Staż w wybranej firmie, a program stażowy - Forum Prawne

 

Staż w wybranej firmie, a program stażowy

Dzień dobry, od tygodnia biorę udział w programie stażowym POWER realizowanym przez miejscową agencję ze środków unijnych. Znalezienie przeze mnie programu stażowego było wymagane przez firmę, do której chcę dołączyć na stanowisko stażysty. Firma ma ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy > Bezrobocie


Odpowiedz
 
02-06-2021, 17:43  
Reikser
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Staż w wybranej firmie, a program stażowy

Dzień dobry,

od tygodnia biorę udział w programie stażowym POWER realizowanym przez miejscową agencję ze środków unijnych.
Znalezienie przeze mnie programu stażowego było wymagane przez firmę, do której chcę dołączyć na stanowisko stażysty. Firma ma swoją siedzibę w Krakowie, natomiast program stażowy realizowany jest w województwie wielkopolskim.

Przed rozpoczęciem programu stażowego kontaktowałem się z organizatorem szkolenia i uzyskałem zgodę na możliwość odbywania stażu w województwie małopolskim; nie widział żadnych przeciwskazań do podjęcia stażu w wybranej przeze mnie firmie.

Jednak dwa dni temu otrzymałem odpowiedź, że nie ma możliwości bym odbył staż w Krakowie ze względu na zbyt dużą odległość.

Po skontaktowaniu się z właściwą osobą w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji uzyskałem informacje, że środki unijne są realizowane tylko w obrębie województwa (mimo, że w rozmowie nigdzie nie pojawiła się wzmianka o funduszach regionalnych, które bardziej tu pasują).
Zasugerowano mi również, by firma wystąpiła z wnioskiem o zorganizowanie stażu do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz bym sam wyraził chęć odbycia stażu w tej firmie.

Czy w przypadku odmowy ze strony WUP mogę odwoływać się do innej instancji?
Czy mają Państwo również inne sugestie na pozytywne rozwiązanie tego węzła gordyjskiego?

Pytanie pojawiło się z tego powodu, że sam program kończy mi się za tydzień i nie mam zbyt dużo czasu, a samo szukanie odpowiedniego programu stażowego w obrębie woj. wlkp jest stosunkowo trudne.

Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Z wyrazami szacunku
Reikser jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Staż- program POWER (odpowiedzi: 4) Witam, będę mieć staż z programu POWER. Chciałbym się coś więcej o tym dowiedzieć, mam parę pytań. 1. Jakie wynagrodzenie miesięczne mi...
§ Staż w firmie (odpowiedzi: 1) Witam, odbywam staż w firmie (płatny / h), ale jednocześnie prowadzę działaność gospodarczą, jak wygląda kwestia dochodu z stażu, też mam go dopisać...
§ Staż z urzędu - jaka umowa żeby staż wliczał się do stażu zawodowego? (odpowiedzi: 2) Witam, jestem technikiem farmaceutycznym i wg ustawy potrzebuję odbyć staż dwuletni w oparciu o umowę o pracę. ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.