Staż unijny - Forum Prawne

 

Staż unijny 2

A mam jeszcze takie pyanie czy art49 w.w ustawy to obejmuje matki kóre wróciły do jakej kolwiek pracy czyli na umowe zlecenie czy na stałe. ?...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy > Bezrobocie


Odpowiedz
 
08-04-2012, 19:36  
aboleth
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Staż unijny

A mam jeszcze takie pyanie czy art49 w.w ustawy to obejmuje matki kóre wróciły do jakej kolwiek pracy czyli na umowe zlecenie czy na stałe. ?
aboleth jest off-line  
08-04-2012, 20:03  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Staż unijny

Cytat:
A ten link nie działa :C
Ten działa
http://www.psz.praca.gov.pl/main.php...bjectID,873075

Cytat:
(...) czy art49 w.w ustawy to obejmuje matki kóre wróciły do jakej kolwiek pracy czyli na umowe zlecenie czy na stałe. ?
Art. 49 mówi o kobietach, które po urodzeniu dziecka nie podjęły zatrudnienia.
Powierzenie komuś wykonania czynności w formie umowy zlecenie nie oznacza zatrudnienia
Kosssz jest off-line  
03-07-2012, 14:24  
Pianistka1988
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Staż unijny

Witam, jestem na czteromiesięcznym stażu unijnym. Przez pierwsze 3 miesiące zarabiałam na rękę 913 zł, czy w ostatnim miesiącu stażu, to wynagrodzenie zmaleje, a jeśli tak, to dlaczego.

Z góry dziękuję!
Pianistka1988 jest off-line  
03-07-2012, 15:55  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Staż unijny

Nie zmaleje. Stypendium stażowe przez cały okres odbywania stażu jest w jednej wysokości i wynosi 120% kwoty zasiłku dla bezrobotnych. Z tym, że od 1.06 w związku z coroczną waloryzacją zasiłku, stypendium stażowe wynosi 953,10 zł brutto. Jeśli twój staż jest współfinansowany z EFS to za cały czerwiec tyle właśnie otrzymasz.
Kosssz jest off-line  
02-08-2012, 11:41  
aboleth
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Staż unijny

Dzień dobry ,
Mam jeszcze kilka pytań odnośnie Stażu współfinansowanego z funduszy unijnych ;
1. wiem że student studiów dziennych nie może być na takim stażu a czy student studiów zaocznych lub szkoły policealnej może ?
2. czy osoba zainteresowana takim stażem musi być wcześniej ileś czasu na bezrobociu czy np. jeśli zarejestruje się we wrześniu to od października na staż może iść ?
3.osoba będąca na takim staż jest ubezpieczona (ubezpieczene zdrowotne) w urzędnie pracy ?
4. czy może samodzielnie opłacać składki w zusie ?
5. czy jeśli odbędzie taki staż raz to może go powtórzyć ?
6. Czy należy się jakiś dzień wolny na takim stażu ?
aboleth jest off-line  
02-08-2012, 13:29  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Staż unijny

1. Osoba studiująca/ucząca się w sytemie niestacjonarnym może odbyć staż o ile nauka nie koliduje z harmonogramem realizacji stażu np. godzinami pracy, pracą w soboty.
2. Osoba taka musi przede wszystkim spełniać przynajmniej jeden z kryterówi określonych przepisami. Znajdziesz je tutaj http://forumprawne.org/prawo-pracy/3...s-na-staz.html.
Ale jak napisałam kilka postów wcześniej, Urzędy Pracy mogą dodatkowo zawęrzać te kryteria zwłaszcza jeśli chodzi o staże współfinansowane w ramach EFS. Ponadto nie wiem jak wygląda sytuacja finansowa w twoim UP tzn. czy mają jeszcze pieniądze na staże.
Te akurat pytania powinnaś skierować do swojego UP. Tylko tam otrzymasz rzetelną odpowiedź. My tutaj mamy za mało danych.
3. Tak.
4. Nie.
5. Nie jest to uregulowane. Ale jeśli chodzi o staże w ramach EFS to z reguły jest możliwość jednokrotnego udziału w projekcie realizowanym przez UP.
6. Tak. Przysługują 2 dni wolne za każde 30 dni kalendarzowych odbywania stażu.
Kosssz jest off-line  
05-09-2012, 10:46  
uleczka89
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Staż unijny

witammam obecnie niespełna 23 lata. od listopada 2008roku pracowalam na umowe o prace. umowa o prace wygasła mi z dniem porodu czyli 12stycznia 2012 roku. odbylam niespełna półroczny zasiłek macieżyński i od 28 czerwca jestem zarejestrowana jako bezrobotna z prawem do zasiłku przez pół roku czyli do stycznia.jestem mężatką więc samotnie nie wychowuje dziecka. i chciałabym pojsc na staz od stycznia gdy strace juz prawo do zasiłku. pytanie czy moge ubiegac sie o niego??aaa...i w miedzy czasie czyli w listopadzie 2011roku zrobilam licencjata.prosze o jakas pomocbo kazdy mowi co innego
uleczka89 jest off-line  
05-09-2012, 11:12  
Azalka66
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Staż unijny

Jeśli chodzi o staż ze środków unijnych, spełniasz kryterium uczestnictwa w projekcie czyli wiek do 25 r z. Bez znaczenia, że pracowałaś wcześniej, możesz skorzystać ze stażu, warunkiem, aby stanowisko nie było takie samo jak praca którą wykonywałaś.
Azalka66 jest off-line  
13-05-2013, 15:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Staż unijny

