ge money bank oszuści - Forum Prawne

 

ge money bank oszuści

Witam, Bardzo proszę o pomoc i jednocześnie chciałem publicznie opisać sposób pracy GE money banku. Sprawa dotyczy dotyczy mojej matki. W ostatnim miesiącu dowiedziałem się że posiada ona kredyt w GE money banku. Po wielu ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
12-02-2010, 22:19  
pepelopez
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie ge money bank oszuści

Witam, Bardzo proszę o pomoc i jednocześnie chciałem publicznie opisać sposób pracy GE money banku. Sprawa dotyczy dotyczy mojej matki. W ostatnim miesiącu dowiedziałem się że posiada ona kredyt w GE money banku. Po wielu próbach, prośbach, groźbach pokazała mi ostatnią umowę kredytową z GE. Jak przeczytałem wysokość kredytu to po prostu usiadłem.
48 000 pln - kobieta 60 lat wdowa - jedyny dochód 1200 netto zł - emerytura. Było to dla mnie po prostu niewiarygodne jak to w ogóle możliwe. Pieniędzy nigdy u niej nie widziałem a kredyt 48 000 zł. Po zbadaniu całej sprawy już wiem.KONSOLIDACJA innych kredytów. W zeszłym roku GE zaoferował super ofertę. Ma Pani u nas kredyt. Jest Pani dobrym klientem ( jak ma nie być jak mają zlecenie stałe z konta matki na które wpływa emerytura). W chwili obecnej ma Pani u nas kredyt na kwotę 39000 pln. Proponujemy dodatkowe 3000 zł w gotówce i robimy kredyt konsolidacyjny. Kobieta się niestety zgodziła. Co zrobiło GE. Spłaciło poprzedni kredyt który był u nich i podpisało nową umowę kredytową. 39000 zł kredyt+3000 zł gotówka + ubezpieczenie+marża. I bach jest 48 000 zł. Myślę że kwota 39 000 zł także powstała w taki sam sposób tj. innych konsolidacji w ge.
Bank GE money bank dając 3000 zł w gotówce zarobił 6 000zł na marży i ubezpieczeniu i związał kobietę ratą kredytową w wysokości 1017 zł na następne 6 lat. Dla przypomnienia dochód osoby to 1200 zł - wdowa. Moje pytanie jest. Jak osoba mająca dochód 1200 zł może DOSTAĆ taki kredyt którego rata stanowi 80% jej dochodów!!!!!!
Czy to jest dozwolone przez prawo bankowe aby rata kredytu stanowiła 80 % dochodu!!!
Czy jest jakiś sposób aby się z tego wyplątać? Bardzo proszę o cenne uwagi.
pepelopez jest off-line  
12-02-2010, 23:29  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.867
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Cytat:
Napisał/a pepelopez Zobacz post
Bardzo proszę o cenne uwagi.
Hmmmm .... Ale jakie uwagi? Czy osoba mająca lat 60 nie włada rozumem? Może to brutalne, ale jeśli nikt siłą matki nie przymusił do podpisania umowy to nie ma tematu. Przecież mogła powiedzieć "nie".
A jeśli uważasz, że matka nie powinna sama o sobie stanowić to zadziałaj w tej kwestii.
forg jest off-line  
13-02-2010, 09:38  
em.de
Użytkownik
 
Posty: 164
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

przede wszystkim nie wiem jakim tłumaczeniem ma być wiek 60 lat. znam wiele osób, które w tym wieku są aktywne zawodowo i kumulują znaczny dochód. rozumiem 80 lat. mama powinna poszukać dorywczej pracy ( jeżeli jest sprawna ) np. ekspedientki. tu również pochwalę się znajomością 60 letnich ekspedientek, które na emeryturze dorabiają sobie w ten sposób. nawarzyło się piwa, trzeba je wypić. albo ubezwłasnowolnić mamę.
em.de jest off-line  
13-02-2010, 09:45  
nasty88
Przyjaciel forum
 
Posty: 1.435
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Bank jest od pożyczania pieniędzy.. z tego żyje. Próbuje zaoferować ofertę jak największej liczbie osób. W sklepie też masz wybór różnych drogich rzeczy - nie stać Cię, nie kupujesz. Bank zaoferował - to twoja matka powinna rozważyć i podjąć racjonalną decyzję..

