PayU i allegro - problem z wypłatą środków - Forum Prawne

 

PayU i allegro - problem z wypłatą środków

Witajcie, mam następujący problem : Od kilku lat mam konto na allegro zarejestrowane na moją siostrę - aktywacja odbyła się poprzez wysłanie listu aktywacyjnego. Przez ten czas normalnie korzystałem z konta : kupowałem, sprzedawałem, opłacałem ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
22-07-2014, 11:33  
BlackCashmire
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie PayU i allegro - problem z wypłatą środków

Witajcie, mam następujący problem :

Od kilku lat mam konto na allegro zarejestrowane na moją siostrę - aktywacja odbyła się poprzez wysłanie listu aktywacyjnego.

Przez ten czas normalnie korzystałem z konta : kupowałem, sprzedawałem, opłacałem prowizję ze swojego rachunku bankowego.

Kilka dni temu sprzedałem jeden przedmiot, kupujący płacił pieniądze przez PayU
i tu zaczyna się problem.

Nie mogę wypłacić pieniędzy z PayU na rachunek który od początku jest "podpięty" pod allegro bo nie zgadzają się na nim dane właściciela,nie mogę zmienić tych danych ponieważ allegro pozwala na to w określonych okolicznościach a te nie mają tu zastosowania. Teoretycznie mogę zlecić wysłanie pieniędzy na adres domowy siostry ale wiem że nie zobaczę tych pieniędzy bo jest ona alkoholiczką i od wielu miesięcy nie utrzymujemy kontaktu.

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?
Może kupujący jest w stanie cofnąć wpłatę PayU ?

Dodam że towar został wysłany i odebrany a ja mam zawieszone w przestrzeni kilkaset złotych i nic nie mogę z tym zrobić..
BlackCashmire jest off-line  
22-07-2014, 11:45  
NagłaPomoc
Stały bywalec
 
Posty: 1.359
Domyślnie RE: PayU i allegro - problem z wypłatą środków

Cytat:
Napisał/a BlackCashmire Zobacz post
Od kilku lat mam konto na allegro zarejestrowane na moją siostrę

Nie mogę wypłacić pieniędzy z PayU na rachunek który od początku jest "podpięty" pod allegro bo nie zgadzają się na nim dane właściciela

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?
Może kupujący jest w stanie cofnąć wpłatę PayU ?

Dodam że towar został wysłany i odebrany a ja mam zawieszone w przestrzeni kilkaset złotych i nic nie mogę z tym zrobić..
Od kilku lat na Allegro konto to posiada Twoja siostra, Ty jesteś jedynie jego nielegalnym użytkownikiem.

Na czym polega problem z wypłatą tych środków? Skoro konto jest podpięte to wciskasz wypłać i tyle, Allegro nie jest w stanie zweryfikować danych konta, a bank odbiorcy zazwyczaj też nie weryfikuje takiego przelewu o ile rachunek istnieje i nie jest to n-ta wpłata.

Wpłatę możesz cofnąć Ty na karcie płatności, tylko że ja bym to najpierw ustalił na piśmie z kupującym, bo nie do końca jest jasne, czy takiego cofnięcia nie można potraktować jako np. darowizny.
NagłaPomoc jest off-line  
22-07-2014, 12:13  
BlackCashmire
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: PayU i allegro - problem z wypłatą środków

Dobrze, konto na allegro posiada siostra która nie ma rachunku w banku - oddała mi je do użytkowania i od tego czasu ja z niego korzystam.

Konto na allegro jest zarejestrowane na Panią X. Karta płatniczą którą operuje jest na PanaY.

PayU wymaga przelewu aktywacyjnego aby potwierdzić dane właściciela allegro - problem w tym że siostra tego nie zrobi.

Gdy ja chcę zrobić przelew aktywujący do następnego dnia dostaję odpowiedź że dane właściciela rachunku się nie zgadzają.

A może kupujący może cofnąć tą wpłatę ?
BlackCashmire jest off-line  
22-07-2014, 12:29  
NagłaPomoc
Stały bywalec
 
Posty: 1.359
Domyślnie RE: PayU i allegro - problem z wypłatą środków

Korzystasz - nielegalnie. Przekazywanie i zbywanie kont na allegro wyklucza regulamin.

