Rezygnacja z projektu unijnego. - Forum Prawne

 

Rezygnacja z projektu unijnego.

Z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział. Od jakiegoś czasu uczestniczę w projekcie unijnym "Równi na rynku pracy", z którego potrzebuję teraz zrezygnować. Moja sytuacja rodzinna i finansowa jest bardzo ciężka i nie jestem w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy > Bezrobocie


Odpowiedz
 
24-01-2015, 01:30  
ppq
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Rezygnacja z projektu unijnego.

Z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział.

Od jakiegoś czasu uczestniczę w projekcie unijnym "Równi na rynku pracy", z którego potrzebuję teraz zrezygnować. Moja sytuacja rodzinna i finansowa jest bardzo ciężka i nie jestem w stanie kontynuować dalej tego projektu. Muszę się skupić na zarabianiu pieniędzy, czeka mnie przeprowadzka, a ten program który z założenia miał mi pomóc jest teraz poważnym problemem. OHP straszy mnie zobowiązaniami i problemami jakie z tego wynikną. Z tego co mi powiedzieli to jedyny sposób aby zrezygnować z tego programu to uzyskanie zatrudnienia na umowę o prace na czas nieokreślony bądź zaświadczenie lekarskie o niezdnolności do kontynuacji szkoleń, ale co z resztą? Tylko sytuacja zdrowotna może mi uniemożliwić kontynuacje kursu? Załóżmy, że rezygnuję z tego programu na własne życzenie z powodu mojej niekorzystnej sytuacji i w związku z czym nie posiadam żądnego papieru który mogłby cokolwiek potwierdzić - co wtedy? OHP straszy pieniędzmi i problemami ale nikt nie mówi żadnych konkretów. Jakie to są kwoty? Jakie jest prawdopodobieństwo, że oni będą żądać ich zwrotu?

