KOMISJA ZUS wypadek w pracy 0% co robić - Forum Prawne

 

KOMISJA ZUS wypadek w pracy 0% co robić

Witam. Prosze o przeczytanie calego postu i jakas porade bo jestem zszokowany po wizycie na komisji w ZUS w TARNOWIE. wypadek w pracy . Zaraz po wypadku odrazu lekarz stwierdzil na podstawie badan i usg ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - aktualne tematy:


 
03-09-2013, 19:28  
tomciopaluch22
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie KOMISJA ZUS wypadek w pracy 0% co robić

Witam.

Prosze o przeczytanie calego postu i jakas porade bo jestem zszokowany po wizycie na komisji w ZUS w TARNOWIE. wypadek w pracy .

Zaraz po wypadku odrazu lekarz stwierdzil na podstawie badan i usg oraz rtg , uszkodzenie łąkotki i naderwanie wiezadła przyszrodkowego. po 5 miesiacach od uraz i 2 miesiacach ciagłych zabiegów typu magnez, laser cwiczenia itp robiem rezonans który wykazał wszystkie urazy.

GŁOWNY WYNIK REZONANSU opisujacy uszkodzenia

Niewielki obrzęk tkanki podskórnej przed i podrzepkowej.
Ślad płynu w stawie kolanowym prawym, bez przerostu błony maziowej.
Widoczny niepogrubiały fałd rzepkowo-udowy przyśrodkowy.
Ustawienie rzepki w badaniu MR w normie. Chrząstka stawowa rzepki bez ogniskowych ubytków, o nieco niejednorodnym sygnale, z obszarem zwłóknień w części przyśrodkowej.
Chrząstka stawowa przedniej powierzchni kłykci kości udowej o niejednorodnym sygnale w części dolno-pośrodkowej – na obszarze o wym. 10x13mm, warstwa korowa na tym poziomie nierówna – obraz jak przy nie wpełni wygojonym ognisku chondromalacji stopnia III/IV, aktualnie w obrębie opisywanego obszaru widoczna wąska szczelina pęknięcia. Pozostała część chrząstki stawowej przedniej powierzchni kłykci kości udowej w granicach normy.
Więzadło właściwe i troczki rzepki, pasmo biodrowo-piszczelowe oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda w normie.
Więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości, możliwe przebyte wygojone naciągnięcie więzadła.W badaniu dynamicznym wykryte cechy niewydolnościWięzadło krzyżowe tylne bez cech uszkodzenia.
Więzadło poboczne przyśrodkowe z cechami przebytego częściowego uszkodzenia w odcinku bliższym – więzadło pogrubiałe, z cechami przebudowy bliznowatej; drobna strefa obrzęku szpiku kostnego w części przednio-przyśrodkowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Ścięgno mięśnia półbłoniastego oraz ścięgna tworzące „gęsią stopkę“ nieznacznie naciągnięte, o zachowanej ciągłości.
Kaletka brzuchato-półbłoniasta nieposzerzona. Przy przyczepie głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki widoczny niewielki naddatek kostny – zmiana niepodejrzana.
Łąkotka przyśrodkowa bez szczelin pęknięcia dochodzących do powierzchni stawowych, z cechami naciągnięcia korzenia przedniego oraz przebytego niewielkiego stłuczenia na pograniczu trzonu i rogu tylnego MM. łąkotka była pęknieta ale się zagoiła ( 2 usg to potwierdziły)
Drobny ubytek chrząstki stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej w części bocznej powierzchni dolnej (na obszarze śr. 3mm, stopnia II); poza tym chrząstka stawowa w pozostałych częściach przedziału przyśrodkowego stawu kolanowego bez ogniskowych ubytków, sygnał miejscami nieco niejednorodny.
Więzadło poboczne boczne, ścięgno mięśnia podkolanowego oraz dwugłowego uda o zachowanej ciągłości, możliwe przebyte naciągnięcie kompleksu tylno-bocznego stawu kolanowego.
Łąkotka boczna bez szczelin pęknięcia, sygnał w graniach normy.
Chrząstka stawowa w przedziale bocznym stawu kolanowego bez ogniskowych ubytków, sygnał chrząstki miejscami nieco niejednorodny.
Wyspa kostna lub wygojony włóknisty ubytek korowy widoczny w przyśrodkowej dalszej części trzonu kości udowej prawej – na obszarze o wym. 14x8x6mm. Staw piszczelowo-strzałkowy prawy w normie.Na komisji byl jeden lekarz ( nie ortopeda a internista i złota raczka uzdrowiciel) lekarz cały czas pytal o rozne sprawy o ktorych by wiedzial gdyby czytal wogole moja dokumentacje ktora przysłałem miesiac wczesniej. Nic a nic nie wiedzial co mi bylo. czy mialem operacje. gdzie pracujel. co mi sie stalo i jakie zabiegi byly.Zerowe rozeznanie w mojej sprawie

