Problem z nauczycielem - Forum Prawne

 

Problem z nauczycielem

Witam, Najpierw opisze cała historie aby lepiej przedtsawic sytuacje. Córka chodzi do 3 klasy liceum, niestety drugi raz z rzędu. W poprzednim roku miała jedna jedynkę z matematyki i powtarza klasę. W tym roku uczy ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
16-03-2012, 08:56  
dominik174
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie Problem z nauczycielem

Witam,
Najpierw opisze cała historie aby lepiej przedtsawic sytuacje.
Córka chodzi do 3 klasy liceum, niestety drugi raz z rzędu. W poprzednim roku miała jedna jedynkę z matematyki i powtarza klasę.
W tym roku uczy ja znów ta sama Pani od matematyki co rok wcześniej.
Pierwszy semestr udało sie zaliczyć,jest w trakcie drugiego, za miesiąc koniec roku(klasa maturalna).
No i teraz pojawił sie problem...
Pare dni temu odbyła sie praca klasowa, córka sie uczyła dużo, brała korepytycje. Ale orłem z matematyki to nie jest i nigdy nie będzie.
Okazało sie ze praca poszła w klasie fatalnie. Na 30 osób 6 pozytywnych ocen.
Moja córka dostała 4...
W trakcie czytania ocen nie było jej w szkole( była na badaniach podejrzewają u niej niedoczynnosc tarczycy) i dowiedziała sie od koleżanki ze Pani powiedziala iż ma napisać jeszcze raz bo nie wieży w ten wynik.
Wtedy sie dowiedziałem ze przyczyna tak dobrze napisanej pracy jest to ze nauczycielka dała to samo co rok wcześniej.
Córka pojechała do Niej i powiedziała ze nie miała żadnych ściąg i pisała samodzielnie, a poszło jej tak dobrze bo znała te zadania.
Odpowiedziała ze pewnie sie nauczyła ich na pamięć i ona jej udowodni ze tego nie umie i ma pisać w tej chwili co innego.
Dodam tylko ze uczyła sie dużo, ale boi sie pisać jeszcze raz i boi sie tych innych indywidualnych zadań.
Gdyby miała wpisana ocena z tej pracy ma zdany rok, w szkole obowiązuje średnia wazona i ocena liczy sie ta razy 6.
Co myślicie o takiej sytuacji?
Przepraszam za pisownie ale pisałem to z telefonu.
dominik174 jest off-line  
16-03-2012, 11:04  
fabiola46
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Problem z nauczycielem

Nauczycielka jest porostu złośliwa i tyle.
Nie każdy musi być orłem z matematyki. Sama jestem matką co prawda gimnazjalistki, ale widzę ,że moja córka lepiej sobie radzi z jednych przedmiotów a z drugich słabiej. Mamy to szczęście ,że nauczyciele nie robią z tego problemu. Zalicza sprawdziany na tyle ile potrafi.
Myślę,że musisz pójść do nauczycielki i z nią porozmawiać, to nauczycielka ma problem bo nie potrafi przekazać wiedzy Twojemu dziecku w stopniu takim ,żeby zdała klasę maturalną. Zacznij wymagać nie tylko od swojego dziecka, ale kogoś kto uważa się za pedagoga, nauczyciel ma zadanie nauczyć . Jeżeli córka pracę napisała to nie ważne czy pamiętała zadania z zeszłego roku czy nie, ocena jest i już. Postaw się.
Ja mam trochę gorsze doświadczenia ze szkołą, bo moje dzieci stały się ofiarami homofobii panującej we włoskich szkołach. Córka otrzymywała z zasady gorsze oceny , bo była nie stąd. Postawiłam się i wygrałam.
Po pierwsze idź i porozmawiaj z nauczycielem, jak nie pomoże , idź do dyrektora nie bój się, walcz o swoje dziecko.
fabiola46 jest off-line  
16-03-2012, 11:06  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Problem z nauczycielem

Cytat:
Napisał/a fabiola46 Zobacz post
ofiarami homofobii panującej we włoskich szkołach. Córka otrzymywała z zasady gorsze oceny , bo była nie stąd.
Chyba ksenofobii?
Ag_Maz jest off-line  
16-03-2012, 11:53  
firondel
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.315
Domyślnie RE: Problem z nauczycielem

