Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora - Forum Prawne

 

Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora 2

Dzwoniłem dziś do rzecznika praw konsumentów z głównym pytaniem o odsetki naliczone przez ARVATO. Z informacji które udzieliła mi pani wynika że korzystając z serwisu PP zostały zaakceptowane warunki umowy i jest konieczność uregulowania swojego ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
29-01-2014, 09:54  
sroten
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Dzwoniłem dziś do rzecznika praw konsumentów z głównym pytaniem o odsetki naliczone przez ARVATO. Z informacji które udzieliła mi pani wynika że korzystając z serwisu PP zostały zaakceptowane warunki umowy i jest konieczność uregulowania swojego ujemnego balansu.

Natomiast jeżeli chodzi o arvato naliczyli mi oni w przeciągu kilku tyg ~~600zł do kwoty 3100zł które jestem winiem PP. Rzecznik uświadomił mnie że PP ma umowę zlecenie z arvato i jedynie poprzez ich działanie próbuje odzyskać pieniądze. Dodała że próbują zarobić na niezbyt niezorientowanych osobach że jeżeli ktoś dostanie wezwanie do zapłaty, przestraszy się i wpłaca całość niezależnie co tam jest wskazane z jakiego tytułu itd.
Generalnie to PP jest władny żeby zakończyć takie zlecenie i zaprzestać działań windykacyjnych. Więc zalecała mi wpłacić podstawę kwoty i uchylić się od płatności pozostałej ( "odsetek" ) mając na względzie że nie ma żadnej podstawy prawnej do naliczania takich dodatkowych należności.
sroten jest off-line  
29-01-2014, 21:00  
adinka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Niechlubnie się dołączam. U mnie sprawa jest trochę inna, bo nie wiem co spowodowało saldo ujemne na koncie, jedyną informacje od pp jaką dostałam w ubiegłym roku to odpowiedź na moje pytanie o problem z logowaniem. Okazało się, że usunięto mi konto ze względu na przelew przychodzący od firmy ( i podano mi nazwę). Oczywiście nikt nie wspomniał o saldzie ujemnym na niebotyczną sumę, którego nie miałam wcześniej. O sprawie zapomniałam, aż do chwili w której ze skrzynki wyjęłam wezwanie do zapłaty. Bez ogródek, bez wcześniejszych upomnień wysłano mi wezwanie do zapłaty na 1800 zł.
adinka jest off-line  
30-01-2014, 00:54  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Cytat:
Napisał/a Robilee Zobacz post
Nie odzyskasz albo i odzyskasz. Zostałeś oszukany przez "kupującego" i powinieneś złożyć do organów ścigania zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez niego. Pieniądze Paypal oczywiście się należą. To nie oni Cię oszukali, tylko "kupujący", który nie zapłacił za towar. Tak, poniosłeś stratę. To bardzo przykre. Paypal nie jest jednak instytucją powołaną do płacenia za straty oszukanych przez przestępców. To tylko pośrednik w płatnościach.
A niby dlaczego im się nalezą pieniądze skoro są tylko pośrednikiem? Wykonali swoją usługę, wzięli za to prowizję, a że postanowili oddać kasę sprzedającemu to ich brożka. Niech sobie teraz odzyskują od niego. Teraz trzeba tylko czekać na sądowy nakaz zapłaty od Arvato i złożyć sprzeciw.
 
08-02-2014, 19:16  
Nieboaziemia
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Moja sytuacja wyglądała nieco inaczej, również związana z PayPal.

Post z przed paru dni:

"Dzisiaj po przyjściu do domu po sprawdzeniu poczty znalazłem list od firmy Arvato. Okazało się, że to firma windykacyjna, która zajmuje się ściąganiem długów i jestem jej należny ~500 zł. z tytułu ujemnego salda na PayPal.

Jako, że z serwisu PayPal nie korzystam (nie pamiętam nawet czy miałem tam założone konto?) od razu wykonałem telefon do firmy Arvato z pytaniem czy mogą mi wytłumaczyć z czego podchodzi to ujemne saldo i czy mogą mi podać jakieś konkrety.

