Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/)
-   Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna (http://forumprawne.org/zabezpieczenie-spoleczne-zus-pomoc-spoleczna/)
-   -   Renta na stałe. Jak się ubiegać?? (http://forumprawne.org/zabezpieczenie-spoleczne-zus-pomoc-spoleczna/118440-renta-na-stale-jak-sie-ubiegac.html)

karolina12300 30-08-2010 13:06

RE: Renta na stałe. Jak się ubiegać??
 
Jak mam napisac ten WNIOSEK, POZEW ?? co ma byc w nim zamieszczone oprócz tego że będę się ubiegac o tą rentę i stanu zdrowia mojej córki ??:o
co będzie jeśli oni odrzucą to ??

Beta50 30-08-2010 21:37

RE: Renta na stałe. Jak się ubiegać??
 
Witam! Wniosek, pozew, nie, tylko prosba o przyznanie mojej corki stala rente lub rente socjalna. Zwyczajnie prostymi slowami. Np. Zwracam sie z prosba do Sadu Rejonowego........ w....... o przyznanie takiej lub takiej renty , poniewaz od ....... do choruje moja corka itd. Wymienic daty ..... z potwierdzeniami zalaczonymi dokumentow leczenia , dokumenty wszelkiego rodzaju,ktore ma Pani do dyspozycji,ale nie oryginaly lecz kopie. Wszelkie dowody dokumentow ,ktore swiadcza o chorbie corki. Zaswiadczenia roznego rodzaju przedstwic,aby Sad mial poparcie. Wyszczegolnic w prosbie stan Pani jako matki pracujacej lub nie. Wymienic cos o sobie jako matce,ktora opiekuje sie corka. Co przyjdzie Pani na mysl prosze pisac. Krotko i zwiezle. Natomiast na wezwanie Pani z corka Sad zajmnie sie WAmi i nigdy SAd nie odrzuca takiej prosby. Kazdy wniosek ,prosba jest dokladnie zbadana . Oczywiscie bedzie corka badana pod kazdym wzgledem fizyczynym i psychiatrycznym jak rowniez .... ale to juz Sad postanowi co bedzie czynil, wiec do Pani bedzie zadanie tylko napisac te prosbe. Pozdrawiam i zycze powodzenia!:smile:

1221 21-11-2010 18:48

RE: Renta na stałe. Jak się ubiegać??
 
Witam . Mam pytanie : mam 56 lat i 22 lata pracy. Obecnie od 3 miesiecy jestem na zasilku dla bezrobotnych Mam też grupę inwalidzką /stopieN umiarkowany/. Czy moge starać się o rentę stałą do osiagnięcia wieku emerytalnego?. Slyszalam, że tak , ale potwierdzenia tego nigdzie nie znalazlam.Interesuje mnie też czy muszę przepracować 5 lat w ostatnim dziesiecioleciu?. Bardzo będe wdzięczna za pomoc. pozdrawiam.

Beta50 21-11-2010 19:16

RE: Renta na stałe. Jak się ubiegać??
 
Witam serdecznie! Jak wiem to przy stopniu umiarkowanym przysluguje tylko zasilek pielegnacyjny w kwocie 153zl, natomiast co do stalej renty, bardzo rzadko i bardzo sporadycznie przyznawaja takze w tym stopniu niepelnosprawnosci, gdyz moj syn ma znaczny stopien i niestety ZUS nadal -od dziesieciu lat tej osoby wzleka nadanie mu stalej renty, wiec sadze,ze tak i w Pani przypadku moze tak sie stac, inaczej mowiac nie ma sensu odwolywac sie do instytucji np. Orzecznikow , czy innych instacji, gdyz tylko Sady moga rozczygnac takie sprawy. W Pani przypadku -tak mysle, iz stopien umiarkowany bylby malym stopniem do tego ,aby przyznac stala rente. Rowniez jak wiem, z slyszenia ,ludzie ,ktorzy nie posiadaja jednej reki musza pracowac,bo innego wyjscia nie maja,bo....... jak juz powiedzialam ....... trudno w Polsce o cos zawalczyc! Ale ..... kto jest uparty ten moze zdzialac wiele. Natomiast co do przepracowania tych pieciu lat....... ale byc moze uda sie to Pani w Sadzie . Powodzenia zycze! Pozdrawiam!

1221 23-11-2010 06:50

RE: Renta na stałe. Jak się ubiegać??
 
Witam Cie Beta 50. Bardzo dziękuje Ci za pomoc w zdrowym i rozsądkowym myśleniu. Ja też tak myślałam, ale mialam nadzieję , że przez lata w tej kwestii coś się zmieniło. Ja byłam na rencie 7 lat. Jestem po 3 operacja kręgoslupa.Mam problemy z chodzeniem. Operacje nie przyniosly poprawy, co jest potwierdzone badaniami, niestety rętę mi zabrano. Nie maLam sily na "walkę z wiatrakami". Teraz też chyba odpuszczę i poczekam już na emeryturę. Synowi Twojemu i Tobie życzę wytrwałości w pokonywaniu trudności w gąszczu bzdurnych przepisow. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.