Regulamin owego projektu jest dostępny tutaj.
Cytat:
§ 8
Zasady rezygnacji z uczestnictwa w projekcie
1.
Rezygnacja z udziału w projekcie możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach.
2.
Uzasadnione przypadki, o których mowa w pkt 1 mogą wynikać z przyczyn natury
zdrowotnej lub
działania siły wyższej i z zasady nie mogą być znane przez uczestnika projektu w momencie rozpoczęcia
udziału w projekcie.
3.
Rezygnacja z udziału w projekcie wymaga formy pisemnej.
4.
Uczestnik projektu zostaje skreślony z listy uczestników w
przypadku:
4.1.
Złożenia pisemnej rezygnacji z uczestnictwa w projekcie;
4.2.
Przekroczenia dozwolonego limitu nieobecności i nieusprawiedliwienia tych nieobecności;
4.3.
Szczególnie rażącego naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu.
Jaka jest definicja "siły wyższej" przedstawionej w drugim punkcie? Nie byłem w stanie przewidzieć ani zapobiec sytuacji w której się znalazłem.
ppq jest off-line  
24-01-2015, 11:29  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Przede wszystkim to nie jest problem, który rozstrzygniemy jednoznacznie na forum internetowym, ponieważ kwestię możliwości przerwania stażu musisz negocjować z realizatorem projektu tj. OHP. Poza tym nigdzie nie sprecyzowałeś, co masz na myśli tłumacząc się "niekorzystną sytuacją", dlatego też nie dziwi mnie, że OHP nie jest w stanie ocenić Twoich szans na uniknięcie konsekwencji, skoro Ty nie podajesz żadnych konkretów/szczegółów niekorzystnej sytuacji. Jeśli oczekujesz porady, musisz skonkretyzować co wpłynęło na Twoją decyzję dot. przerwania uczestnictwa w projekcie, jaka konkretnie sytuacja?
Weź pod uwagę, że środki jakie OHP wydał na Twoje uczestnictwo w projekcie nie są ich własnością i tak jak i ty musisz im wytłumaczyć dlaczego chcesz się wycofać, tak samo oni muszą wytłumaczyć się dlaczego projekt nie jest prawidłowo realizowany (pod groźbą zwrotu otrzymanych do dyspozycji środków wraz z odsetkami). Zatem jak widzisz, nie mogą od tak usprawiedliwić Twojej rezygnacji, dlatego istotne jest po pierwsze przedstawienie szczegółowo sytuacji, która jest powodem rezygnacji, po drugie uprawdopodobnienie/udokumentowanie sytuacji, która potwierdzi wiarygodność Twojego tłumaczenia.
Podsumowując, aby ocenić, czy Twoją rezygnację można podciągnąć pod siłę wyższą, musisz sprecyzować co to za sytuacja, w której się znalazłeś?
Kosssz jest off-line  
24-01-2015, 14:35  
ppq
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Rozmawiałem i przedstawiłem cała sytuację w OHP, w skrócie: ojciec alkoholik, rodzina patologiczna, ojciec oznajmił wczoraj, że nie zamierza wracać do pracy i aktualnie śpi pijany, miesiąc sie kończy a my musimy opłacić światło, gaz i czynsz i wszystko aktualnie leży na mojej głowie, poza tym boję się o matkę bo już nie jedno się w tym domu wydarzyło... nie mam czasu na zabawe w kursy kiedy muszę pracować dzień w dzień żeby zdobyć chociaż minimum środków na opłaty o jedzeniu już nie wspominając, pieniądze jakie oferują staże objęte tym programem sa fajnym dodatkiem ale nie starczą mi nawet na opłaty. Ciągle mam prąd i jedzenie w domu tylko dlatego, że nasz nauczyciel bardzo mi pomaga pozwalając przyjeżdżać na szkolenie "kiedy mogę" aby nadrobić braki, więc ciągle jestem w stanie pracować. Dalsze życie w tym domu jest po prostu nie możliwe i chciałbym wyjechać do wujka ale nie mogę bo ciąży na mnie ten cały projekt. W jaki sposób mogę udokumentować taką sytuacje? Przedstawiłem sprawe w OHP jasno ale oni ciągle powtarzają "papier, papier" wymieniając zaświadczenie lekarskie i umowę o pracę. Na początku była mowa o trzech przypadkach: umowa, lekarz, zmiana meldunku (w domyśle przeprowadzka do miasta oddalonego o tyle, że dojazd nie byłby już możliwy). Kiedy powiedziałem, że chce się przeprowadzić do wujka i zmiana meldunku to nie problem nagle usłyszałem, że meldunek już jednak nie i musi być tylko umowa albo lekarz.
ppq jest off-line  
24-01-2015, 14:58  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
Napisał/a ppq Zobacz post
nie mam czasu na zabawe w kursy kiedy muszę pracować dzień w dzień żeby zdobyć chociaż minimum środków na opłaty o jedzeniu już nie wspominając, pieniądze jakie oferują staże objęte tym programem sa fajnym dodatkiem ale nie starczą mi nawet na opłaty.
Rzeczywiście Twoja sytuacja nie jest łatwa, ale czy masz pewność, że lepiej płatną pracę znajdziesz z dnia na dzień? Chodzi mi o to, że po przeprowadzce do wujka masz od razu zapewnione miejsce pracy? Czy dopiero będziesz szukał?

