1 raz Urząd Pracy - wiek do 30 - Prośba o Pomoc! - Forum Prawne

 

1 raz Urząd Pracy - wiek do 30 - Prośba o Pomoc!

Witam. Na szybko 28 lat, umowa o pracę od 8 lat u jednego pracodawcy (brak możliwości rozwoju, kiepskie zarobki atmosfera i warunki) do przyszłego miesiąca na urlopie bezpłatnym 1 miesiąc (potem się zwalniam za porozumieniem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy > Bezrobocie


Odpowiedz
 
15-09-2017, 17:45  
lolipop1
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie 1 raz Urząd Pracy - wiek do 30 - Prośba o Pomoc!

Witam.

Na szybko

28 lat, umowa o pracę od 8 lat u jednego pracodawcy (brak możliwości rozwoju, kiepskie zarobki atmosfera i warunki) do przyszłego miesiąca na urlopie bezpłatnym 1 miesiąc (potem się zwalniam za porozumieniem stron).

I teraz taki plan, z racji sporych zoobowiązań finansowych i braku płynności finansowej postanowiłem rozegrać to w ten sposób.

1) Na świadectwie pracy uzyskać wpis o zmianie miejsca zamieszkania.

2) Zameldować się dalej niż 80 km w 1 stronę od domu i łącznie w podróży oponad 3 h by dostać bon na zasiedlenie (ok 8 tys zł)

3) Rejestracja w UP jako bezrobotny.

3) 1-2 (ILE?) Uzyskać umowę o pracę/zlecenie na okres 1 roku za minimalną brutto 2000 z ubezpieczeniem socjalnym (koszty pracodawcy ok. 2450 miesięcznie a ja 1400 na ręke)

4)Dofinansowanie dla mnie
a) dodatek aktywizacyjny
b)zwrot kosztów dojazdu do pracy i zwrot na odbywane szkolenia (powyżej 150h)
c) Zwrot kosztów zakwaterowania (jeżeli wynajmował bym dodatkowe mieszkanie niedaleko miejsca pracy? - czy wyklucza to BON na zasiedlenie (co lepiej?)
d)Bon Szkoleniowy - 100 % średniej zaróbków czyli 4600 (łaczny kurs ok 150 h to 16 600 brutto)
e) Bon na zasiedzenie (rozliczam się z UP pokazując umowe najmu pokoju w miejscu oddalonym o ponad 80 km od miejsca podjęcia pracy na okres 6 lub miesięczny na określoną kwotę)

I to by było tyle

5) DOfinansowanie dla pracodawcy który zatrudnia mnie na umowę, daje brutto 2000 (sam łącznie kosztów ponosi 2450 ale dodatkowo)
a) Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy ok 20 000 zł (co mogło by być związane z moim kursem)
b)Szkolenia pracowników i inne formy podnoszenia kwalifikacji (nie wiem dokładnie jaka kwota i czy nie koliduje z moim zwrotem za kurs)
c)Szkolenie osoby bezrobotnej na wniosek pracodawcy na podstawie umowy trójstronnej - skorzystać z tego by pracodawca w pełni pokrył mi kurs 16 600 brutto i dostał zwrot z UP
d)Jednorazowa refundacja kosztów z tytułu składek ZUS - wtedy umowa na 12 miesięcy minimum i zwrot 300% minimalnej czyli w tym przypadku było by 6 tys brutto.
e) Dodatek aktywizacyjny (do 50% zasiłku) – dla osób, które w okresie posiadania prawa do zasiłku dla bezrobotnych, podjęły zatrudnienie lub inną pracę zarobkową - 415 zł
f)Bon zatrudnieniowy - wtedy zatrudnienie jest na 18 miesięcy a pomoc dla pracodawcy przez 12. (kalkuluje się? wyklucza inne pomoce?)
g)Stypendia dla bezrobotnych w okresie odbywania:
szkolenia - 120 % zasiłku 997,40 (szkolenie łącznie około 30 dni 200 km od miejsca pracy_
h)Refundacja części kosztów zatrudnienia osób do 30 roku życia - przysługuje jeżeli to sam sobie znajdę pracę a nie zostanę skierowany z UP?

Inną opcją jest założenie działalności gospodarczej i skorzystania wtedy z ulg i "pożyczek" które trzeba potem spłacić i mieć 2 poręczycieli ( a z tym będzie problem więc raczej wyżej wymienione opcje wchodzą w gre)

Z racji tego że z UP mam 1 raz styczność, byłem raz orientacyjnie ale małe miasteczko, Panie powiedziały roboty dla takich nie ma, 20 tys na własną firmę idź pan na szkolenie... Natomiast warunki przyznania tych 20 tys - makabra - nie wchodzi wogólę w grę).


Z góry dzięki za poradę i ewentualne wskazówki.
lolipop1 jest off-line  
16-09-2017, 06:23  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: 1 raz Urząd Pracy - wiek do 30 - Prośba o Pomoc!

Bardzo ładny koncert życzeń, ale....2 razy już przeczytałam i nie bardzo rozumiem. Czy Pan chce uzyskać te wszystkie "dofinansowania" naraz?
Jakiej konkretnie pomocy Pan od nas oczekuje?
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zwrot nienależnie pobranego stażu Urząd Pracy -Prośba o pomoc (odpowiedzi: 4) Witam , zwracam się z prośbą o pomoc do kogoś kto zna się na tych sprawach. Mianowicie mam problem z urzędem pracy żądają ode mnie zwrotu ''...
§ PIT11 (Urząd Pracy Bon na zasiedlenie)+PIT40 z miejsca pracy, problem... prośba (odpowiedzi: 1) Witam! Mam problem z wypełnieniem deklaracji PIT. Otóż dostałem PIT11 z Urzędu pracy na którym mam wypełnioną rubrykę nr 65 (zaliczka pobrana przez...
§ zmianowość w pracy prośba o pomoc (odpowiedzi: 4) witam, czy w pracy w systemie zmianowym, gdzie każdy zmienia każdego muszę zostawać w pracy do końca trwania godziny. przykład "jestem w pracy o...
§ Zwolnienie na własną prośbę - zmiana pracy a urząd pracy (odpowiedzi: 4) Witam, z dniem 27.07.2012 wypowiedziałem umowę o pracę na czas nie określony z pracodawcą A (bez zachowania okresu wypowiedzenia czyli w trybie...
§ Rejestracja w Urzędzie Pracy a zwolnienie na prośbę pracownika (odpowiedzi: 2) Witam Mam pytanie odnośnie rejestracji w UP pracowałam w pewnej firmie na pełen etat przez okres 2 lat , w dniu 27 kwietnia 2010 sama się...
§ staż z urzędu pracy a wiek 28 lat (odpowiedzi: 1) Witam. Mam 28 lat, wykształcenie średnie, studiuję zaocznie. Jestem zainteresowana podjęciem stażu w firmie w 100% zgodnej z profilem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.