Zasiłek rehabilitacyjny - Forum Prawne

 

Zasiłek rehabilitacyjny

Witam.Po 9 miesiącach odebrano mi zasiłek rehabilitacyjny.Złożyłem odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.Czy mogę zarejestrować się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy i pobierać zasiłek??? Proszę o jak najszybszą odpowiedź...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - aktualne tematy:

  • § Odwołanie od pisma z PCPR
    Czy pismo z PCPR firmowane pieczątką i podpisem dyrektora PCPR w sprawie prośby o zwrot części kwoty za część...
  • § Ubezpieczenie ZUS - reklamy Ad...
    Potrzebuję informacji dotyczącej składek ZUS, obecnie nadal się uczę i jestem przypisany do ubezpieczenia...
  • § zasiłek okresowy
    Witam Mam pytanie związane z przyznaniem zasiłku okresowego przez mopr. Posiadam dochód z wynajmu nieruchomości...

 
16-01-2010, 09:48  
zdzichu22334
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Zasiłek rehabilitacyjny

Witam.Po 9 miesiącach odebrano mi zasiłek rehabilitacyjny.Złożyłem odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.Czy mogę zarejestrować się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy i pobierać zasiłek???Proszę o jak najszybszą odpowiedź
zdzichu22334 jest off-line  
16-01-2010, 10:21  
Mike26
Użytkownik
 
Posty: 207
Domyślnie RE: Zasiłek rehabilitacyjny

Witam,

Nie odebrano - bo zasiłku rehabilitacyjnego raczej się nie odbiera a zapewne został ustalony na 9 miesięcy i skończył się Może Pan się ubiegać o przedłużenie o jeszcze 3 miesiące jeśli stan zdrowia tego wymaga. Ciekawe na co Pan złożył odwołanie?
Może Pan zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako bezrobotny. Jeśli ZUS stwierdzi, że jest Pan niezdolny do pracy i będzie kontynuacja zasiłku rehabilitacyjnego zgłasza Pan ten fakt do UP i czeka na dalsze instrukcje

Pozdrawiam
M.
Mike26 jest off-line  
17-01-2010, 14:23  
zdzichu22334
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zasiłek rehabilitacyjny

ale ja muszę zarejestrować się bo nie mam żadnego dochodu i z czego mam żyć??Co mam robić dalej??doradźcie mi:
zdzichu22334 jest off-line  
29-01-2010, 17:10  
Almighty
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Zasiłek rehabilitacyjny

mam podobny problem, proszę o odp w temacie
Almighty jest off-line  
13-05-2010, 09:07  
barbarus+57
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zasiłek rehabilitacyjny

Ja jestem w podobnej sytuacji.21 maj kończy mi się 8 mięsięcy zasiłu.Stawałam na komisji lekarskiej , gdzie orzecznik ZUS mnie "uzdrowił".Złożyłam sprzeciw i czekam co dalej. Nie mam pojęcia , czy do 21 maja ta sprawa się rozstrzygnie.Od 11 maja rozpoczęłam dopiero rehabilitację , no i jeszcze mam mieć ponowna konsultację z neurochirurgiem ws zakwalifikowania do operacji.Jeszcze czekam na konsultacje w poradni chirurgii ręki na którą czekam 8 miesięcy. Według mnie to wszystko nie ma sensu , skoro w połowie leczenia orzeka się o zdolności do pracy , a takowej nie wystawił mi lekarz prowadzący.Co mam zrobić jak do 21 nie będę mieć odpowiedzi z ZUSu?Zarejstrować się w biurze pracy? Przecież nie jestem w stanie podjąć w tej chwili żadnej pracy.Proszę o pomoć , może ktoś był w takiej sytuacji.
barbarus+57 jest off-line  
26-05-2010, 14:18  
korbus
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Zasiłek rehabilitacyjny

Witam,
Ja wykorzystałem 5 miesięcy zasiłku rehabilitacyjnego. Świadczenie skończyło się 21 grudnia 2009r. W październiku 2009r. firma rozwiązała ze mną umowę o pracę. Złożyłem wniosek o przedłużenie zasiłku. ZUS też mnie "ozdrowił". Odwołałem się od decyzji ZUS-u do sądu. Sprawa jest w trakcie postępowania. Zaraz po odwołaniu zarejestrowałem się w Urzędzie Pracy i pobieram zasiłek dla bezrobotnych. Jeżeli sprawę wygram to całą sumę pobranego zasiłku będę musiał oddać w kwocie brutto-tyle wiem.
Sąd ma rozstrzygnąć cz byłem zdolny do pracy na konkretny dzień czyli po 21
grudnia 2009.
Moje pytanie- czy asekuracyjnie w razie jak bym przegrał sprawę mogę złożyć dzisiaj kolejny wniosek o świadczenie rehabilitacyjne (zostało mi do wykorzystania jeszcze 7 miesięcy) aby komisja oceniła czy na dzień dzisiejszy jestem zdolny do pracy ?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedż
korbus jest off-line  
08-01-2013, 10:27  
SLONCE77
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Zasiłek rehabilitacyjny

witajcie
proszę o pomoc myślę że to prawda jest że można skladać o przedłużenie zasiłku rehabilitacyjnego w momencie wygaśniecia umowy o prace badz zwolnienia .
Pytam bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji jestem obecnie na zasilku do 22 marca i jak wiecie jestem bez pracy. Co muszę wypełnić by zus płacił za pracodawcę zsilek do marca i jakie dokumenty złożyć odnośnie przedłużenia zasilku rehabilitacyjnego.
Czekam równiez na rehabilitacje w ramach prewencji rentowej.
prosze o odpowiedzi
SLONCE77 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zasiłek rehabilitacyjny a ciąża - Witam! Chciałabym wiedzieć jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o zasiłek rehabilitacyjny.
§ Zasiłek rehabilitacyjny! - Witam! W dniu 02.06.09 uległam wypadkowi, w wyniku którego doznałam urazu kolana. Została uszkodzona łąkotka, staw kolanowy, torbiel Bakera. Do...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.