poruszał noga i stwierdzil ze jest 0 uszczerbku bo moge zginac i prostowac a lekarze ktorzy mnie badali to rozne glupoty napisali a rezonans nie jest podstawa do oceniania stanu zdrowia tylko operacja .

.
Lekarz stwierdzil ze nie mam długotrwalego uszczerbku na zdrowiu a przeciez nawet w google jak sie wpisze tylko chrodomelacja 3/4 to wyskakuje jak byk ze powoduje trwale stany zwyrodnieniowe stawu .

Na stronie zus jest tabela z procentami

Kolano
Procent
uszczerbku
na zdrowiu
a) izolowane uszkodzenia łąkotek, stan po
leczeniu operacyjnym łąkotek z dobrym
efektem, uszkodzenia aparatu więzadłowego
bez cech niestabilności – w zależności od
stopnia upośledzenia zakresu ruchu
1–5
b) uszkodzenia aparatu więzadłowego z lub bez
uszkodzenia łąkotek – powodujące małą lub
średnią niestabilność prostą, niewielkiego
stopnia rotacyjną, stan po leczeniu
operacyjnym struktur stawu z dobrym
efektem – w zależności od stopnia
upośledzenia zakresu ruchu
1–10

w obu przypadkach sie kwalifikuje.
co robic???
dodam ze kolano mnie pobolewa caly czas i najprawdopodobniej bede musial miec za rok lub dwa artroskopie podgądową.
tomciopaluch22 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Urlop wychowawczy, wypadek, widmo zwolnienia z pracy. Co robić? - Witam, moja znajoma przebywa na wychowawczym, zostało jej jeszcze trzy miesiące. Jednak w czerwcu uległa wypadkowi, także nie mogła pracować w swoim...
§ komisja zus- skraca okres zasilkowy i nakazuje powrot do pracy - witam dzisiaj byłam na komisji ZUS już drugi raz i lekarz orzecznik wystawił mi zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy na określonym...
§ Komisja lekarska przyznane 2% za wypadek przy pracy ? - Witam właśnie jestem po komisji lekarskiej... Miałem złamaną 4 kość śródręcza prawego wypadek oczywiście był w pracy, lekarka przyznała mi 2% za tego...
§ Komisja lekarska - wypadek KRUS - Mój ojciec posiadający gospodarstwo miał wypadek. Podczas pracy w gospodarstwie uległ uszkodzeniu kolana. To kolano leczone miał już od kilku lat,...
§ wypadek - co robić? - Witam. W sierpniu miałam wypadek: kiedy przejeżdżałam przez skrzyżowanie z obwodnicą( wtedy nie wiedziałam, że to obwodnica) uderzył we mnie samochód...
§ zwolnienie lekarskie a komisja z zakładu pracy - Jestem chora na grype, mam zwolnienie lekarskie na 10dni dostałam wiadomość, że ma prjechać do mnie komisja z zakłądu pracy. Na czym polega taka...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.