Mamy sporo wyższy dochód a biorąc podobny kredyt najpierw obeszliśmy wszystkie możliwe banki, usiedliśmy w domu, obliczyliśmy każdą ofertę, jak wygląda faktycznie - pomyśleliśmy nad każdymi dodatkami, typu ubezpieczenie. Obliczyliśmy ile łącznie wyniosły by nas miesięczne raty, czy nas na to stać.. Jeżeli ktoś bierze taki kredyt bez dłuższego zastanowienia, to tylko pogratulować rozwagi. A myślę, że w wieku 60 lat osoba powinna bardziej znać życie, niż para 20latków..
nasty88 jest off-line  
13-02-2010, 21:18  
pepelopez
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Dziękuję za posty ale z tego co czytam prawie wszyscy poszli w złym kierunku sugerując się wiekiem osoby. Wiek osoby jest w tym przypadku na drugim miejscu równie dobrze mogło to dotyczyć 20-latka. Pisząc o wieku osoby chciałem zwrócić uwagę wszystkich na grupę docelową banku GE money bank. Z drugiej strony argument o 60-letnich ekspedientkach jest troszkę ciosem poniżej pasa. Zapraszam osobę która dokonała ten wpis do pierwszego pobliskiego marketu. Osobę która dokonała ten wpis ujmę tak" Nierezolutna i nierozważna". Nieważne.
Poddając ten temat ogólnej dyskusji chciałem zwrócić uwagę na PROCEDURY przyznawania kredytów w GE MONEY BANKU. Każdy z nasz żyje na kredycie. Jeden ma większy inny nie.
Ale jest jedna wspólna cecha. Ubiegając się o kredyt bankowiec zadaje nam zazwyczaj te same pytania. Jaki jest Twój dochód? Ile przeznaczasz na miesięczne utrzymanie?
Czy masz inne obciążenia? Po odjęciu wszystkiego zostaje "górka" która może być przejęta przez bank tzw. wysokość raty kredytowej.
Dlatego po raz kolejny pragnę zadać pytanie JAKIM CUDEM OSOBA MAJĄCA 1200 PLN może dostać kredyt 48 000 pln i mieć ratę 1017 zł???? Czy GE money bank to BANK czy LICHWA lub LOMBARD? W rozmowie z pracownicą GE po prostu załamał mnie jej argument -" o wysokości wielkości kredytu nie decyduje zdolność finansowa lecz OPINIA O KLIENCIE". Skoro tak to JAKĄ ma zdolność kredytową każda emerytka spłacająca terminowo swoją ratę???
pepelopez jest off-line  
13-02-2010, 22:12  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.867
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Cytat:
Napisał/a pepelopez Zobacz post
Poddając ten temat ogólnej dyskusji chciałem zwrócić uwagę na PROCEDURY przyznawania kredytów w GE MONEY BANKU. Każdy z nasz żyje na kredycie. Jeden ma większy inny nie.
Ale jest jedna wspólna cecha. Ubiegając się o kredyt bankowiec zadaje nam zazwyczaj te same pytania. Jaki jest Twój dochód? Ile przeznaczasz na miesięczne utrzymanie?
Ty naprawdę marzysz o tym, by bank decydował o Twoim życiu? By jakiś mniej lub bardziej rozgarnięty bankowiec decydował o Twoim życiu??
Ja wiem lepiej niż najbardziej wszechstronny bankowiec czy mnie stać na kredyt. Potrafię oszacować moja zdolność. I nie dam się zbałamucić.
Owszem - bankowcy w pewnym momencie rozluźnili wymagania. Kto się dał oszukać to powinien mieć pretensje do samego siebie. A jak nie potrafi oszacować swoich finansów to niech zatrudni doradcę.

Swoja drogą piszesz bzdury. Mnie przy kredycie hipotecznym nikt nie pytał ile wydaję na życie. Ja sam to oszacowałem. Wyszło mi ile mogę przeznaczyć na ratę i wtedy poszedłem do banku. A Ty widzę przerzucasz odpowiedzialność na bank.
forg jest off-line  
14-02-2010, 07:50  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.617
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Cytat:
Wiek osoby jest w tym przypadku na drugim miejscu równie dobrze mogło to dotyczyć 20-latka.
Z tym się nie zgodzę. Nie jestem bankowcem, sam też raczej nie korzystam z kredytów, ale moi klienci owszem.
Przy ocenianiu zdolności kredytowej znane mi banki (a są to największe działające na naszym rynku), bi0rą pod uwagę wiek kredytobiorcy (jeśli klient jest w podeszłym wieku). W opisanym przypadku bardzo się dziwię, że jakiś bankowiec uznał, że kobieta w wieku 60 lat mająca dochody tylko w wysokości 1200 zł, będzie w stanie spłacać 48000 zł kredytu płacąc przez 4 lata 1017 zł miesięcznie. Każdy zdrowo myślący przyzna, że jest to niemożliwe, chyba że ktoś zapewni takiej osobie całkowite utrzymanie.
Janusz.C.M. jest off-line  
14-02-2010, 08:07  
Pasqud
Moderator w spoczynku
 
