Małżeństwo z muzułmaninem - Forum Prawne

 

Małżeństwo z muzułmaninem

Witam, Ponieważ słyszy się różne opinie chciałabym poprosić państwa o pomoc... Proszę jednak nie krytykować mojego wyboru partnera tylko o obiektywne opinie itp. Jakiś czas temu poznałam mezczyzne, przez internet, ale to nie istotne. Wydawał ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
10-08-2011, 15:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Małżeństwo z muzułmaninem

Witam,
Ponieważ słyszy się różne opinie chciałabym poprosić państwa o pomoc...
Proszę jednak nie krytykować mojego wyboru partnera tylko o obiektywne opinie itp.
Jakiś czas temu poznałam mezczyzne, przez internet, ale to nie istotne. Wydawał się od samego początku wyjątkowy, interesujący... szybko znależliśmy wspólny język, i zaczeło nam zależeć na sobie.
On jednak wyznaje mi miłość, i już proponuje małżeństwo, gdzie dla mnie to sprawa dziwna... owszem być może go kocham, ale nie poznałam go jeszcze w rzeczywistości, email i rozmowy to nie to samo. To jednak nie jest jedynym problemem, on jest muzułmaninem i mieszka w Bejrucie. Od jakiegoś czasu proponuje mi małżeństwo aby zostać w kraju ze mną... wiem, że najpierw musi przyjechać musimy się poznać itp.. jednak mam mase obaw jak to będzię wyglądało prawnie i religijnie w naszym kraju? I czy jesli on bedzie moim mezem dostajac obywatelstwo polskie to czy ja bedac jego zona dostane obywatelstwo Libanskie.
Bardzo prosze o jak najwiecej iformacji na te tematy.
Dziekuje z gory
 
10-08-2011, 15:57  
Ślimak
Moderator
 
Ślimak na Forum Prawnym
 
Posty: 6.295
Domyślnie RE: Małżeństwo z muzułmaninem

1. zalecam b. dużą ostrożność - jakiś czas temu czytałem o "łowach na obywatelstwo UE"; pomyślcie może wpierw o kilku miesiącach narzeczeństwa (jeśli mu zależy na Tobie a nie papierku z obywatelstwem poczeka, jeśli będzie "cisnął" ślub proponuję go odesłać z kwitkiem)

2. co do obywatelstwa libanu niesety się nie wypowiem
Ślimak jest off-line  
10-08-2011, 20:16  
marykom07
Użytkownik
 
Posty: 105
Domyślnie RE: Małżeństwo z muzułmaninem

1. polowanie na paszport UE (jak wyżej wspomniano) po to, aby go sprzedać
2. polowanie na obywatelstwo jednego z państw unijnych (w bliższej przyszłości choćby pozwolenie na legalny pobyt i pracę, dzięki małżeństwu z obywatelką RP).
3. polowanie na młodą, naiwną Europejkę, żeby ją sprzedać do domu publicznego ("wielka miłość" to podstawowy chwyt z repertuaru handlarzy żywym towarem)
4. polowanie na tanią żonę ( w wielu krajach arabskich mężczyźni najpierw muszą się dorobić, bo biednemu rodzice dziewczyny odmówią, często to dorabianie się trwa całymi latami i bez powodzenia, stąd pomysły na inne rozwiązania)
5. wielka prawdziwa wirtualna miłość (bywa, różnie to bywa)

Zagrożenia - j.w., ponadto:
W tej kulturze można mieć kilka żon, można się też raz-dwa rozwieść, a ojciec ma większe prawo zatrzymać dzieci przy sobie, z czego często korzysta, jeśli pomiędzy współmałżonkami jest konflikt (dzieci zawsze może podrzucić do wychowania swoim licznym krewnym, a prawo stoi po jego stronie)

Po rozwodzie w islamie żona na ogół dostaje tyle, ile było zagwarantowane w wynegocjowanym uważnie przez rodziców narzeczonej kontrakcie ślubnym. Na ściągniecie alimentów raczej nie masz co liczyć.

W rodzinnym kraju tego człowieka kobiety są traktowane w sposób nie do zaakceptowania przez Europejczyków. Jako jego żona w jego kraju masz dużo mniej praw niż on: jeśli zadecyduje, że dzieci przywiezione na krótkie wakacje zostają tam na zawsze - to odzyskasz je przy dużej dozie szczęścia po wielu latach walki). Jeśli zadecyduje, że wasza 15-letnia córka ma wyjść za mąż za kuzyna z prowincji - nie będziesz mieć nic do powiedzenia. Ale zdarzają się także udane związki .

Idź, dziewczyno, do biblioteki, przejrzyj trochę paradokumentalnych powieści o związkach Europejek z mężczyznami j.w. pt. np. "Sprzedane", "Zdradzona", "Uwięziona", "Byłam niewolnicą" (tytuły zmyślone, ale szukaj tak w tym kierunku ), a potem przemyśl sprawę jeszcze raz. I raczej umawiaj się w realu z tym panem wyłącznie w miejscach publicznych i w asyście zaufanej koleżanki.
marykom07 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Muzułmanin w polskim ZK (odpowiedzi: 3) Witam, jestem studentką i potrzebuję pomocy przy projekcie do zaliczenia jednego z przedmiotów. Moim przypadkiem jest 45 Mohamed, który odbywa...
§ ślub z muzułmaninem (odpowiedzi: 7) Witam, niedawno byłam w USC z moim narzeczonym, gdzie dowiedzieliśmy się, jakie dokumenty musimy jeszcze donieść. Mniejsza jednak o to. Urzędnik...
§ młode małżeństwo (odpowiedzi: 10) Jestem studentką a we wrześniu biorę ślub cywilny. W pażdzierniku bedziemy wraz z moim przyszłym mężem składać podania o stypendia (mieszkaniowe...
§ Pokrewieństwo a małżeństwo (odpowiedzi: 2) Przepraszam, ale jestem nowym użytkownikiem. Mam duży problem. Mój pradziadek ze strony taty i prababcia ze strony taty mojego chłopaka byli...
§ Własne państwo/kraj/księstwo. (odpowiedzi: 5) Witam. :) Zainteresowałem się tymi sprawami, gdy przeczytałem o państwach utworzonych przez prywatne osoby, jak Sealandia, Republika Wyspy Różanej...
§ Rozwód z muzułmaninem (odpowiedzi: 2) Witam, jak wygląda rozwód z muzułmaninem w Polsce ?Tutaj wzięliśmy ślub. Czy należą mi się alimenty ? Przy kim zostają dzieci ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.