Za siłę wyższą (nie istnieje prawna definicja tego pojęcia) można uznać zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia (co obejmuje również nikłe prawdopodobieństwo jego zajścia w danej sytuacji), któremu nie można było zapobiec (i nie tyle chodzi o zapobieżenie samemu zjawisku, co jego następstwom). Najogólniej rzecz ujmując za siłę wyższą można uznać sytuacje takie jak np. klęski żywiołowe, działania wojenne, ciężka choroba... coś, na co osoba nie miała wpływu i w żaden sposób nie mogła sytuacji przewidzieć w oparciu o okoliczności, które do tej sytuacji się przyczyniły.
Wybacz, ale Twojej sytuacji nie zakwalifikowałabym jako siły wyższej, bo prawdopodobieństwo jej wystąpienia było duże w chwili kiedy decydowałeś się na przystąpienie do projektu. Musiałeś mieć świadomość ryzyka... Problem ojca-alkoholika, czy też jak sam piszesz rodziny patologicznej, nie powstał z dnia na dzień. Tak było już w chwili, kiedy podejmowałeś się udziału w projekcie, a aktualna zmiana sytuacji jest konsekwencją życia z alkoholikiem...
Skoro musisz sam teraz zadbać o sprawy finansowe rodziny, napisz w jaki sposób masz zamiar to zrobić? Poszukiwanie pracy to za mało, bo poszukiwać można długo, a zobowiązania finansowe jeśli dobrze zrozumiałam musisz uregulować już teraz.
Cytat:
Napisał/a ppq Zobacz post
Przedstawiłem sprawe w OHP jasno ale oni ciągle powtarzają "papier, papier"
No, niestety, nikt Ci na słowo nie odpuści, zwłaszcza, że OHP wydatkował na Twoją aktywizację środki unijne... ale "papierem" w tej sytuacji mogą być choćby rachunki, czy też różnego rodzaju zaświadczenia potwierdzające trudną sytuację materialną rodziny (np. zaświadczenie z PUP o posiadaniu statusu bezrobotnego przez rodziców czy zaświadczenie z OPS o przyznanych różnego rodzaju świadczeniach). WSZYSTKO co potwierdzi, uprawdopodobni Twoją sytuację.
Kosssz jest off-line  
24-01-2015, 16:11  
ppq
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
Skoro musisz sam teraz zadbać o sprawy finansowe rodziny, napisz w jaki sposób masz zamiar to zrobić?
Aktualnie pracuję u znajomych w firmie budowlanej i dorabiam po nocach jako grafik. W przypadku przeprowadzki mieszkanie i byt zapewni mi rodzina zanim nie unormuje swojej sytuacji.

Cytat:
Problem ojca-alkoholika, czy też jak sam piszesz rodziny patologicznej, nie powstał z dnia na dzień.
To prawda, to jest właśnie coś co doprowadza mnie aktualnie do szału, kiedy wypełniałem formularze w OHP z dobre pół roku temu jasno przedstawiłem sytuację i uwzględniłem przeprowadzke na co dostałem odpowiedź, że w przypadku ciężkiej sytuacji i wyjazdu "nie ma problemu", więc zaryzykowałem, a aktualnie ta sama osoba mówi mi całkiem co innego i wyjazd już nagle nie wchodzi w grę...

Cytat:
zaświadczenie z PUP o posiadaniu statusu bezrobotnego przez rodziców czy zaświadczenie z OPS o przyznanych różnego rodzaju świadczeniach
Była taka opcja tylko, że ten cały program (a konkretniej staż właśnie) ma na celu tą sytuacje poprawić więc sytuacja finansowa wydaje się być dla nich kiepskim powodem ponieważ (jak to oni sami stwierdzili) "mają na to kontrę". Niestety nikt już nie bierze pod uwagę, że za 850zł miesięcznie ze stażu to ja nawet rachunków nie jestem w stanie opłacić.

Nie oczekuję tutaj cudów, zdaję sobie sprawe, że wszelakie tego typu projekty to jest bagno i ryzyko w którym aktualnie niestety się znajduję. Chciałem się tylko upewnić czy to co przedstawia mi OHP faktycznie tak wygląda. Najbardziej irytuje mnie fakt, że zostałem wprowadzony w błąd z tą przeprowadzką która niby miała być możliwa ale kiedy przyszło co do czego to już nie jest.