Pasqud na Forum Prawnym
 
Posty: 3.406
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Wręcz przeciwnie. Jeżeli ktoś ma stały dochód który nie zniknie nagle taki jak właśnie emerytura to jest atrakcyjniejszym kredytobiorcą niż taki 20 latek który może stracić pracę, wyjechać za granicę itp.
Pasqud jest off-line  
14-02-2010, 10:19  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.617
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Owszem, jest atrakcyjnym kredytobiorcą, ale absurdem jest aby całą emeryturę wydał na spłatę rat kredytu. Przepraszam bardzo, ale tylko idiota pozostawiłby sobie 180 zł miesięcznie na utrzymanie.
GE Money Bank bardzo chętnie proponuje kredyty osobom które regularnie spłacały swe ratalne zakupy. , również rozsyłają swe "atrakcyjne" oferty emerytom.
No, ale 60 lat to nie wiek, w którym człowiek przestaje logicznie myśleć i jest niezdolny do pracy. Coś na ten temat mógłbym powiedzieć .
Janusz.C.M. jest off-line  
14-02-2010, 10:41  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.851
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

Cytat:
Napisał/a Janusz M. Zobacz post
Owszem, jest atrakcyjnym kredytobiorcą, .
Jest metoda na wnuczka.
Ale jak się okazuje jest i metoda na babcię
Bedek jest off-line  
14-02-2010, 11:28  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

i znowu wraamy do punktu wyjścia;

przypomina mi się orzecznictwo SNu z lat 50-tych statuujące obywatela jako GŁĄBA (lub TŁUKA), za którego Państwo, a więc i Sądy powinny myśleć;

chcieliśmy demokrację (ja to za młody jestem;D), to mamy;

są tego plusy dodatnie i ujemne;

ale co jak co 60-cio letnia osoba powinna umieć MYŚLEĆ - przecież to doświadczenie życiowe;D
rafal_26 jest off-line  
22-11-2010, 00:40  
paninax
Użytkownik
 
Posty: 53
Domyślnie RE: ge money bank oszuści

UP glupie gadanie, demokracja ? dobra nie bede sie wdawal zbytnio w dyskusje.
Ale chcialem przyciac troche takie farmazony , brak samodzielnego myslenia ktory wyraza sie w przedstawianiu stereotypow.

To czym sa dzisiaj ustroje polityczne ciezko nazwac demokracja.
paninax jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ GE Money Bank (odpowiedzi: 1) Witam, nie wiem czy w dobrym dziale ale mam nadzieję, że uzyskam interesujące mnie informacje. Mianowicie w styczniu tego roku zakupiłem na raty w...
§ oszukany przez GE Money Bank. (odpowiedzi: 2) Proszę napiszać czy uważacie GE Money Bank za uczciwy czy za nieuczciwy. Bo mnie GE Money Bank oszukał:,, Spłaciłem cały kredyt, a jednak wmówili,...
§ GE MONEY BANK PROSZE O POMOC PRAWNIKA (odpowiedzi: 7) Mam problem z w/w bankiem chodzi o kredyt budowlano hipoteczny z 2002 roku na kwote 70200usd kredyt jest w windykacji w kwietniu 2007 bank przejął...
§ GE MONEY BANK - prosze o pomoc (odpowiedzi: 5) Witam. Mam następujący problem. Otóż moja babcia zaciągnęła kredyt w ww banku, kredyt odnawialny NON STOP. Miała niestety problemy ze spłatami,...
§ GE MONEY BANK (odpowiedzi: 3) Zakupiłem na raty aparat cyfrowy przez GE,zamiast umowy kredytowej otrzymałem umowę o karte kredtową. W umowie jest zapis,ze termin płatnosci...
§ kredyt 0% GE Money bank - oszustwo (odpowiedzi: 2) Witam, w dniu 29.10.2006 roku kupiłem w EURO sprzet AGD na kwote około 4 tys. zł. Obowiązywała promocja "raty 0%". Oczywiście nie było tak super...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.