Problemy z odbyciem stażu z UE - Forum Prawne

 

Problemy z odbyciem stażu z UE

Witam. Mam taki problem. w 2008 roku odbyłam 3 mc szkolenie refundowane przez UE. Obecnie staram się o staż refundowany przez UE. Pracodawca wypełnił i złożył wniosek imienny w Urzędzie Pracy. W Urzędzie poinformowano mnie, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy > Bezrobocie


Odpowiedz
 
21-04-2012, 16:39  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Problemy z odbyciem stażu z UE

Witam.
Mam taki problem. w 2008 roku odbyłam 3 mc szkolenie refundowane przez UE. Obecnie staram się o staż refundowany przez UE. Pracodawca wypełnił i złożył wniosek imienny w Urzędzie Pracy. W Urzędzie poinformowano mnie, iż nie mogę odbyć tego stażu gdyż w przeszłości miałam szkolenie refundowane z UE. Dodam jeszcze ze przez okres 4 mc byłam wyrejestrowana z Urzędu Pracy. Czy rzeczywiście istnieje takie prawo, które zabrania ponowne korzystania ze środków UE ? Proszę o szybką odpowiedz.
 
21-04-2012, 19:32  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Projekty współfinansowane ze środków UE mają na celu objęcie wsparciem jak najszerszą grupę beneficjentów. I często wykluczają możliwość korzystania przez jedną osobę z kilkukrotnego wsparcia finansowego w ramach jednego projektu.
Kosssz jest off-line  
22-04-2012, 11:40  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

Ja rozumiem, ale sama chodziłam starałam sie o ten staz sama go sobie znalazłam, od 5 lat pup bedąc zapisana na staz mi go nie dał dlatego skorzystałam ze szkolenia , tym bardziej że te szkolenie odpowiada mi na odbycie stazu w tym kierunku bo jest to szkolenie specjalista do spraw sprzedaży. Jeżeli z uni europejskiej nie moge niby go odbyć to niech z pup mi go zasponsoruja przeciez maja na to pieniażki a nie mówia ze jak obdziela 200 osób stazami to jesli wystarczy pieniazków to ja tez go dostane,tym bardziej ze jesli nie moge go odbyc niby w tym miejscu pracy a są mi oferowane inne wiec nie wiem o co chodzi móze maja swoich, ale ja tego tak nie zostawie i nie popuszcze. Proszę o odpowiedz co mam z tym zrobić??

i mam złozony wniosek przez pracodawce bo on chce mnie na te miejsce pracy i wniosek jest z zatrudnieniem o prace po odbyciu stazu. Ratujcie
 
22-04-2012, 12:45  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Cytat:
Jeżeli z uni europejskiej nie moge niby go odbyć to niech z pup mi go zasponsoruja przeciez maja na to pieniażki (...)
Skoro nie chcą skierować to najwidoczniej nie mają innych środków poza EFS.

Cytat:
Napisał/a kaaarolka Zobacz post
Proszę o odpowiedz co mam z tym zrobić??
Dowiedzieć się jakie są przyczyny niemożliwości skierowania na staż u Pani pracodawcy. Chodzi mi o konkrety (np. nie można kilkukrotnie korzystać z programów współfinansowanych przez EFS, pracodawca nie złożył deklaracji zatrudnienia, za późno złożył wniosek, posiada już Pani doświadczenie zawodowe na stanowisku, na którym miałaby odbywać staż itd.)
Bez znajomości konkretnych przyczyn odmowy nie jestem w stanie pomóc.

Cytat:
(...) mówia ze jak obdziela 200 osób stazami to jesli wystarczy pieniazków to ja tez go dostane,tym bardziej ze jesli nie moge go odbyc niby w tym miejscu pracy a są mi oferowane inne (...)
Czy te inne są też współfinansowane przez EFS? Mam wrażenie, że problem leży po stronie pracodawcy.
P.S. Proszę tylko pamiętać, że przepis prawny brzmi następująco "Bezrobotnych, o których mowa w art. 49, starosta MOŻE skierować do odbycia stażu(...)." Może nie oznacza, że musi.
Kosssz jest off-line  
22-04-2012, 13:42  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