Pani dość oględnie w szczegóły proponowała zadzwonić do serwisu PayPal poinformowała mnie jedynie, że wiąże się to z transakcją z października 2011 roku.

Po telefonie do polskiego oddziału PayPal (najpierw dział obsługi klienta potem dział windykacyjny) - przedstawiłem swój problem i okazało się, że w październiku 2011 roku na moje konto PayPal (które nawet nie mam pewności czy istniało, nie jestem w stanie sobie przypomieć czy je zakładałem) próbowano dokonać 2 wpłat - 1500 euro (ktoś o angielskim imieniu/nazwisku) oraz 1000 dolarów (Tina ...). Jako, że nie operowałem nigdy przez internet walutami innymi niż PLN od razu wydało mi się to dziwne. PayPal też pomyślał podobnie i dał te wpłaty do weryfikacji po czym zablokował konto. Konto było założone na email pierwsza litera imienia.nazwisko@yahoo.com (nie pamiętam czy takowe konto nawet posiadałem i dane imię nazwisko), ulica, miasto były poprawne - konto bankowe (4 ostatnie cyfry) się nie zgadzały.

Podobno każda większa wpłata/transakcja na PayPal wiąże się z opłatą, te opłaty w momencie kiedy saldo jest ujemne się zwiększają.

Po dość długiej rozmowie ustaliłem z pracownikiem PayPal, że do poniedziałku/wtorku spróbują wyjaśnić moją sprawę, ale wykazywał telefonicznie dość racjonalne zrozumienie. Potem wykonałem telefon do Arvato i podałem im wytyczne PayPala oraz to, żeby wydłużyć termin ewentualnej spłaty o tydzień."

Dzisiaj dzwoniłem do PP i okazało się, że uznali po dochodzeniu, że konto zostało jednak założone przeze mnie, kiedy spytałem na jakiej podstawie to twierdzili to pan na linii zaczął mówić coś o dokumentach przesłanych, koncie bankowym ale bez żadnych konkretów. Dzisiaj wysłałem jeszcze maila do działu obsługi klienta z prośbą o podanie danych konta (telefon, nr konta bankowego, transakcje dokonane i te z których naliczone zostało ujemne saldo) - czy według Was takie informacje od nich otrzymam? Jako właściciel wierzytelności jestem automatycznie chyba uznany za właściciela konta więc na chłopski rozum należą mi się te dane.

Jak według Was wygląda ta sprawa?

Chodziło mi po głowie, żeby zapłacić (póki kwota jest stosunkowo niska) i mieć spokój (nie chce żadnych nachodzeń do domu / maili / listów / telefonów ponaglających) - czy warto?

Czy istnieje możliwość usunięcia konta PayPal w takiej sytuacji oraz zablokowania możliwości rejestracji na dane (imię nazwisko, adres, konto bankowe)?
Nieboaziemia jest off-line  
08-02-2014, 21:10  
dioxhifi
Użytkownik
 
Posty: 86
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

No ja mam identyczną sytuacje, lecz nie kontaktowałam soe z Arvato
dioxhifi jest off-line  
10-02-2014, 15:44  
stalewiak
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Witam . To tam nic heh . Ja może raz czy dwa doładowałem se konto paypal kwotą około 20 zł . Nie wiadomo skąd i o co chodzi dostaje dziś meila :

Sygnatura sprawy:
64000008459
Nr klienta:
1955021320853171796
Nr rachunku:
08 1140 1124 4361 6640 0000 8459
Szanowni Państwo,
W związku z udzielonym pełnomocnictwem* informujemy, że Bertelsmann Media Sp. z o.o. oddział „arvato services Polska” monitoruje należności spółki PayPal Sp. z o.o.
Prosimy o uregulowanie zadłużenia wobec naszego Zleceniodawcy w kwocie 1733,58 PLN do dnia 13.02.2014.
Stan zadłużenia na dzień 10.02.2014:
Należność Główna: 1582,70 PLN
Odsetki: 150,88 PLN
Zapłacono: 0,00 PLN
Do zapłaty: 1733,58 PLN
Wpłaty należy dokonać na poniższy rachunek bankowy:
Arvato Services Polska
08 1140 1124 4361 6640 0000 8459
Z poważaniem,
Bertelsmann Media sp. z o.o. oddział „arvato services Polska”
Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek 8.00 - 21.00
Sobota 8.00 - 16.00
Tel.: 61 655 06 00
eMail: paypal@arvato-windykacja.pl
* Windykacja zobowiązań wobec PayPal Sp. z o.o. prowadzona jest przez Bertelsmann Media Sp. z o.o. oddział arvato services Polska w oparciu o udzielone pełnomocnictwo i umowę o obsługę wierzytelności zawartą w dniu 21.08.2013 r.

