Termin wypłat stypendium stażowego - Forum Prawne

 

Termin wypłat stypendium stażowego

Witam serdecznie, czy ktoś może mi powiedzieć w jaki dzień miesiąca następnego po przepracowanym miesiącu jak dobrze myślę UP wypłaca stypendium za odbywany staż? Czy gdzieś to jest podane? bo chodzi mi o to czy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy > Bezrobocie


Odpowiedz
 
18-03-2020, 15:27  
Glowinski2019
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie Termin wypłat stypendium stażowego

Witam serdecznie,
czy ktoś może mi powiedzieć w jaki dzień miesiąca następnego po przepracowanym miesiącu jak dobrze myślę UP wypłaca stypendium za odbywany staż?
Czy gdzieś to jest podane? bo chodzi mi o to czy to jest 1-wszy następnego miesiąca czy np 15-ty?
Nie mogę tego na stronie swojego urzędu odnaleźć
https://poznan.praca.gov.pl/dla-bezr...i-bony-stazowe


same suche fakty
Cytat:
Bezrobotnemu w okresie odbywania stażu przysługuje stypendium w wysokości 120% kwoty zasiłku dla bezrobotnych. Okres pobierania stypendium wlicza się do okresu pracy wymaganego do nabycia lub zachowania uprawnień pracowniczych.

Stypendium przysługuje także za dni wolne (uczestnikowi programu przysługują dwa dni wolne za każde 30 dni kalendarzowych). Za okres, w którym wypłacane jest stypendium, zasiłek nie przysługuje.

Dzięki pozdrawiam
Glowinski2019 jest off-line  
18-03-2020, 16:58  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Termin wypłat stypendium stażowego

Pomiędzy 6-tym (do 5-tego składa się listę obecności, stanowiącą podstawę do wypłaty) a 14-tym dniem miesiąca. O dokładne terminy wypłat w poszczególnych miesiącach należy pytać w konkretnym UP.
Kosssz jest off-line  
18-03-2020, 18:44  
Glowinski2019
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie RE: Termin wypłat stypendium stażowego

Tak, zgadza się trzeba oddawać listę obecności.
hmm.. a dlaczego pomiędzy 6-tym a "aż" 14-tym? jest jakiś zapis stanowiący o tym że maksymalnie do połowy miesiąca następuje wypłata stypendium, świadczenia itp?

I jeszcze jedno pytanie, jako stażysta - jest się wciąż osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP tak? nie jest się pracownikiem tylko nadal osoba bezrobotną?
A staż warto wpisywać w CV jako normalna praca?
Glowinski2019 jest off-line  
19-03-2020, 11:10  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Termin wypłat stypendium stażowego

Cytat:
Napisał/a Glowinski2019 Zobacz post
dlaczego pomiędzy 6-tym a "aż" 14-tym? jest jakiś zapis stanowiący o tym że maksymalnie do połowy miesiąca następuje wypłata stypendium, świadczenia itp?
Owszem.
§ 6. 1. rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowego trybu przyznawania zasiłku dla bezrobotnych, stypendium i dodatku aktywizacyjnego "Stypendium (…) wypłaca się z dołu, za okresy miesięczne, w terminach ustalonych przez powiatowy urząd pracy, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia upływu okresu, za który świadczenie jest wypłacane."
Cytat:
Napisał/a Glowinski2019 Zobacz post
jako stażysta - jest się wciąż osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP tak? nie jest się pracownikiem tylko nadal osoba bezrobotną? A staż warto wpisywać w CV jako normalna praca?
Tak. W CV należy to wpisać jako staż.
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Brak wypłaty stypendium stażowego (odpowiedzi: 0) Witam serdecznie, W dniu 05.02.2018r. rozpoczęłam staż finansowany z Funduszy Europejskich w ramach projektu "Młodzi aktywni na śląskim rynku...
§ Przerwanie stażu, wypłata stypendium stażowego (odpowiedzi: 3) Witam, odbywałem staż, który miał trwać 6 miesięcy. Miesiąc przed końcem staż został przerwany, ponieważ podjąłem umowę zlecenie. Podpisaną umowę...
§ Wypłata stypendium stażowego. (odpowiedzi: 6) Witam ! Mam pewien problem, od dnia 16 wrzesnia b.r. do dnia 29 pazdziernika b.r. uczeszczalem na staż (skierowany przez pup fundowany przez EFS)...
§ opóźnienie w wypłacie stypendium stażowego (kapitał ludzki ) (odpowiedzi: 0) Co mogę zrobić w sytuacji gdy dotychczas nie dostałem wynagrodzenia za miesiące : październik i listopad z tego o to projektu - KAPITAŁ LUDZKI !!! ...
§ Termin wypłaty stypendium na stażu z PUP (odpowiedzi: 1) Witam, jestem na stażu z Urzędu Pracy, od 10.08.09 jestem na L4, 13.08.09 przypada termin wypłaty, jednak Pani z UP stwierdziła, że nie będe mogła...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.