Chamskie zachowanie - pracownika - Forum Prawne

 

Chamskie zachowanie - pracownika

Szukam pomocy i to bardzo pilnej. Od ponad trzech lat jestem właścicielem domu w zabudowie szeregowej, a od dwóch lat zamieszkuję w nim wraz z rodziną. I przez ten cały okres jestem prawie codziennie ja ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Zamknięty temat
 
22-12-2010, 16:28  
szhawek
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Chamskie zachowanie - pracownika

Szukam pomocy i to bardzo pilnej.
Od ponad trzech lat jestem właścicielem domu w zabudowie szeregowej, a od dwóch lat zamieszkuję w nim wraz z rodziną. I przez ten cały okres jestem prawie codziennie ja i moja żona poniżani przez pana, który przez ten cały wspomniany okres wykańcza dom mojej sąsiadki, (która nie mieszka w nim tylko bardzo sporadycznie dojeżdża do remontowanego domu).
Kilkakrotnie prosiłem Straż Miejską o interwencję, policję – efekt – po każdej takiej wizycie ten pan jest jeszcze bardziej agresywny i dokuczliwy.
Wielokrotnie dzwoniłem i wysyłałem sms-y do mojej sąsiadki o wybrykach i chamskim zachowaniu w stosunku do mojej żony i mnie – w odpowiedzi zobaczyłem tylko obojętne machnięcie ramion mojej sąsiadki przy tym panu – co daje mu automatyczne pozwolenie na dalsze takie postępowanie.
Pomysły tego pana są bardzo różne każdego dnia – lubi chyba „molestować” ludzi – to straszy moją żonę uderzeniem wiadrem, to przerzuca śmieci na nasz chodnik, w sposób bardzo uciążliwy utrudniał moim wykonawcom wykonywać pracę przy moim domu, to na 99% przebił opony w moim samochodzie (zgłoszenie na policję), próbował uszkodzić mi płytki na tarasie itp.. Zatrudnia sobie podwykonawców, którzy (chyba za namową tego pana), zaczynają prace remontowe przed i po 22.00 lub zaraz po 5.00 rano (również próbowałem interweniować na policji – odpowiedź – jak przyjedziemy będzie już ten pan mógł robić).
Był również pan dzielnicowy – efekt działania – naśmiewa się na ulicy, że chciałem go posadzić niby do więzienia. W moim kierunku prawie codziennie sypią się epitety typu ty – organ męski (dosadnie), palancie itp., próbuję nie reagować tylko szybko iść do samochodu lub domu – tylko czy tak ma wyglądać moje życie i rodziny, aby bac się „gościa”, który tu nawet nie zamieszka – a końca prac nie widać.
Skuwając taras mojej sąsiadki (prawnie czy nie, to nie moja sprawa – na planie miasta są wyrysowane całe tarasy), przy okazji „musiał” uszkodzić izolacje mojego budynku.
Panowie policjanci wielokrotnie informowali mnie abym spróbował nagrać tego pana jak używa słownych wyzwisk – udało mi się jeden raz nagrać taką „rozmowę” – w której słychać z oddali (schował się do garażu) – spieprzaj palancie – tylko co mam z tym zrobić – ten pan jest na tyle cwany, że jak widzi że dotykam komórki aby zarejestrować takie wyzwiska szybko się chowa za drzwi.
Mieszkanie przez miniony okres to gehenna stworzona przez tego pana – a najciekawsze jest to, że nie wiadomo z jakiego powodu.
Rozmawiałem również z dwoma adwokatami – co mam zrobić – można założyć sprawę cywilną o naruszenie godności – która ciągnie się miesiącami a i tak ten pan wyprze się wszystkiego (tak jak przebicia opon) i jak zwykle to ja i moja rodzina zostanie poniżona.
Próbuje za wszelką cenę oczernić mnie przed sąsiadami opowiadając niestworzone rzeczy na nasz temat (co wykrzykuje na ulicy – w trakcie w/w wspomnianych „rozmów”), za każdym razem prowokuje do bójki.
Proszę o pomoc do jakich instytucji mam się zwrócić o pomoc.
szhawek jest off-line  
23-12-2010, 10:49  
wotold
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Chamskie zachowanie - pracownika

Proponuję takie rozwiązanie:

Zamontuj na elewacji domu kilka atrap kamer przemysłowych. Na jednym z portali aukcyjnych widziałem takie po 6,50 Myślę że ten pan już się zastanowi zanim coś zrobi. Możesz też dodatkowo przykleić tabliczkę "Obiekt monitorowany" czy coś w tym stylu.
Możesz też zaopatrzyć się w jakiś tani zestaw monitoringu z kartą PCI do komputera, wtedy na prawdę jesteś w stanie rejestrować.
wotold jest off-line  
23-12-2010, 11:09  
azaz19
Stały bywalec
 
Posty: 7.805
Domyślnie RE: Chamskie zachowanie - pracownika

art 216kk.(Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.)
odpowiedź – jak przyjedziemy będzie już ten pan mógł robić).no to jest odpowiedz policjanta zasługująca na nagrodę
jeśli ci zakłóca ciszę nocną to policja nie musi być a miejscu.idziesz i zgłaszać w komisariacie na protokół.
można jeszcze zastosować art 107kw.
azaz19 jest off-line  
05-01-2011, 15:12  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Chamskie zachowanie - pracownika

Może i stary temat ale przyszedł mi do głowy szatański pomysł.( tak na przyszłość ) Znaleźć adres hałaśliwego drania, podjechać autem pod jego dom i przez szczekaczkę ( megafon ) puścić heavy metal gwarantuję że gałgan słysząc ryki i przepiękne dźwięki elektrycznej gitary jak szybko zaśnie tak szybko wyleci z domu. Mój sąsiad kochał robić dyskoteki do godz 23:00 od 8 rano dzień w dzień to samo ( pierdolca można było dostać ) policja nie potrafiła nic zdziałać. Skończyło się na zrobieniu o 2 nad ranem potężnej dyskoteki cruiserem pod jego oknami ( wierzcie lub nie ale Vka 1700ccm jest w stanie narobić takiego rwetesu że umarli się w grobach przewracają).
 
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Chamskie zachowanie sklepu (odpowiedzi: 3) Mam problem z reklamacją w sklepie, na razie skończyło się tym, że sprzedawca wysłał do mnie etykietę dla firmy kurierskiej jak poniżej ...
§ Chamskie zachowanie Zarządcy budynku (odpowiedzi: 3) Witam. Ktoś przed blokiem wyciął dwie choineczki gdzieś wysokości 1,50 m i położył obok, oprócz tego ktoś przewrócił bociana który był przytwierdzony...
§ Zachowanie zwykłego pracownika wobec innego pracownika. (odpowiedzi: 3) Witam wszystkich miło. Mam pytanie związane z zachowaniem zwykłego pracownika wobec innego pracownika. Moja dziewczyna ostatnio miała jakby...
§ Chamskie zachowanie policjantki z warszawskiego metra (odpowiedzi: 8) Witam, Być może podobny temat już gdzieś tu był, jednak myślę że warto o tym wspomnieć. Chciałem opowiedzieć Państwu o niezwykłym chamstwie, jakie...
§ Allegro - chamskie zachowanie nabywcy - mogę anulować transakcję ? (odpowiedzi: 5) Pewnie nie jedna osoba się z tym spotkała. W moim przypadku wygląda to tak : Klient wygrał aukcję, ale jego zachowanie jest dość chamskie. ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.