stron wyklucza otrzymanie zasiłku z UP. Okres karencji wynosi 6 miesięcy. Porozumienie stron oznacza, że zwalniany pracownik jest zainteresowany w odejściu, zwalnia się dobrowolnie, więc nie moży być mowy o natychmiastowym zasiłku.
natalie-s1959 jest off-line  
22-03-2010, 22:45  
Radzik
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Czy należy się prawo do zasiłku?

Dziękuje bardzo!!
Radzik jest off-line  
22-03-2010, 22:58  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.080
Domyślnie RE: Czy należy się prawo do zasiłku?

Cytat:
Napisał/a natalie-s1959 Zobacz post
Porozumienie stron wyklucza otrzymanie zasiłku z UP. Okres karencji wynosi 6 miesięcy. Porozumienie stron oznacza, że zwalniany pracownik jest zainteresowany w odejściu, zwalnia się dobrowolnie, więc nie moży być mowy o natychmiastowym zasiłku.
... nie tak do końca. Po pierwsze porozumienie stron może oznaczać karencję wyłącznie 90 dni. Po drugie w przypadku porozumienia stron zawartego z przyczyn dotyczących zakładu pracy lub z powodu zmiany miejsca zamieszkania - nie ma karencji i zasiłek przysługuje po 7 dniach. Szczegółowo opisane jest to w art. 75 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Dariusz! jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ czy należy sie zasiłek przedemerytalny? - Witam ponownie. Mama dostałą 3 miesięczne wypowiedzenie (kończy się 28.12.) - likwidacja działalności pracdawcy (właściciel ma 2 sklepiki, które...
§ Czy będzie należał mi się zasiłek? - Witam! Za trzy tygodnie kończy mi się urlop wychowawczy.W między czasie przeprowadziłam się,ale nie zmieniłam adresu zameldowania.Czy taka zmiana...
§ Czy należy się zasiłek.. - Witam byłem rok na stażu a potem 2 miechy na zwykłym zatrudnieniu. Czy teraz po ponownym zarejestrowniu sie w Urzędzie Pracy należeć będzie mi się...
§ Czy należy mi się zasiłek z UP? - Witam mam pytanie czy nalezy mi sie zasilek z urzedu pracy?Zostalam zatrudniona na caly etat od 18-08-2008 umowe mialam do grudnia ale ze wzgledu na...
§ Czy należy się zasiłek? - Witam, obecnie moja mama dostaje zasiłek (rodzinny + samotnie wychowywująca dziecko). Od września będę uczęszczał do 2-letniej policealnej szkoły (z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.