Mam pytanie jestem po szkole zawodowej, w tym roku skonczylam rowniez liceum uzupelniajace. W zwiazku z tym chcialabym odbyc staz, niestety UP w moim miescie nie ma juz srodkow , ale slyszalam ze wlasnie beda przyjmowac na staz unijny . Nie wiem za bardzo jak moge sie o niego starac podejrzewam ze w urzedzie nie udziela mi odpowiedzi, jakie musze spelniac warunki, czy trzeba jkis wniosek zlozyc. Prosze pomozcie )
 
13-05-2013, 19:30  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Staż unijny

Odpowiedzi udzieliłam w wątku http://forumprawne.org/prawo-pracy/4...az-unijny.html
Bardzo proszę na przyszłość nie dubluj wątków.
Kosssz jest off-line  
26-08-2013, 11:47  
klamliwa
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Staż unijny

Witam
Widzę, że dawno tu nikt nic nie pisał, ale mam nadzieję, że dostanę odpowiedź. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś ogólny „kodeks”, który mówi, co dokładnie powinno być i jak powinien odbywać się staż (mam regulamin i umowy, ale cały czas nam zmieniają). Interesuje mnie kwestia wynagrodzenia za staż z tego, co się orientuje to powinna mi być płacona kwota brutto po jakimś czasie się okazało, że mam netto (nie zdziwię się jak przy pierwszej wypłacie okaże się, że z tej kwoty mam jeszcze jakieś składki odprowadzane i będę mieć kwotę brutto z netto). Będę wdzięczna za odpowiedź.
klamliwa jest off-line  
25-01-2014, 16:20  
mila8888
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Staż unijny

Witam!
Mam pytanie , jakie kryteria trzeba spełnić aby dostać się na staż unijny chodzi mi o wiek. Byłam w UP powiedziano mi że jak najbardziej przysługuje mi staż gdy go zalatwiłam powiedziano mi że jednak sie nie kwalifikuje bo teraz wymogi sie zmieniły na staż niby mogą isc osoby do 24 roku życia i os po 50. A co jeżelichodzi o osoby z wyższym wyksztalceniem? akurat skonczylam licencjat w pazdzierniku wyczytalam ze takim osobom przysluguje staż jeżeli nie upłynął rok czasu od zakonczenia i dana osoba nie ukonczyła 27 roku życia. Czy to prawda? Proszę o pomoc
mila8888 jest off-line  
25-01-2014, 16:37  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Staż unijny

Staże organizowane są zarówno ze środków Funduszu Pracy (gdzie z reguły obowiązują tylko kryteria ustawowe) jak i unijnych, a właściwie współfinansowane ze środków UE (tu już każdy PUP stosuje ograniczenia w zależności od założeń projektu, w ramach którego staż jest organizowany).
Biorąc pod uwagę, że każdy UP realizuje odrębny projekt, o możliwość odbycia stażu ze środków UE musisz zapytać w swoim UP. Skąd my na forum mamy wiedzieć czym kieruje się twój UP dobierając organizatorów stażu czy stażystów?

Cytat:
Napisał/a mila8888 Zobacz post
Byłam w UP powiedziano mi że jak najbardziej przysługuje mi staż gdy go zalatwiłam powiedziano mi że jednak sie nie kwalifikuje bo teraz wymogi sie zmieniły na staż niby mogą isc osoby do 24 roku życia i os po 50.
Dostałaś już zatem odpowiedź.
Prawo dopuszcza, abyś mogła odbyć staż, ale nie oznacza to, że na pewno zostaniesz skierowana. Najwidoczniej grupa beneficjentów projektu została zawężona. Szczegóły może ci wyjaśnić tylko twój UP.
Kosssz jest off-line  
25-01-2014, 17:16  
mila8888
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Staż unijny

Dziękuję za odp...Ciężko jest się dogadać z UP znajomy z innego miasta dostał właśnie staż i ma 36 lat to już całkiem odbiega od wymogów...czyżby w każdym UP byly inne wymogi? jak dla mnie Dziwne
mila8888 jest off-line  
25-01-2014, 17:30  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Staż unijny

Cytat:
Napisał/a mila8888 Zobacz post
czyżby w każdym UP byly inne wymogi? jak dla mnie Dziwne
Owszem.
A jaki to PUP? Jeśli nie wierzysz w jego bezstronność, mogę spróbować sprawdzić wymogi jakimi się kieruje...
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Staż unijny, staż z urzędu pracy (odpowiedzi: 22) Mam pytanie odnośnie stażu, jakie warunki odbycia stażu są w tym roku? Tzn. W mojej miejscowości wymagają po odbyciu stażu późniejszego zatrudnienia...
§ Staż unijny (odpowiedzi: 1) W roku 2015 odbywalem staz unijny przez 3 miesiace. Za kazdy miesiac dostawalem kwote brutto 997,40zl. Chcialbym sie dowiedziec czy mam skladac pit...
§ ZUS a staż unijny (odpowiedzi: 5) Witam , mam pytanie czy jeśli uczęszczam na staż z uczelni , finansowany środkami UE i realizowany przez Kapitał Ludzki - czy zgodne jest jeśli...
§ staż unijny (odpowiedzi: 5) Witajcie, jestem na stażu z urzędu pracy w sklepie spożywczym jako magazynier. I mam problem z szefem: 1) mam w umowie, że pracuję od 7 do 15 od...
§ Staż unijny z UP (odpowiedzi: 1) Witam, jestem na stażu z UP finansowanym ze środków unijnych (nawet w pokoju w którym urzęduję, zgodnie z poleceniem UP, wisi kartka, że "w tym...
§ Staż unijny (odpowiedzi: 2) Mam pytanie jestem po szkole zawodowej, w tym roku skonczylam rowniez liceum uzupelniajace. W zwiazku z tym chcialabym odbyc staz, niestety UP w moim...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.