czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ??? - Forum Prawne

 

czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

witam, czy osoba zatrudniona w urzędzie miejskim na stanowisku ds. prawnych może siedzieć w jednym pomieszczeniu z radcą prawnym. radca powołuje się na obowiązek zachowania tajemnicy (art. 3 ust. 3 ustawy o radcach prawnych) i ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
11-02-2014, 07:47  
kamillo170289
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

witam,

czy osoba zatrudniona w urzędzie miejskim na stanowisku ds. prawnych może siedzieć w jednym pomieszczeniu z radcą prawnym. radca powołuje się na obowiązek zachowania tajemnicy (art. 3 ust. 3 ustawy o radcach prawnych) i twierdzi, że nie może. wydaje mi się, że się wykręca, ponieważ te porady prawne dotyczą spraw związanych z funkcjonowaniem urzędu...
proszę o opinie
kamillo170289 jest off-line  
11-02-2014, 08:09  
szymono
Stały bywalec
 
Posty: 487
Domyślnie RE: czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

Obowiązek zachowania tajemnicy ma, ale co to ma do do drugiego pracownika!
Oczywiście, że może.
szymono jest off-line  
11-02-2014, 09:05  
kamillo170289
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

tłumaczy się, że urzędnik może "wynieść" informacje, których udzielił podczas udzielania pomocy prawnej... jak dla mnie to ściema z jego strony. proszę o wasze opinie.

pozdr
kamillo170289 jest off-line  
11-02-2014, 09:12  
uzasadnienie
Stały bywalec
 
Posty: 4.409
Domyślnie RE: czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

Cytat:
Napisał/a kamillo170289 Zobacz post
tłumaczy się, że urzędnik może "wynieść" informacje, których udzielił podczas udzielania pomocy prawnej... jak dla mnie to ściema z jego strony
Ściema absolutna. Ta pierwszy rzut oka. Bo jesli chodzi o jakies porady dla ludności (a nie dla urzędników), wtedy - z uwagi na poszanowanie intymności interesanta - podczas porady powinien byc sam z interesantem. Ale tu chodzi mi o porady z dziedzin krępujących dla interesanta - np. prawo rodzinne czy karne. (Bo nie widze takich problemów przy poradnictwie z zakresu np. prawa geodezyjnego).
uzasadnienie jest off-line  
11-02-2014, 09:13  
kamillo170289
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

też mi się tak wydaje
kamillo170289 jest off-line  
11-02-2014, 09:37  
szymono
Stały bywalec
 
Posty: 487
Domyślnie RE: czy w samorządzie urzędnik może siedzieć w jednym pokoju z radcą prawnym ???

Jeśli są to sprawy urzędowe to zarówno radca jak i zwykły urzędnik maja obowiązek zachowania tajemnicy. Jeśli sa to porady prawne nie związane z pracą (dla ludności) to tez nie widzę problemu, bo takie porady równie dobrze może udzielać zwykły pracownik.
szymono jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Urzędnik samorządowy - rozpowszechnienie wizerunku (odpowiedzi: 1) Szanowni Państwo, mam pewien problem i chciałabym zweryfikować, czy mój tok myślenia jest słuszny i dobrze oceniam sytuację. Jestem pracownikiem...
§ Który urzędnik i za co był karany w Urzędzie Gminy ? (odpowiedzi: 5) W trybie dostępu do informacji publicznej zwróciłem się do Burmistrza z następującym pytaniem: 1. Czy w ciągu ostatnich 5 lat toczyły się...
§ Czy urzędnik prowadzacy działlność może sprzedawać swoje usługi w swoim Urzędzie (odpowiedzi: 2) Witam , mam pytanie czy zatrudniony o umowe o pracę urzędnik miasta prowadzacy dzialalność usługową, może sprzedawać swoje usługi w Urzędzie miasta w...
§ Beznadziejna rozmowa z radcą prawnym (odpowiedzi: 1) Chciałem przedstawić społeczeństwu (jak dla mnie żenującą i nie uzasadnioną) rozmowę ze świeżym radcą prawnym który stał się moim klientem. Bardzo...
§ Czy adwokat bez apl. radcowskiej może być radcą prawnym w UM (odpowiedzi: 1) Witam Czy adwokat posiadający tylko aplikację adwokacką, natomiast nie posiada aplikacji radcowskiej, może być zatrudniony w Urzędzie Miasta jako...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.