Na pewno nie trzeba rejestrować takich rzeczy:
-telefon komórkowy z radiem i (lub) tunerem tv + słuchawki + ew. głośniki aktywne (np. 2.1)
-komputer (mniej lub bardziej osobisty, nawet jeśli ma zainstalowaną kartę umożliwiającą odbiór tv i radia nadawanego tzw. drogą naziemną) + antena pokojowa lub satelitarna + monitor komputerowy + słuchawki lub głośniki (np. aktywne 2.1)
-tuner sat fta (najlepiej bez gniazda antenowego - tv naziemna) + telewizor w wymontowanym na stałe lub wyłączonym w serwisie tunerem (działający tylko jako monitor av {jeśli ma euro scart lub rca}, bez możliwości odbierania czegokolwiek co podłącza się do gniazda antenowego) + ew. monitor komputerowy z wejściem hdmi (zamiast tego tv) o ile tuner sat będzie miał wyjście hdmi + głośniki aktywne (np. 2.1)
Będzie najbardziej fair nie dostroić, ustawić ani zaprogramować używając takich rzeczy żadnej ze stacji z tzw. misją (jeśli nie płaci się abonamentu).
Te rzeczy powyżej nie są na pewno ( według niektórych definicji) :
- używanym odbiornikiem radiofonicznym i telewizyjnym (działającym)
-nawet ja się je ma i są w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu to wcale nie znaczy że się je używa
-nie trzeba płacić za ich używanie (o ile ma się panel słoneczny, elektrownię wiatrową, jakieś źródło energii elektrycznej, o ile nie przestaną reklamować w tv i radiu jakiś rzeczy, o ile znany świat nie przestanie istnieć)
-nie są to (według niektórych definicji) odbiorniki radiofoniczne albo telewizyjne, urządzenia techniczne dostosowane do odbioru programu, nie mają charakteru odbiornika, ich głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych itd.
Moja jedyna wątpliwość to definicja tv (czy aby wymontować lub wyłączyć tuner to nie za mało) -
Telewizor – Wikipedia, wolna encyklopedia
Telewizor
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy odbiornika telewizyjnego. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Telewizor, odbiornik telewizyjny (skrót TV – ang. television) – urządzenie przeznaczone do zdalnego odbioru ruchomego obrazu. Ruchomy obraz nadawany przez telewizję składa się z wyświetlanych jeden po drugim nieruchomych obrazów, z częstotliwością 25 lub 30 obrazów na sekundę. Pojedynczy obraz (nazywany też "klatką") podzielony jest z kolei na kilkaset linii. Typowe wartości to 625 lub 525 linii.
Elementy składowe telewizora
* układ wejściowy
o układ programująco-przełączający (procesor syntezy napięciowej)
o głowica zintegrowana VHF/UHF
* mieszacz
* wzmacniacz pośredniej częstotliwości
* układ wizji
o dekoder koloru
o wzmacniacz wizji
o kineskop
* układ fonii
o wzmacniacz pośredniej częstotliwości fonii
o detektor
o wzmacniacz m.cz.
o głośnik
* układ odchylania
o selektor i separator
o wzmacniacze odchylania
o przetwornica wysokiego napięcia
o cewki odchylające
* układy pomocnicze
o układ sterowania – pilot zdalnego sterowania
o dekoder sygnału stereo NICAM, układ dźwięku przestrzennego
o układ korekcji obrazu
o układ dekodera teletekstu
o moduł wyświetlania obrazu w obrazie PiP
Radioodbiornik – Wikipedia, wolna encyklopedia
Radioodbiornik (odbiornik radiowy, odbiornik radiofoniczny, radio) – urządzenie elektroniczne służące do odbioru audycji radiowych. Audycje wysyłane są przez stacje nadawcze jako fale radiowe zmodulowane sygnałem akustycznym (mowa, muzyka, efekty dźwiękowe). Stosowana bywa modulacja amplitudy (starsze rozwiązanie) lub modulacja częstotliwości. Zadaniem odbiornika jest zamiana informacji zawartej w falach radiowych na napięcie elektryczne, a następnie na dźwięk.
Mylę się czy nie?