Jeszcze jedna sprawa: dziewczyna z która rozmawiałem zawsze powtarzała, że oni "MOGĄ rządać zwrotu kosztów" - dlaczego "mogą"? Mogą ale nie muszą? Od kogo to zależy? Czy jest jakakolwiek szansa, że "oni" odpuszczą w jakimś konkretnym przypadku? Może ktoś już miał do czynienia z taką sytuacją i może wie jak to wygląda?
ppq jest off-line  
24-01-2015, 16:31  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
Napisał/a ppq Zobacz post
Jeszcze jedna sprawa: dziewczyna z która rozmawiałem zawsze powtarzała, że oni "MOGĄ rządać zwrotu kosztów" - dlaczego "mogą"? Mogą ale nie muszą? Od kogo to zależy?
Mogą, to w tym przypadku oznacza muszą. Realizator projektu podejmuje decyzje, czyli OHP.
Cytat:
Napisał/a ppq Zobacz post
Czy jest jakakolwiek szansa, że "oni" odpuszczą w jakimś konkretnym przypadku?
Bliskie zeru. Dlaczego? Bo to nie są ich pieniądze i ich też ktoś rozlicza... Ich (OHP) głównym zadaniem jest prawidłowa realizacja projektu, na co dostali pieniądze, zgodnie z jego założeniami i w celu osiągnięcia określonych wskaźników.
Cytat:
Napisał/a ppq Zobacz post
Aktualnie pracuję u znajomych w firmie budowlanej i dorabiam po nocach jako grafik
I nie możesz tego udokumentować w OHP? Przecież to jest wystarczający powód rezygnacji z udziału w projekcie.
Jak aktualnie godzisz pracę z udziałem w projekcie?
Kosssz jest off-line  
24-01-2015, 16:50  
ppq
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
A może warto się tego "uczepić"? Pamiętasz z kim rozmawiałeś? Może warto napisać (wszelkie oświadczenia składaj na piśmie), że przed przystąpieniem do projektu zapewniano Cię o możliwości rezygnacji w przypadku przeprowadzki. Mając na uwadze trudną sytuację rodzinną, która aktualnie uległa pogorszeniu (co kalkulowałeś podejmując się udziału w projekcie) podjąłeś decyzję o przystąpieniu do projektu, a tu nagle w sytuacji na którą wpływu nie masz okazuje się, że nie możesz zapewnić sobie i swojej najbliższej rodzinie godziwych warunków życia.
Myślałem o tym. Ta osoba to opiekunka naszej grupy z którą mam stały kontakt podczas trwania całego programu. Młoda i miła dziewczyna, nie chciałbym jej robić problemów ponieważ bardzo się stara, żeby zapewnić wszystkim jak najlepsze warunki, jednakże takie właśnie informacje od niej uzyskałem. Byłem uświadomiony, że nie mogę zrezygnować z programu "bo mi się już nie chcę" jednak w wypadku poważnej sytuacji (jasno podkreślałem, że wiązać sie to może z przeprowadzką) miała być taka możliwość. Gdyby jasno mi wtedy powiedzieli, że nie będzie takiej możliwości to na pewno bym się na ten program nie zdecydował. Z tą przeprowadzką to jakby i ona sama nie była tego świadoma. Podała mi trzy powody które już wcześniej wymieniałem, powiedziałem, że w przypadku przeprowadzki z meldunkiem nie będzie problemu, po czym ona wzięła telefon i zadzwoniła do jakiejś koordynatorki programu i nagle okazuje się, że już tylko zaświadczenie lekarskie bądź umowa wchodzi w grę.

Gdzie powinienem złożyć takowe oświadczenie? Tam do opiekunki/koordynatorki w OHP czy może gdzieś "wyżej"?
ppq jest off-line  
24-01-2015, 16:53  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

A nie łatwiej zrezygnować z uczestnictwa w projekcie z uwagi na świadczenie pracy w firmie budowlanej znajomych czy też jako grafik?
Kosssz jest off-line  
24-01-2015, 17:01  
ppq
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
I nie możesz tego udokumentować w OHP? Przecież to jest wystarczający powód rezygnacji z udziału w projekcie.
Niestety to jest praca "na czarno". Chciałem aby wystawili mi umowę ale się boją bo nie wszystko w tej firmie jest tak jak być powinno i nie chcą mieć żadnej kontroli na głowie. Na grafice dorabiam dorywczo jak coś mi wpadnie.

