Kupno konta do gry - Niezgodność z opisem

  • Autor wątku Autor wątku tycior
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
tycior

tycior

Użytkownik
Dołączył
10.2012
Odpowiedzi
84
Witam!
Zaszła taka sytuacja. Postanowiłem sprzedać swoje gry na koncie STEAM z racji iż pilnie potrzebuje gotówki a te gry sprzedam za 300PLN +/-
Jednak była na tym koncie gra, w którą lubie czasem zagrać, więc postanowiłem na allegro poszukać konta z tą tylko grą co wyjdzie mnie taniej około 40PLN. Jak pomyślałem tak zrobiłem i kupiłem. Przeglądałem wiele aukcji, ale wszędzie były gry z giftów/prezentów a nie z oficjalnego sklepu Steam. Nie chciałem takiego konta, bo te gry są niewiadomego pochodzenia (np. inny region). Jednak znalazłem aukcję za 37PLN gdzie cyt. "Nowe nie używane konto steam, na koncie znajduje się tylko gry z pakietu Counter Strike Complete i została zakupiona z jedynego pewnego źródła czyli bezpośrednio na steam"

link do aukcji: COUNTER STRIKE COMPLETE SOURCE CS 1.6 GO - KONTO (5936679966) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kupiłem, zapłaciłem dostałem konto - tu nie mam zastrzeżen, szybko i działa.
Lecz jest jedna nieścisłość a mianowicie gry znajdujące się na koncie nie zostały kupione w sklepie Steam tylko są to gifty... W zakładce "historia zakupów" nie ma żadnych transakcji czyli gra nie została kupiona ze sklepu.
Pisałem w tej sprawie do sprzedawcy, że mnie wprowadzono w błąd i chcę inne konto (obecne oddaje w takim stanie jakim dostałem, nic nie zmienione) lub zwrot gotówki. Napisałem też, że nie chcę szemranych gier, bo taka jest prawda gry niewiadomego pochodzenia. Oni teraz mnie straszą, że za pomówienia mnie pozwą i żadnej wymiany nie bedzie ani zwrotu gotówki... Ponadto zobaczyli że sprzedaje swoje konto to oskarżają mnie o jakąś konkurencje.
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Już nawet jakiś pseudo prawnik niby do mnie pisał z ich firmy.
 
Z regulaminu STEAM:
"You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account, nor may you sell, charge others for the right to use, or transfer any Subscriptions other than if and as expressly permitted by this Agreement (including any Subscription Terms or Rules of Use) or as otherwise specifically permitted by Valve."

Pokrótce. Sprzedaż, odsprzedaż, udostępnianie etc. konta STEAM jest złamaniem umowy STEAM i takie konta są/mogą/będą banowane.
Obecnie toczy się dyskusja czy odpłatne udostępnienie konta jest zgodne z prawem. Jak na razie wygląda na to, że interpretacja prawna skłania się ku nielegalności takiego procederu.
Podsumowując nie polecam interesować sprawą ani policji ani sądu.
 
Temat rozwiązany.
Postraszyłem rzecznikiem + napisałem, że zapewne gry to gifty zza wschodniej granicy to po 5min zwrócono mi pieniążki.
 
Powrót
Góra