Kontrola i przeszukanie samochodu. - Forum Prawne

 

Kontrola i przeszukanie samochodu.

Witam. Dzisiaj jadąc sobie z kolegami autem krzywo spojrzeliśmy na straż miejską, ta w zamian zawołała sobie policję i zatrzymali Nas. Podczas kontroli policjant wydawał się być niemile nastawiony a jego zachowanie nieodpowiednie. Odzywał się ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
18-06-2012, 23:42  
kozacch
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Kontrola i przeszukanie samochodu.

Witam.

Dzisiaj jadąc sobie z kolegami autem krzywo spojrzeliśmy na straż miejską, ta w zamian zawołała sobie policję i zatrzymali Nas.

Podczas kontroli policjant wydawał się być niemile nastawiony a jego zachowanie nieodpowiednie. Odzywał się czasem na "Ty" i inne.
Mam kilka pytań co do tego, by wiedzieć na przyszłość.

1. Czy policjant ma prawo podczas kontroli zabronić korzystania z telefonów komórkowych? ((Nam zabronił, zaś chwile później sam rozmawiał przez prywatny))

2. Czy policjant ma obowiązek podania przyczyny kontroli oraz przyczyny dlaczego postanowił nas przeszukać, sprawdzić kieszenie, portfele, przeszukać samochód.

3. Czy mamy prawo prosić osobę wybraną przez Nas by uczestniczyła w procesie przeszukiwania, a policjant ma prawo się na to nie zgodzić.

4. Czy podczas konwersacji miedzy mną a policjantem, funkcjonariusz ma obowiązek zwracania się w naszym kierunku na "Pan"

5. Czy policjant może odmówić sporządzenia protokołu z przeszukania, gdy zostanie o to poproszony?

6. Jaki jest obowiązkowy ubiór policjanta na służbie, policjanta umundurowanego.

7. Jak powinien się zachowywać policjant podczas wykonywania kontroli oraz przeszukania.


Czytałem kilka artykułów o tym, lecz cześć z nich może być nieaktualna w wyniku nowelizacji ustaw. Piszę tutaj, ponieważ chcę wiedzieć na przyszłość co mogę, a czego nie.
kozacch jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kontrola przez policje i przeszukanie auta (odpowiedzi: 3) Witam, dzisiaj z rana zatrzymała mnie policja kryminalna. Nie miałem przy sobie dokumentów, ale na szczęście do domu nie miałem daleko. Samochód...
§ kontrola/przeszukanie IMEI (odpowiedzi: 15) jak należy traktować sytuacje w której Funkcjonariusz Policji prosi o okazanie Telefonu oraz jego nr IMEI czy to kontrola osobista czy już...
§ Przeszukanie a kontrola (odpowiedzi: 4) Mam pytanie. Czy policjant może bez uzasadnienia kazać wyciągnąć mi wszystko z kieszeni i sprawdzić buty i skarpetki? Wiem, że do przeszukania...
§ Kontrola pracowników / przeszukanie / dotykanie (odpowiedzi: 1) Witam, Pracuję w firmie, w której z racjo ochrony praw autorskich klientów firmy, wszyscy pracownicy są codziennie przeszukiwani opuszczając...
§ kontrola osobista a przeszukanie (odpowiedzi: 2) proszę wytłumaczcie mi jaka jest między nimi różnica?
§ przeszukanie kontrola osobista (odpowiedzi: 5) Czy ktos mi może powiedzieć czym różni się kontrola osobista od przeszukania osoby?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.