Cytat:
Jak aktualnie godzisz pracę z udziałem w projekcie?
Aktualnie jestem w trakcie szkoleń. Nasz nauczyciel to równy człowiek, powiedział, że jego życie wyglądało tak samo i nie raz lądował na ulicy przez swoją patologiczną rodzine więc bardzo mi pomaga. Szkolenia trwają od poniedziałku do soboty ale on pozwala mi żebym był chociaż raz w tygodniu, dzięki czemu mam czas na pracę. Gdyby nie on to mieszkanie byłoby już zadłużone i stracilibyśmy dotację.
ppq jest off-line  
24-01-2015, 17:09  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
Napisał/a ppq Zobacz post
Niestety to jest praca "na czarno". Chciałem aby wystawili mi umowę ale się boją bo nie wszystko w tej firmie jest tak jak być powinno i nie chcą mieć żadnej kontroli na głowie. Na grafice dorabiam dorywczo jak coś mi wpadnie.
Czyli pracujesz i zarabiasz nielegalnie...
A co w takim razie z pozostałymi członkami rodziny np. mama? Żaden członek rodziny nie jest w stanie Cię wesprzeć w zarobkowaniu na jej utrzymanie?
Kosssz jest off-line  
24-01-2015, 18:22  
ppq
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
A co w takim razie z pozostałymi członkami rodziny np. mama? Żaden członek rodziny nie jest w stanie Cię wesprzeć w zarobkowaniu na jej utrzymanie?
Matka ma niecałe 900zł emerytury z czego większość idzie na opłaty kredytów które pozaciągała razem z ojcem, a reszta idzie na jedzenie.

Nie wiem już o co więcej mogłbym zapytać, temat jest chyba wyczerpany, wiem na czym stoję, będę próbował coś z tym zrobić. W każdym bądź razie dziękuję Panu za poświęcony czas, uzyskane informacje na pewno rozwiały sporo wątpliwości.
ppq jest off-line  
24-01-2015, 19:17  
kasia3122
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Przepraszam autora tego wpisu, że się tak "wpraszam" do twojego tematu, ale mam identyczny problem, odnośnie rezygnacji z projektu "Równi na rynku pracy". Moja sytuacja wygląda następująco: otóż o godz 15 w piątek dzwoni do mnie pani z urzędu pracy i mówi: "proszę się zgłosić w poniedziałek po skierowanie do pracy do pracodawcy "xqz", odparłam, że przecież jestem uczestniczką projektu i dokument poświadczający o tym fakcie dostarczyłam do up, pani z up powiedziała " tak faktycznie, ale póki nie pójdę na staż i nie przyniosę tego dokumentu(odnosnie stazu) to nadal jestem osobą bezrbotną i mam obowiązki wynikające z tego faktu. Po rozmowie spróbowałam czegoś się dowiedzieć w młodzieżowym centrum kariery, ale niestety przyjechałam zbyt późno i zastałam zamknięte drzwi. Moje pytanie brzmi: co ja mam w obecnej sytuacji zrobić? Domyślam się, że jeśli odrzucę te skierowanie z up, to zostanę wykreślona. Zakładając hipotetycznie, pracodawca mnie przyjmuję, ale proponuję mi umowe zlecenie, jak dobrze zrozumiałam regulamin projektu, by móc zrezygnować potrzebna jest umowa o pracę, tak? Wybaczcie za chaos, ale nie wiem co mam robić i z góry dziękuję za pomoc.
kasia3122 jest off-line  
24-01-2015, 19:37  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
Napisał/a kasia3122 Zobacz post
Moje pytanie brzmi: co ja mam w obecnej sytuacji zrobić?
Skierowanie z PUP, to tylko skierowanie na rozmowę kwalifikacyjną. PUP takich skierowań na jedno miejsce pracy wydaje kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu bezrobotnym, także to nie jest jednoznaczne od razu z przyjęciem do pracy. Na razie masz tylko porozmawiać z pracodawcą. Ja proponowałabym udać się najpierw do PUP po te skierowanie (przy okazji dowiesz się jakie warunki pracy oferuje pracodawca tj. rodzaj umowy, wymiar czasu pracy, wysokość wynagrodzenia itd.). Ze swojej strony radziłabym Ci poprosić o określenie tych warunków na piśmie, bo czasem co innego pracodawca zgłasza w ofercie do PUP, a co innego faktycznie ma do zaproponowania... potem udaj się na rozmowę do potencjalnego pracodawcy. Kto wie, może warunki będą Ci odpowiadać i podejmiesz pracę, a wtedy rezygnacja z uczestnictwa w projekcie będzie możliwa.