pracodawca złozył wniosek imienny zaznaczaja ze po odbyciu stazu przyjmnie mnie do pracy, doświadczenia zawodowego nie mam, w pup powiedzieli ze kwalifikuje sie na odbycie stazu ale oni nie beda dla mnie łamac niby przepisów, jedna pani z urzedu godzi sie na to aby mnie skierowac na ten staz a drugi osobnik nie chce wiec problem lezy po stronie urzedu bo penie on ma kogos ze swoich na moje miejsce,> mi chodzi o to czy istnieje taki przepis który uniemozliwia mi skorzystanie ze stazu tym barziej ze zawsze przez 5 lat jak byłam zapusana na staz to jak zachodziłam do urzedu mówiono mi przeoczyłam pania i nie dostawałam rzadnego stazu a tym bardziej oferty pracy, a inni korzystali po kilka razy z odbycia stazu i róznych szkolen i nie mieli takich problenów jak ja z załapaniem sie i odbyciem tylko jednego tym barzdiej ze sama sobie go załatwiłam a maja dostac trzy osoby staz w tym miejscu pracy co ja.

za pózno pracodawca nie złozył wniosku bo wniosek wpłynoł 20 lutego juz do urzedu pracy, kozystałam tylko raz z ue z tego szkolenia własnie o które niby chodzi urzedowi to było 4 lata temu potem zostałam wyrejestrowana na okres4 miesiecy
 
22-04-2012, 13:51  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Cytat:
(...)jedna pani z urzedu godzi sie na to aby mnie skierowac na ten staz a drugi osobnik nie chce wiec problem lezy po stronie urzedu bo penie on ma kogos ze swoich na moje miejsce(...)
Dlaczego? Zna Pani konkretne powody dla których urzędnicy mają inne zdania? Jakie są tego przesłanki?
Cytat:
(...)w pup powiedzieli ze kwalifikuje sie na odbycie stazu ale oni nie beda dla mnie łamac niby przepisów(...)
Może wątpliwości budzi Pani, że się tak wyrażę "kwalifikowalność" do odbycia stażu, które określa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy?
Musi Pani dowiedzieć się konkretnie w czym leży problem. Inaczej trudno mi będzie coś Pani doradzić.
Kosssz jest off-line  
22-04-2012, 13:51  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

dokładnie prowadze wojne z nimi bo chodzi im o to jedno szkolenie z uni ewuropejskiej ze niby przez nie nie moge skozystac z tego stazu na pierwszym miejscu tylko dopiero wtedy jak obdziela 200 osob i zostanie pieniedzy z uni europejskiej tak mi powiedzieli, ale gdzie inniej na staz chciał mnie wysłac pan z urzedu pracy wiec mysle ze chodzi o to ze ma kogos na miejsce moje ze swoich i dlatego stwarza mi problemy tym bardziej ze pracodawca chce mnie do tej pracy abym odbyła u niego staz, gdzie sie mam zgłosic czy do radcy prawnego czy do adwokata aby pokazac jakie rzeczy dzieja sie w tym urzedzie, wiekszosc osob ma po kilkanascie szkolen i po trzy odbyte staze a ja nie moge dostac jednego.

nie powiedzieli mi ze jak najbardziej nadaje sie na ten staz bo jestem osoba długo bezrobotna spełniam wszystkie warunki ale oni nie moga mi go dac bo pieniazki na staz sa z uni a ja nie moge z nich skozystac
 
22-04-2012, 14:13  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

A może to pracodawca nie jest już Panią zainteresowany i poinformował o tym UP, a zapomniał poinformować Pani?
Rozumiem Pani frustrację, ale proszę wierzyć, że pracownik UP nie jest decyzyjny odnośnie przyjęcia na staż bezrobotnego. Decyzję ostateczną podejmuje pracodawca. Więc nawet jeśli Pani teoria dot. "osób swoich na to miejsce" by się potwierdziła, to i tak rola pracownika UP ogranicza się wyłącznie do wydania skierowania na rozmowę kwalifikacyjną. I tyle. To pracodawca zdecyduje czy osobę przyjmie czy nie.
Cytat:
(...)gdzie sie mam zgłosic czy do radcy prawnego czy do adwokata aby pokazac jakie rzeczy dzieja sie w tym urzedzie (...)
Na początek proszę złożyć pismo do UP z prośbą o wyjaśnienie na piśmie powodów odmowy skierowania Panią na staż z przytoczeniem podstaw prawnych.
Będziemy mieć jakąś podstawę. Na razie tłumaczenia są conajmniej mętne.
Ja stawiam na to, że panuje zasada jednorazowego uczestnictwa w projekcie współfinansowanym w ramach EFS.
Kosssz jest off-line  
19-03-2014, 12:45  
rapernie
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

