Prawo jazdy, bez ukończenia gimnazjum. - Forum Prawne

 

Prawo jazdy, bez ukończenia gimnazjum.

Kolega skończył edukacje na pierwszej gimnazjum, czyli go nie ukończył. Chce zrobić prawo jazdy. I dowiedział się, że powinno się mieć ukończone przynajmniej gimnazjum. Szukałam informacji na ten temat w internecie i różnie ludzie piszą. ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
11-06-2013, 13:54  
ineess
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Prawo jazdy, bez ukończenia gimnazjum.

Kolega skończył edukacje na pierwszej gimnazjum, czyli go nie ukończył. Chce zrobić prawo jazdy. I dowiedział się, że powinno się mieć ukończone przynajmniej gimnazjum. Szukałam informacji na ten temat w internecie i różnie ludzie piszą. Dlatego pytam tutaj czy jest jakiś przepis mówiący o tym, że osoba zdająca na prawo jazdy powinna mieć ukończone gimnazjum ?
ineess jest off-line  
11-06-2013, 14:58  
Iura novit curia
Stały bywalec
 
Iura novit curia na Forum Prawnym
 
Posty: 1.508
Domyślnie RE: Prawo jazdy, bez ukończenia gimnazjum.

Dz.U. 2011 nr 30 poz. 151
Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami
Rozdział 2
Osoby uprawnione do kierowania pojazdami
Art. 3.

1. Kierującym pojazdem może być osoba, która osiągnęła wymagany wiek i jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym oraz spełnia jeden z następu-jących warunków:
1) posiada umiejętność kierowania pojazdem w sposób niezagrażający bezpie-czeństwu, nieutrudniający ruchu drogowego i nienarażający kogokolwiek na szkodę oraz odpowiedni dokument stwierdzający posiadanie uprawnienia do kierowania pojazdem;
2) odbywa w ramach szkolenia naukę jazdy;
3) zdaje egzamin państwowy.
2. Kierującym pojazdem może być również osoba, która odbywa szkolenie w ra-mach kwalifikacji wstępnej, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej lub kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej, o których mowa w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874, z późn. zm.4)), i jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym.

Nie widzę tu informacji d.t wymaganego wykształcenia, jeśli ma odpowiedni wiek do danej kategorii ja nie widzę przeciwwskazań
Iura novit curia jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ukończone gimnazjum a obowiązek szkolny (odpowiedzi: 2) Witam. Tak więc mam 16 lat i ukończone gimnazjum, obecnie jestem w technikum informatycznym. Moją pasją jest grafika jednak okazało się że w szkole...
§ Moja córka ma problem z ukończeniem gimnazjum. (odpowiedzi: 1) Witam. Moja córka ma problem z ukończeniem gimnazjum. W szkole macierzystej nie zaliczyła dwóch lat, przeniosła się do gimnazjum w OHP. Niestety tam...
§ Nauka jazdy - niemożliwość ukończenia kursu z winy ośrodka (odpowiedzi: 3) Witam, Szukałam w wątkach na formum ale niestety nie znalazłam podobnego pytania. Proszę o pomoc gdzie najlepiej zgłosić reklamacje na działanie...
§ Czy można chodzić do Gimnazjum po ukończeniu 18 Lat? (odpowiedzi: 7) Witam. Chciałbym poradzić się kogoś, kto miał do czynienie już z taką sytuacją lub wie coś na ten temat.Otóż mam takie pytanie koleżanka ukończyła...
§ Po ukończeniu gimnazjum. (odpowiedzi: 1) Witam, Czy jeżeli osoba ukończyła gimnazjum a ma teraz 16 lat, prawie 17 to czy musi dalej zapisać się do jakiejś szkoły? Czy jest...
§ Szkoła zaoczna/moge sie uczyc po ukończeniu 18 lat i tylko ukończonym gimnazjum ? (odpowiedzi: 2) Witam mam takie pytanie .mam 17 lat kończę w grudniu chodzę do zawodówki na 2 roku ale nie chce mi się uczyć i chciał bym iść do pracy i szkoły...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.