Serwis pobieraczek.pl chce mnie pozwać - Forum Prawne

 

Serwis pobieraczek.pl chce mnie pozwać

Witam, mam dość dziwny problem gdyż kiedyś potrzebowałem coś pobrać, plik który potrzebowałem był na serwisie pobieraczek.pl , tyle że musiałem się zarejestrować, po rejestracji i tak nie udało mi się pobrać danego pliku więc ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
16-03-2010, 14:50  
Ganjax16
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Serwis pobieraczek.pl chce mnie pozwać

Witam, mam dość dziwny problem gdyż kiedyś potrzebowałem coś pobrać, plik który potrzebowałem był na serwisie pobieraczek.pl , tyle że musiałem się zarejestrować, po rejestracji i tak nie udało mi się pobrać danego pliku więc poprostu opuściłem stronę, zarejestrowałem się tam 13 lutego, ostatnio przyszedł mi e-mail o tytule Przedsądowe wezwanie do zapłaty, rejestrując się nie podałem swoich danych osobowych tylko jakieś wymyślone, i oznaczyłem im że jestem pełnoletni co jest nieprawdą, w mailu mi napisali:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi informujemy, że rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się z Regulaminem Usług Usenet i w pełni akceptuje jego treść.

Umowa zawierana pomiędzy Spółką Eller Service, a użytkownikiem zawierana jest na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.

Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy, umowa dla swej ważności nie wymaga formy pisemnej. Wszystkie warunki zawartej umowy, jak i dane firmy znajdują się w regulaminie zaakceptowanym przez uzytkownika rejestrującego się w naszym serwisie. Regulamin świadczonych przez nas usług znajduje się pod adresem:

Pobieraczek.pl - Twój dostęp do Usenetu

Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Pana rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. podanie danych osobowych,
2. złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem,
3. złożenia oświadczenia woli o przyjęciu warunków regulaminu
4. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. § 1. Kodeksu Cywilnego.

W warunkach umowy (Regulamin świadczenia usług "Usenet"), które musiały zostać zaakceptowane przed złożeniem zamówienia - rejestracji na stronie Pobieraczek.pl - Twój dostęp do Usenetu - widnieje zapis, że wszystkim zainteresowanym przysługuje prawo do 10-cio dniowego wypowiedzenia umowy od momentu złożenia zamówienia. Prawo to, nie zostało jednak wykorzystane w wyznaczonym terminie.

Brak wypowiedzenia oznacza pozytywne zainteresowanie naszym serwisem, dlatego pragniemy zachować komfortową ciągłość w oferowaniu naszej usługi.

Wykupiony został więc większy kontyngent pojemnościowy (najtańszy pakiet z dostępnych - Pobieraczek5) na rzecz klienta, zgodnie z postanowieniami umowy. Zwiększając pojemność ponieśliśmy już dodatkowe koszty. Czyniąc te kroki wywiązaliśmy się z naszej części umowy i prosimy o to samo.

Proszę pamiętać iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia- będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

Chcielibyśmy uniknąć niemiłego dla obu stron wejścia na drogę sądową , ale zachowujemy sobie prawo do skorzystania z tej możliwości. Przypominamy, że adres IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia został zapisany. Usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP. W razie podania nieprawdziwych danych adresowych podczas rejestracji i co się z tym wiąże niemożności dostarczenia wezwania do zapłaty pocztą tradycyjną , zostanie to zgłoszone odpowiednim organom ścigania w celu ustalenia prawdziwej tożsamości. Podawanie nieprawdziwych danych nosi znamiona przestępstwa, za które grozi odpowiedzialność karna.
Prosimy więc jeszcze raz o dobrowolne wywiązanie się z zobowiązania, wynikającego z zawartej umowy.

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198...R4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - <adres mail podany przy rejestracji>

Jednocześnie informujemy, iż serwis Pobieraczek.pl świadczy usługę dostępu do serwerów sieci Usenet.

Zgodnie z naszym regulaminem spółka w ramach realizacji świadczonej usługi:
a) nie jest inicjatorem przekazu danych
b) nie wybiera odbiorcy przekazu danych
c) nie wybiera oraz nie modyfikuje informacji zawartych w przekazie danych

Naszym użytkownikom zapewniamy dostęp do treści zamieszczonych na serwerach sieci Usenet, nie mając przy tym żadnego wpływu na to jakie konkretnie treści znajdują się na tych serwerach.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

W razie dodatkowych pytań proszę odpowiedzieć na TEGO emaila.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam gdyż po pierwsze nie podpisywałem z nimi żadnej umowy na piśmie, nigdzie nie mają mojego podpisu, umowa którą żekomo zawarłem nie jest na moje nazwisko więc nie powinna być ważna, no niewiem co myśleć, co sądzicie odnośnie tej sprawy? bo ja nie mam pojęcia co się stanie:/
Ganjax16 jest off-line  
26-03-2010, 07:26  
Kiba
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Serwis pobieraczek.pl chce mnie pozwać

Po prostu to olej to znane techniki wywierania wpływu potraktuj to do odbytniczo i żyj dalej.Obrażasz i przygnębiasz ludzi , którzy naprawdę mają swoje tragedie życiowe twój post jest infantylny i sprawia ,że nie potrzebnie ludzi denerwujesz.Z wyrazami smutku i nie zrozumienia Jurek
Kiba jest off-line  
26-03-2010, 07:29  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 24.415
Domyślnie RE: Serwis pobieraczek.pl chce mnie pozwać

poczytaj, tu znajdziesz odpowiedź

http://forumprawne.org/prawa-konsume...i-zaplaty.html
http://forumprawne.org/prawa-konsume...ie-pomocy.html
http://forumprawne.org/nowe-technolo...zek-pilne.html
http://forumprawne.org/prawa-konsume...-co-robic.html
Kanas jest off-line  
26-03-2010, 07:30  
Yossarian
Moderator
 
Yossarian na Forum Prawnym
 
Posty: 2.085
Domyślnie RE: Serwis pobieraczek.pl chce mnie pozwać

już o tym było - poszukaj
Yossarian jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sprzedający chce mnie pozwać za komentarz (odpowiedzi: 18) Witam na allegro kopiłam buty daleko im było do oryginału i odesłałam je zwrócili mi kasę i napisałam im komentarz neutralny "Buty odbiegały...
§ Niemiecka kancelaria chce mnie pozwać (odpowiedzi: 1) Witam, Mam nastepujący problem, prowadze sklep internetowy na którym sprzedaje meble na rynek niemiecki i austriacki sklep jest w języku...
§ sesja zdjęciowa. Hotel chce mnie pozwać (odpowiedzi: 4) Witam, mam duży problem z hotelem, w którym odbyła się sesja zdjęciowa. Nie była spisana żadna umowa. Jedyną formą kontaktu był 'facebook'. Tak...
§ pasażer chce mnie pozwać (odpowiedzi: 1) Witam, tydzień temu jechałem z dwoma kolegami z Francji do Polski VW Passatem. Niestety w Niemczech mieliśmy wypadek z tirem, policja ustaliła, że...
§ Stacja paliw chce mnie pozwać (odpowiedzi: 1) Witam Tankowałem paliwo na stacji paliw. Płacąc przy kasie podałem nr dystrybutora i rodzaj paliwa. Kasjer wbił nie ten nr dystrybutora. Okazało się...
§ Sony chce mnie pozwać... (odpowiedzi: 16) Dostałem takiego maila: Załącznik http://sony-board.pl/Wezwanie do zaprzestania naruszeń prawa.pdf Zaznacz całość i wklej do paska adresu w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.