Uzasadnienie celowosci podjęcia studiów podyplomowych - dofinansowanie przez PUP - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
29-07-2010, 07:20  
aassik
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Uzasadnienie celowosci podjęcia studiów podyplomowych - dofinansowanie przez PUP

Witam. Mam pytanie do wszystkich osób, których podanie o dofinansowanie studiów podyplomowych zostało rozpatrzone pozytywnie. W tej chwili jestem osobą bezrobotną, zarejestrowaną u Urzędzie Pracy. Zamierzam złożyć wniosek o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych. We wniosku mam "uzasadnić celowość podjęcia studiów podyplomowych". Wszystko jasne, tylko mam na to aż 1,5strony A4 i kompletnie nie wiem co miała bym tam zawrzeć. Bo przecież nie mogę lać wody... co można tam wpisać?, czy może opinię doradcy zawodowego z urzędu pracy? Proszę o pomoc osób, które takie dofinansowanie dostały. Bardzo zależy mi na tych studiach, ale boję się, że źle to napiszę i stracę szansę na te finansowanie. Co pisaliście w swoich podaniach? Z góry dziękuję za pomoc.
aassik jest off-line  
30-07-2010, 10:22  
Luki85
Użytkownik
 
Posty: 272
Domyślnie RE: Uzasadnienie celowosci podjęcia studiów podyplomowych - dofinansowanie przez PUP

Ogólnie wszystko jest laniem wody tylko należy zrobić to w sposób by przekonać, że Pani należy się dofinansowanie. Opisać historie poszukiwania możliwości wyjścia z bezrobocia (próbowała Pani, ale nie wyszło itd.), dlaczego ten kierunek, dlaczego ta uczelnia (można napisać świetna kadra, prestiż itd.), co da Pani ukończenie tych studiów - nowe kompetencje, jakie?, napisać, że Pani chciałaby bez dotacji, ale z racji, że jest Pani bezrobotna to nie posiada Pani środków, wiec niestety jest Pani zmuszona prosić o pomoc UP. Do tego polecam by powołała sie Pani na jakoś opinie, że to dobry kierunek i znajdzie Pani prace, bo specjliści są poszukiwani i dzieki temu nie bedzie już Pani Bezrobotoną osobą.
Luki85 jest off-line  
30-07-2010, 23:19  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.077
Domyślnie RE: Uzasadnienie celowosci podjęcia studiów podyplomowych - dofinansowanie przez PUP

Dokładnie - nie ma uniwersalnego uzasadnienia. Po pierwsze każdy przypadek może być nieco inny, a po drugie oceną uzasadnienia zajmują się różne osoby w różnych urzędach.
Dariusz! jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.