Praca licencjacka - Forum Prawne

 

Praca licencjacka

Witam, na początek przepraszam za swoje niedouczenie i fakt, że nie mam pojęcia do którego działu wstawić niniejszy post. Podchodzę właśnie do pisania swojej pracy licencjackiej. Jej tytuł brzmi "Motywacja pracowników na przykładzie przedsiębiorstwa Xvz". ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
10-06-2011, 11:30  
Aneta.Cz
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Praca licencjacka

Witam, na początek przepraszam za swoje niedouczenie i fakt, że nie mam pojęcia do którego działu wstawić niniejszy post.

Podchodzę właśnie do pisania swojej pracy licencjackiej. Jej tytuł brzmi "Motywacja pracowników na przykładzie przedsiębiorstwa Xvz". Wybrałam sobie już przedsiębiorstwo i zaczęłam się zastanawiać jak to wygląda od strony prawnej.

Moja praca będzie ostrą krytyką, opartą na anonimowych ankietach przeprowadzonych pośród pracowników. Pracownicy nie tylko nie czują się zmotywowani ale wręcz odwrotnie, są stłamszeni i no cóż, pracują tam, bo nie satysfakcjonuje ich możliwa do zdobycia inna praca.

Chciałabym więc taką krytykę napisać, ale zaczęłam się zastanawiać, nad tym czy potrzebuje jakiego pozwolenia na to? Informacje o przedsiębiorstwie zaczerpnę z Internetu, więc są to informacje publicznie dostępne. Ocena motywacji pracowników opierać się będzie na anonimowej ankiecie - czy powinnam zdobyć w tej firmie jakieś pozwolenie na pisanie pracy o nich? Nie chciałabym narobić sobie biedy prostym licencjatem a wiem, że naprawdę niewiele będzie dobrych słów w nim o tej firmie.

Przedsiębiorstwo to sieciówka, w moim mieście jest 5 salonów i w każdym z nich przeprowadziłam ankiety. Te 5 salonów podlega pod dwie Store Manager. Czy mogę używać ich nazwisk? Są widoczne w salonie gdyz na ścianie wisi ogromna ramka z informacją 'kierownik salonu: imię i naziwsko'.
Aneta.Cz jest off-line  
10-06-2011, 11:53  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.617
Domyślnie RE: Praca licencjacka

Myślę, że musisz mieć pozwolenie od właściciela sieci na przeprowadzenie nawet anonimowej ankiety.

Ostra krytyka osób wymienionych z imienia i z nazwiska może się spotkać z oczernianiem, a pamiętaj, że Twoja praca lic trafi do archiwów uczelni i będzie dostępna. Fakt, że czyjeś nazwiska są na widoku nic nie zmienia. (Wałęsy nazwisko na widoku nie jest, ale wszyscy go znają i oczerniać nie można). Myślę, że takich informacji udzieliłby Ci też Twój promotor, wartoby jego podpytać, oni są do pomocy dla nas.
Niemniej jednak, radziłbym zmienić formę krytycyzmu w swojej pracy. Naukowa praca powinna być raczej naukowa, a nie taką dziennikarską krytyką danej firmy itp. bo tak ja rozumiem z tego co opisałaś. Obiektywizm, przy naukach humanistycznych jak najbardziej wskazany

pozdrawiam,
T.
Semmao jest off-line  
10-06-2011, 11:58  
Aneta.Cz
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Praca licencjacka

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Hmm.. mój promotor, choć jest od prawa (!) nie zechciał mi udzielić informacji na temat tego, czy mogę taką pracę napisać bez szkody dla siebie. Nie wspomniał też o żadnych pozwoleniach, dopiero znajoma niedawno poradziła mi się upewnić, czy aby na pewno mogę taką pracę pisać.

Z drugiej strony, napisanie do siedziby tej sieci może mi tylko przynieść zakaz pisania pracy na taki temat [coś tak czuje bo oni bardzo nie lubią krytyki].

Do pracy podchodzę profesjonalnie i obiektywnie - po prostu po wstępnym przejrzeniu tych ankiet widzę, że nie będę mogła napisać o nich ani jednego dobrego słowa, większość odpowiedzi jest "na nie" lub "zdecydowanie nie" reszta na "trudno powiedzieć" i ani jednej na "tak" lub "zdecydowanie tak".

Eh, nie wiem co robić bo strasznie mi się spodobało, że dotknę w swojej pracy prawdziwego problemu a nie tylko czysta teoria.
Aneta.Cz jest off-line  
10-06-2011, 12:34  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.617
Domyślnie RE: Praca licencjacka

W takim razie może proszę się zapytać swojego promotora, czy może Pani opisać realny problem, ale na fikcyjnych danych ? Wtedy nikt nie zostanie oczerniony. Firmę nazwie Pani firmą X, albo sama wymyśli fikcyjną nazwę, nazwiska, zmieni delikatnie opis itp. itd. jedynie dane do interpretacji będzie Pani czerpała ze swojego źródła, które opisuje prawdziwy problem. Wtedy nie musi Pani nikogo informować, ale proszę się dowiedzieć u promotora, czy coś takiego przejdzie.

pozdrawiam,
T.
Semmao jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Praca licencjacka (odpowiedzi: 2) W jakim czasie Uczelnia Wyższa od dnia złożenia pracy może ją sprawdzić pod względem plagiatu??? Czy jest jakiś okres?
§ Praca licencjacka (odpowiedzi: 2) Witam. Moje pytanie dotyczy jak w temacie pracy licencjackiej. Mianowicie, czy mogę wykorzystać prace którą napisała osoba z mojej rodziny, na innej...
§ Praca licencjacka (odpowiedzi: 1) Witam! Mam do napisania pracę licencjacką na temat : "przestępstwo niealimentacji". Tak wyglada moj plan pracy: 1. Znaczenie i zakres obowiązku...
§ Praca licencjacka (odpowiedzi: 1) Witam, jestem studentka III roku administracji, pisze prace licencjacka i nie mam pomyslu na temat. Moze mielibyscie jakies propozycje i jednoczesnie...
§ Praca licencjacka (odpowiedzi: 1) Witam! Proszę o pomoc...potrzebuję jakiś ciekawy temat na pracę licencjacką z dziedziny przawa administracyjnego lub podobne. Proszę o radę...
§ Praca licencjacka (odpowiedzi: 3) Chcę pisać pracę licencjacką z prawa wspólnotowego na temat prawa pracy w Polsce i UE, ale kompletnie nie wiem jak sformułować temat i w ogóle za...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.