Bertelsmann Media Sp. z o.o.

z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 65/79

Oddz. arvato services Polska

ul. Górecka 1

60-201 Poznań
tel.: +48 61 652 87 11
fax: +48 61 663 03 50
e-mail: recepcja-skalar@arvato.pl
arvato Polska - kompleksowe rozwiązania outsourcingowe, BPO, logistyka, call, contact center, e-commerce, programy lojalnościowe, usługi finansowe, healthcare, archiwizacja, korespondencja masowa, zaawansowane IT
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
XII Wydział Gospodarczy
Nr KRS 0000007209
NIP 527-02-03-276
Kapitał zakładowy: 35.000.000 zł


Moje pytanie jak mogę mieć dług nie kupując niż od ludzi z zagranicy

Nie biorąc żadnego kredytu w paypal

Oni są śmieszni ..........

Coś ich wali na łeb . Mia ktoś z was to samo ? tak za nic bonus 1700zł do zapłacenia

Dziwne nie zrozumiałe i co robić z zadłużeniem którego nie zrobiłem ...??
stalewiak jest off-line  
10-02-2014, 15:53  
dioxhifi
Użytkownik
 
Posty: 86
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

@up
No faktycznie dziwna sprawa :/

@top
Ja poki co dostałam dwa maile. Ostatni w czwartek, że do dzisiaj mam uregulować bo jak nie to zasugeruja PP jakieś środki prawne.
dioxhifi jest off-line  
11-02-2014, 08:55  
stalewiak
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Napisałem o wyjaśnienie do paypala i odpisali tak :

Szanowny Panie Sławku Borowski,

Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal w sprawie ujemnego salda na koncie PayPal.

Panie Sławku, ujemne saldo na koncie PayPal - 375.02 EUR wynika z tego, że donację jaką Pan otrzymał 397.00 EUR, a następnie

ją wypłacił była nieautoryzowana i dlatego też pieniądze zostały zwrócone do osoby wysyłającej.

Dlatego tez bardzo serdecznie proszę o uregulowanie ujemnego salda.

Dziękuję, pozdrawiam i życzę udanego korzystania z serwisu PayPal.

Z poważaniem
Ursz.. ...
Dział Obsługi Klienta
PayPal


Myślałem że pęknę ze śmiechu heh . Po pierwsze nie wypłacałem takiej kwoty a ni razu , po drugie jak to mi udowodnią jak nie mam w swoim banku polskim takiej transakcji .

Oczywiście napisałem do nich emaila

JA NIC NIE WYPŁACAŁEM i kiedy i gdzie ?? udowodnijcie mi to LUDZIE ... Poszaleliście tam czy co ??? Prędzej sprawa trafi do sądu o wyłudzenie niż ja zapłace kase dla was . Posprawdzajcie ip to sie przekonacie że nic a nic nie wypłaciłem . Sprawa poszła do http://uokik.gov.pl .
Sprawę skieruję jeszcze do tvn jak będziecie mi takie głupoty wypisywali i straszyli płaceniem .

Dziękuję . Masarka , ciekawe ile takich poszkodowanych jest jak ja .. Może bawią się w pobieraczka ???EDIT Odpowiedź szybka
Szanowny Panie Sławomirze Borowski,

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie dostępu do Pana konta.

