Komisja lekarska - wypadek KRUS - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
01-02-2012, 11:01  
DaZmud_9
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Komisja lekarska - wypadek KRUS

Mój ojciec posiadający gospodarstwo miał wypadek. Podczas pracy w gospodarstwie uległ uszkodzeniu kolana. To kolano leczone miał już od kilku lat, zazwyczaj przepisywaniem nowych maści w naszym Sandomierskim szpitalu. Teraz w wyniku wypadku zerwane zostały więzadła i uszkodzone inne części kolana. Tata zgłosił się do lekarza rodzinnego, który skierował go na badanie USG. Tata wtedy poszedł do prywatnego gabinetu w innym województwie, do Tarnobrzega. Tam bo badaniu USG wybrał się od razu do jednego z najlepszych lekarzy w okolicy. On widząc uszkodzenia kolana od razu skierował go do szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Tam przeszedł operację kolana. Teraz czeka go druga operacja.
Zgłosił fakt wypadku do KRUS, jako rolnik. Dostarczył dokumentację z kompletnego leczenia i fakt kolejnej operacji. Dziś komisja stwierdziła iż odszkodowanie nie należy się jego osobie, ponieważ to kolano było "leczone" już wcześniej (wszystkimi dostępnymi maściami przez naszych Sandomierskich lekarzy). Wysłali go na dodatkowe konsultacje, nie mając pewności, czy stan kolana przed wypadkiem miał wpływ na wypadek! Pan DOKTOR stwierdził, że lekarz prowadzący wypisał mu papiery : "jak by miał umierać" i, że "czemu tak długo czekał na badanie". Tata leczony był w przychodni u lekarza rodzinnego, który skierował go dalej. Moje pytanie: czy to co PAN DOKTOR powiedział o tym, że zdrowie kolana przed wypadkiem, może mieć wpływ na wypłate odszkodowania za wypadek, który uszkodził dalej kolano? Czy ojciec ma także szansę na rentę - kolano jest do dalszych operacji, a drugie kolano do całkowitego leczenia dalej, a ojciec nie nadaję się już do pracy w gospodarstwie rolnym? Bardzo proszę o pomoc.

Dodam, że Pan Doktor, traktował ojca jak kogoś co zrobił coś złego. Doktor leczy w Sandomierzu w województwie świętokrzyskim, gdzie jest to umieralnia. Ojciec leczony był w Tarnobrzegu, województwie podkarpackim. Lekarz z komisji miał wyraźne pretensje, dlaczego ojciec leczył się tam, a nie u nich. Sugerował, że "jakiś tam lekarz" (nawiasem mówiąc najabardziej znany specjalista z naszej części polski) - "specjalnie wypisał mu takie papiery". Czepiają się do tego, że ojciec leczy kolana u nich od dawna, co miało wpływ na wypadek. Proszę o pomoc
DaZmud_9 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ komisja lekarska odpowiedzi: 4
§ komisja lekarska zus odpowiedzi: 1
§ komisja lekarska krus odpowiedzi: 1
§ komisja lekarska KRUS odpowiedzi: 1
§ Komisja lekarska przyznane 2% za wypadek przy pracy ? odpowiedzi: 2
§ Komisja Lekarska ZUS odpowiedzi: 8


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.