Cytat:
Myślę,że musisz pójść do nauczycielki i z nią porozmawiać, to nauczycielka ma problem bo nie potrafi przekazać wiedzy Twojemu dziecku w stopniu takim ,żeby zdała klasę maturalną. Zacznij wymagać nie tylko od swojego dziecka, ale kogoś kto uważa się za pedagoga, nauczyciel ma zadanie nauczyć
Wiesz, do tego jest potrzebne są starania obu stron. Żaden nauczyciel nie jest w stanie nauczyć, jeśli uczeń się opiera. A już w matematyce bardzo istotna jest znajomość wcześniejszej wiedzy, bez znajomości podstaw dalsza nauka jest bez sensu.
firondel jest off-line  
16-03-2012, 22:16  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.617
Domyślnie RE: Problem z nauczycielem

No dobrze, ale chodzi o to czy nauczyciel ma prawo podważać pozytywnie napisany egzamin po fakcie ?

Moim zdaniem jeśli nie złapał ucznia na ściąganiu podczas właściwego egzaminu, to nie ma podstaw "nie wierzyć" w niewiedzę ucznia bazując na jego poprzednich wynikach. Moim zdaniem, sprawa powinna trafić do dyrektora szkoły, bo to jest jakiś sposób dyskryminowania ucznia, który faktycznie przygotował się do egzaminu.

Ocena powinna zostać WPISANA do dziennika i brać udział w wyliczaniu średniej. Jeśli nauczyciel ma wątpliwości to niech uczniowie napiszą kolejny test, ale wcześniejsza czwórka ma widnieć w dzienniku.

Kryteria oceniania nauczyciel przedstawia zawsze na początku roku.
Semmao jest off-line  
17-03-2012, 09:03  
firondel
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.315
Domyślnie RE: Problem z nauczycielem

Cytat:
Ocena powinna zostać WPISANA do dziennika i brać udział w wyliczaniu średniej.
Tylko że ocena końcowa niekoniecznie musi być wystawiona na podstawie średniej, a już szczególnie arytmetycznej...
firondel jest off-line  
17-03-2012, 17:31  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.617
Domyślnie RE: Problem z nauczycielem

Cytat:
Napisał/a firondel Zobacz post
Tylko że ocena końcowa niekoniecznie musi być wystawiona na podstawie średniej, a już szczególnie arytmetycznej...
Tymbardziej, jeżeli jest to średnia ważona. Jak napisała autorka tematu - była to 'praca klasowa' , a takowa jest ważona wyżej od kartkówek, odpowiedzi itp. 4 z tej pracy klasowej może zaważyć na promocji.
Semmao jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem z nauczycielem (odpowiedzi: 2) Witam, otóż mam problem z nauczycielką od polskiego, już nie będę opisywał, że jeden temat przerabiamy przez 5 lekcji, ogólnie to jest stara zołza,...
§ problem z Nauczycielem (odpowiedzi: 7) Witam. Jestem tutaj totalnie nowy wiec moze nie trafiłem z działem, a jak nie trafiłem to prosze o przeniesienie i wyrozumiałość:) Jestem uczniem...
§ Problem z nauczycielem. (odpowiedzi: 1) Witam, nasz nauczyciel od matematyki zażądał sobie, aby uczniowie oprócz jednej książki, która jest w podstawie programowej, kupili 3 dodatkowe...
§ problem z nauczycielem (odpowiedzi: 11) a więc jest taki nauczyciel od w-f wielki fan piłki a jak ktoś nim nie jest to ma przesrane napisze krótko wyzywa mnie od nienormalnych wstawia pały...
§ Problem z nauczycielem (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z nauczycielką. Jestem obecnie w 3 klasie liceum, zaczął się nie dawno 2 semestr, a z nim moje problemy. Pod koniec grudnia i na...
§ Problem z nauczycielem (odpowiedzi: 2) Witam, Jestem tegorocznym maturzystą. Niestety klasa ma problem z nauczycielem przedmiotu maturalnego. Mianowicie, prawie zawsze czy to przy różnych...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.