witam też mam pytanie ze 3 lata temu dostałam skierowanie na staż ze srodków unijnych przyjelam bo niechciałam byc wyrejstrowana bo z urzednikami niebyło dyskusji albo w ta albo w druga myslałam ze z tym pracodawca załatwie zeby mnie niebrał ale tez niedało rady niewytrzymałam i zrezygnowałam pozatym mój syn miał 3 lata i niemiałam opieki nad nim zrezygnowałam urzad kazał mi zwrócic koszty za lekarza oddałam i potem sama sobie znajdywałam prace ale tylko sezonowe niekorzystałam z żadnych kursów szkolen bo co sie zapisałam nigdy niedostałam a teraz jak byłam sie odchaczyc pani powiedziała w up ze mam patrzec bo beda fundusze na staże noto polatałam tu i tam niebyło łatwe ale znalazłam pracodawce który mnie wezmie na staż jako sprzedawce wysłał wniosek imienny wszystko ładnie a oni odpowiedzieli ze ja niemoge bo juz korzystałam wsumie namoje to nie co ja mam robic prosze o odpowiedz bardzo mi zalezy na tym stazu wiele by mi w życiu ulepszył powiedzcie co mam zrobic jestem załamana
rapernie jest off-line  
19-03-2014, 18:40  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Przepraszam, ale czy czytałaś zamieszczone w tym wątku posty?
To nie jest kwestia do rozstrzygnięcia na forum. Proszę rozmawiać ze swoim PUP.
Kosssz jest off-line  
23-03-2014, 16:02  
Agusienka 567
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Mam pytanie jesli pracodawca wystepuje do PUP o rezygnacje ze stazu to mnie jako stazyste jakie czekaja konsekwencjie??czy bede wyrejestrowana z Pup na 120dni??jesli to nie ja rezygnuje tylko pracodawca
Agusienka 567 jest off-line  
23-03-2014, 16:04  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Rozumiem, że jesteś w trakcie stażu, tak? Z jakiego powodu pracodawca rezygnuje?
Kosssz jest off-line  
23-03-2014, 16:12  
Agusienka 567
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Tak jestem w trakcie odbywania stazu.Byłam teraz na zwolnieniu tydzień z powodu choroby i dostałam tel od pracodawcy ze rezygnuje wogóle ze stazu bo to mu sie nie opłaca.Boje się ze mnie wyrejestruja z PuP
Agusienka 567 jest off-line  
23-03-2014, 17:01  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.008
Domyślnie RE: Problemy z odbyciem stażu z UE

Cytat:
Napisał/a Agusienka 567 Zobacz post
ze rezygnuje wogóle ze stazu bo to mu sie nie opłaca.Boje się ze mnie wyrejestruja z PuP
Nie ma powodu. Staż nie jest przerywany z twojej winy.
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problemy na stażu (odpowiedzi: 7) Witam Serdecznie! Bardzo bym prosił o poradę odnośnie stażu i problemów jakich się nabawiłem przez niego, ale po kolei. Zostałem skierowany na...
§ Problemy na stażu (odpowiedzi: 1) Dzień dobry.. doradźcie mi co mam robić bo już sama naprawdę nie wiem... poszłam na staż do sklepu spożywczego dopiero później dowiedziałam się że...
§ Problemy że stażem. (odpowiedzi: 4) Witam Jestem na stażu z urzędu od 2 tygodni, ale nie układa mi się relacja z pracodawcą jestem oskarżana o braki w towarze i pomyłki na kasie, że...
§ Czy bycie Policjantem koliduje z odbyciem aplikacji (odpowiedzi: 1) Witam, czy jeżeli dana osoba służy w Policji, w tym samym czasie studiuje zaocznie prawo, może potem po studiach starać się o odbycie jakiej kolwiek...
§ Problemy na stażu (odpowiedzi: 2) Witam Serdecznie Zawarłem staż w PUP w Gdańsku jako "Projektant www" jestem zainteresowany tym czy posiadam jakie kolwiek prawa autorskie do...
§ Problemy na stażu. (odpowiedzi: 5) Witam! Pisze do państwa, ponieważ mam problem. Mianowicie jestem stażystą od kwietnia czyli już prawie 6 miesięcy, w lipcu zgodziłem się przedłużyć...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.