Czytając regulamin uczestnictwa w projekcie jest tam mowa o konieczności informowania koordynatora projektu o podjęciu zatrudnienia (czyli na pewno umowa o pracę), ale umowa zlecenie, to nie zatrudnienie, także w przypadku chęci podjęcia pracy w tej formie lepiej najpierw poradzić się realizatora projektu... żeby nie było problemu.
Kosssz jest off-line  
10-01-2017, 17:36  
papajka
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Witam,
Proszę o pomoc. Zrezygnowałam z udziału w projekcie unijnym (szkolenie plus staż). Miałam tylko 8 h z doradcą zawodowym. Powodem było podjęcie pracy na pełny etat. Tu pojawia się problem, ponieważ moja umowa jest w języku rumuńskim i żądają przetłumaczenia przez tłumacza przysięgłego. nie chcę tego robić. umowa ma 9 str, więc koszty są duże. czy mam obowiązek ją przetłumaczyć, czy jakieś przepisy to regulują. w regulaminie jest tylko:
§ 8
Zasady rezygnacji z uczestnictwa w projekcie
1.
Rezygnacja z udziału w projekcie możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach.
2.
Uzasadnione przypadki, o których mowa w pkt 1 mogą wynikać z przyczyn natury
zdrowotnej lub
działania siły wyższej i z zasady nie mogą być znane przez uczestnika projektu w momencie rozpoczęcia
udziału w projekcie.
3.
Rezygnacja z udziału w projekcie wymaga formy pisemnej.
4.
Uczestnik projektu zostaje skreślony z listy uczestników w
przypadku:
4.1.
Złożenia pisemnej rezygnacji z uczestnictwa w projekcie;
4.2.
Przekroczenia dozwolonego limitu nieobecności i nieusprawiedliwienia tych nieobecności;
4.3.
Szczególnie rażącego naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu.
dziękuję za pomoc
papajka jest off-line  
10-01-2017, 17:51  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.520
Domyślnie RE: Rezygnacja z projektu unijnego.

Cytat:
Napisał/a papajka Zobacz post
czy mam obowiązek ją przetłumaczyć, czy jakieś przepisy to regulują.
Tak. W Polsce językiem urzędowym jest język polski, zatem dokumenty sporządza się w języku polskim, bądź tłumaczy (przez tłumacza przysięgłego) na ten język. Przetłumaczenie w tym przypadku umowy jest w Pani interesie, jeśli chce Pani uniknąć konsekwencji z tytułu przerwania udziału w projekcie.
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Forma zatrudnienia po odbyciu stażu z projektu unijnego (odpowiedzi: 1) Witam, kończę właśnie staż na jaki zostałem skierowany przez Urząd Pracy w ramach projektu "Praca - Twoją wartością". Po jego zakończeniu...
§ Staż w ramach projektu - rezygnacja (odpowiedzi: 8) Witam. Uczestniczę w projekcie współfinansowanym przez UE. W ramach projektu rozpoczęłam 6 miesięczny staż. Jakie są konsekwencje rezygnacji? W...
§ Obciążenie kosztami projektu unijnego (odpowiedzi: 8) Witam, mam problem odnośnie projektu unijnego. W listopadzie ubiegłego roku, z braku zatrudnienia zapisałem się do pewnego darmowego projektu...
§ Zaskarżenie wyników egzaminu projektu unijnego (odpowiedzi: 2) Witam, Potrzebuję pomocy w napisaniu pisma zaskarżającego wynik egzaminu projektu unijnego w jakim brałam udział. Był to projekt "w siodle do...
§ PODATEK VAT brak NIP-u Unijnego (odpowiedzi: 8) Witam Wszystkich bardzo serdecznie, bardzo prosze o porade w nastepujacej kwestii: Prowadze jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza . W czerwcu...
§ Warunki kredtu unijnego (odpowiedzi: 3) Chciałabym wziąść kredyt unijny na działalność gospodarczą. Co jest potrzebne na jakich zasadach można go uzyskać? Jestem osobą bezrobotną bez prawa...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.