Po przeanalizowaniu Pana konta mogę potwierdzić, że nie może się Pan zalogować ze względu na utrzymujące się od 17.05.13 ujemne saldo na kwotę 375.02 EUR. Prosimy mieć na uwadze, że konto zostaje zablokowane, jeśli ujemne saldo utrzymuje się przez co najmniej 120 dni. Aby znieść blokadę, prosimy o wyrównanie ujemnego salda. W tym celu należy zalogować się do swojego rachunku bankowego online i dokonać przelewu na rachunek firmy PayPal:

Tytułem (Identyfikator przelewu):
Nazwa odbiorcy: BofA re: PAYPAL PTE LTD
Nazwa banku: Danske Bank A/S S.A. Oddział w Polsce, Warszawa Bank
Numer konta: 18236000050000004550274086

i kolejny meil

Szanowny Panie Sławku Borowski,

Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal odnośnie negatywnego salda znajdujęcego się na Pana koncie PayPal.

Panie Sławku, dziękujemy za ponowne zainteresowanie usługami firmy PayPal. Z naszych danych wynika, że zostało ono tymczasowo zablokowane, ponieważ saldo konta jest od dłuższego czasu ujemne na kwotę -€375.02 EUR. Dane podane w poprzedniej wiadomości e-mail są poprawne. Saldo jest negatywne od ponad 12o dni. Dlatego skontaktowała się z Panem współpracująca z nami firma windykacyjna Arvato Polska.

Firma Arvato Polska zgłosi się do Pana z prośbą o spłacenie należnej kwoty, oferując Panu różne formy płatności. Prosimy o współpracę z jej przedstawicielami w celu rozwiązania problemu.

Dane kontaktowe firmy Arvato Polska:

Arvato Polska

ul. Kolejowa 150

62-064 Plewiska k. Poznania,

POLSKA

TEL.: +48 616550600


Prosze o pomoc co robić , mam wyciąg z banku mojego co był powiązany z paypal i żadnej tranzakcji takiej nie było ....
stalewiak jest off-line  
11-02-2014, 09:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Cytat:
Napisał/a stalewiak Zobacz post
JA NIC NIE WYPŁACAŁEM i kiedy i gdzie ?? udowodnijcie mi to LUDZIE ... Poszaleliście tam czy co ??? Prędzej sprawa trafi do sądu o wyłudzenie niż ja zapłace kase dla was . Posprawdzajcie ip to sie przekonacie że nic a nic nie wypłaciłem . Sprawa poszła do http://uokik.gov.pl .
Sprawę skieruję jeszcze do tvn jak będziecie mi takie głupoty wypisywali i straszyli płaceniem .
Szkoda tylko, że takiego głupiego maila im napisałeś (rozumiem, że sprawa śmieszna). Jakieś tvn, pozwy o wyłudzenie? Bzdury. Należało napisać, że nie dostałeś nigdy takiej donacji, tym bardziej jej nie wypłacałeś, więc musiała zajść pomyłka, sugerujesz więc dokładne sprawdzenie dokumentacji.
 
11-02-2014, 09:34  
stalewiak
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Sorki ale poniosło mnie .. weź się nie denerwuj jak takie głupoty przychodzą do płacenia . Właśnie im wysłałem wszystkie tranzakcie z mojego konta . To jest chore ..
stalewiak jest off-line  
11-02-2014, 10:52  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Cytat:
Napisał/a stalewiak Zobacz post
Sorki ale poniosło mnie .. weź się nie denerwuj jak takie głupoty przychodzą do płacenia . Właśnie im wysłałem wszystkie tranzakcie z mojego konta . To jest chore ..
Nic się nie denerwuj. To oni będą musieli udowodnić zasadność roszczenia w sądzie aby mieć tytuł wykonawczy. Słowem, dopóki nie ma sprawy sądowej, ignoruj. Ewentualnie żądaj wyjaśnień.
 
11-02-2014, 10:58  
stalewiak
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

Dziękuję . Napisałem im że żadam wyjaśnien bo tego i tegbo dnia nie było mnie na paypalu . Poprosiłem o dane osoby ktora to zrobiła itp . Odpisali tak :

Panie Sławku, zgłosiłam w Pana imieniu nieautoryzowaną transakcję. Sprawę została przekazana do działu inspekcji z prośbą o interwencję. Pracownik tego działu powinien skontaktować się z Panem w ciągu 24-72 godzin i poinformować o statusie sprawy.