Kupujący nie może cofnąć wpłaty, Ty, konkretnie to prawnie zrobić to może tylko Twoja siostra, możesz mu zwrócić środki, co już było napisane.
NagłaPomoc jest off-line  
22-10-2015, 20:36  
Vader124
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: PayU i allegro - problem z wypłatą środków

OSTRZEŻENIE
Witam.
Zdaję sobie sprawę że załatwianie sprawy z payu jest jak "kopanie się z koniem" - wiadomo kto wygra. Dlatego w charakterze przestrogi opiszę moja rundę "kopania się"
Poniżej mój mail do payu:
" Nie otrzymałem wiadomości z prośbą o podanie numeru rachunku. Oczywiste jest że wpłatę aktywacyjną należy zwrócić na nr rachunku z którego została dokonana.
Wypłatę zleciłem 16 10 2015r. ponieważ od 07 10 2015r. trwała "procedura" autoryzacji mojego rachunku .
Podsumowując:
1. 07 10 2015r. zwrot od sprzedającego - wpłata do payu.
2. 08 10 2015r. autoryzacja rachunku w banku pocztowym
3. 08 10 2015r. - 16 10 2015r. korespondencja z payu w sprawie autoryzacji rachunku.
4. 16 10 2015r. "pomyślna " autoryzacja rachunku i zlecenie wypłaty z payu
5, 19 10 2015r. "zgodnie z regulaminem" wypłata z payu.
Pytania:
1. Skoro wszystko w systemie payu działa dobrze to dla czego nie mogłem zlecić wypłaty po autoryzacji rachunku, w dniu08 10 2015r i kto posiadał moje pieniądze w czasie od 07 10 2015r do 19 10 2015r ?
2. Skoro wszystko odbyło się "zgodnie z zapisem w regulaminie" to dlaczego w tym regulaminie nie przeczytałem że wypłata na rachunek w Banku Pocztowym S A trwa 11 dni (od 08 10 2015r do 19 10 2015r) i wymaga korespondencji z payu prowadzonej w tym czasie sześciokrotnie?
Analizując całą sytuację dochodzę do wniosku że Al Capone w porównaniu z payu był altruistą."
A teraz odpowiedź z payu:
"Witam,

1. Aktywacja rachunku do wypłat nastąpiła w dniu 2015-10-19 o godzinie 16:39. Od tego czasu mógł Pan zlecić wypłatę.

Środki znajdowały się na Pana saldzie w Allegro z którego może Pan wypłacać środki na AKTYWNY rachunek (czyli możliwość taka była od 19.10.2015).

2. Nie ma tej informacji dlatego że nie w każdym przypadku jest potrzeba ręcznej weryfikacji oraz z uwagi na to że pracujemy nad usprawnieniem tego procesu w przypadku przelewów z banku Pocztowego.

Pozdrawiam,"
Wychodzi na to że firma działa wspaniale tylko ci klienci...
A teraz wyjaśniam dlaczego zajmuje czas Szanownych Forumowiczów moim przypadkiem.
Otóż myślę sobie że jeżeli zaczniemy zastrzegać w konfiguracji konta Allegro że nie przyjmujemy wpłat przez payu tylko bezpośrednio na posiadany numer rachunku bankowego to przy którymś takim kopnięciu koń który wabi się payu polegnie.
Co daj Boże Amen !
Vader124 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ problem z wypłatą PayU, przetrzymanie (odpowiedzi: 8) Witam, otóż dzielę od paru lat z moją siostrą konto na allegro. Dane do wypłat są przekazane na nią, tzn jej numer konta jest tam gdzie wędrują...
§ PayU i Allegro - problem z wypłatą środków (odpowiedzi: 14) Witam. Mam na Allegro przez PayU do wypłaty 50zł. Numer konta bankowego się zgadza, ulica, nr domu, miasto, kod pocztowy też, tylko imię i nazwisko...
§ problem z allegro.payu (odpowiedzi: 15) mój problem polega na tym iż dokonałem zakupu u dwóch różnych sprzedawców allegro zrobiłem dwa przelewy jeden po drugim mianowicie jeden zwykły a...
§ Zwrot środków-PayU (odpowiedzi: 2) Witam,tak wygląda sytuacja: W czerwcu 2012 roku dokonałem płatności przez PayU, która przez błąd systemu została mi zwrócona dzień później.Dziś...
§ allegro - blokowanie możliwości wypłaty środków z PayU (odpowiedzi: 7) Witam, sytuacja wygląda następująco: Ponad 2 tygodnie temu moje konto na allegro zostało zawieszone, a wszystkie aukcje usunięte. Zaniepokoił mnie...
§ Problem z Bankiem dotyczący wypłaty środków (odpowiedzi: 6) Witam, mam niemały problem, otóż : w zeszłym roku w lipcu na moje konto bankowe w banku POLBANK wpłynęła kwota w wysokości około 1 tysiąca złotych....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.