Trochę mnie to uspokoiło . To jest chore bo miejąc na koncie z 4 zł może ktoś se przelać mi jakaś kwotę i zaraz ją zabrać .. Jak mi udowodnią niby że ja wypłaciłem w tym czasie pieniądze ? Nie mają jak bo jedyna transakcja musiała by pójść na mój numer konta z którym jest paypal połączony . Nie rozumiem tego .
stalewiak jest off-line  
11-02-2014, 11:02  
dioxhifi
Użytkownik
 
Posty: 86
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

@stalewiak

Podasz maila do PayPala? I z jakiego otrzymałeś odpowiedzi?
dioxhifi jest off-line  
11-02-2014, 11:29  
stalewiak
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

webform@paypal.pl
stalewiak jest off-line  
11-02-2014, 17:37  
aaew
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Paypal fikcyjny dlug - sprawa u windykatora

WYJAŚNIENIE

Otóż chciałem wyjaśnić skąd bierze się ujemne saldo u co poniektórych osób które miały konto na PayPalu a nawet z niego nie korzystały, lub dysponowały tam śmiesznie małymi kwotami.

Tak więc dane logowania do waszych kont PayPal dostały się w niepowołane recę, jak?
Na pewno kiedyś mieliście jakiś syf/wirus/niechciane oprogramowanie na komputerze o którym mogliście nawet nie wiedzieć.

Już tłumacze co się dzieje z takimi "zhakowanymi" kontami, otóż:
Jest sobie konto na PP z saldem 0zł, następnie wpływa na niego kwota w wysokości 1000zł,
Potem z uw konta pieniądze przechodzą na jeszcze inne konto, i pozostaje saldo 0zł.

Paypal posiada dobra polityke co do ochrony kupujących więc nie trudno odzyskać zapłacone/przelane pieniądze, można odnieść sie do:
-nieautoryzowanego dostępu do konta
-uszkodzonego towaru
-towaru niezgodnego z opisem
-czy też zostania oszukanym przez sprzedającego

Tak więc gdy na takim "zhakowanym" koncie PP, po zrobieniu wyżej wymienionych transakcji zostaje 0zł, "haker" wycofuje przelane wcześniej pieniądze z uw konta i pozostawia debet w wysokości -1000zł.

Oczywiście przedstawiłem to w dość łopatologiczny sposób, w rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane przez to że niechciana osoba posiada kilkadziesiąt kont paypal oraz ebay, a wystarczy troche wiedzy i sprawne obracanie takimi kontami, żeby z łatwością mnożyć i "prać" pięniądze...

AVE PAYAPAL :/
aaew jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Arvato - fikcyjny dług, sądy zaoczne, sprawa komornicza? (odpowiedzi: 5) Witam, jakiś czas temu założyłem temat, w którym opisałem całą swoją "przygodę" z paypalem:...
§ paypal - sprawa cywilna - oszuści (odpowiedzi: 10) Witam, chciałbym przedstawić mój pewien problem. Nie jestem pierwszą osobą oszukaną przez ten jakże nie poważny serwis - Który jest połączony z...
§ ciekawa sprawa PAYPAL problem (odpowiedzi: 1) mam Klienta z Anglii wykonany wyrób wg jego specyfikacji - co do 1mm (zapisane w mailach że tak będzie wykonane) - generalnie wyrób na indywidualne...
§ Paypal - cofnięcie płatności i sprawa w firmie windykacyjnej (odpowiedzi: 1) Witam, jakiś rok temu sprzedałem złoto z jednej z gier Online pewnemu użytkownikowi z zagranicy za około 350 zł. Na paypal'u miałem zarejestrowane...
§ Dlug przekazany do Windykatora (odpowiedzi: 5) Witam. W skrocie opisze sytuacje. W 2006r wynajmowalam mieszkanie na umowe roczna. Rozstalam sie z wlascicielem mieszkania w niemilych...
§ Niesplacony dlug - skomplikowana sprawa (odpowiedzi: 3) Witam. Mam dosyc skomplikowana sprawe. Kilka lat temu zaciagnalem kredyt na karcie kredytowej oraz linii w banku aby oplacic studia zagraniczne po...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.