Egzamin na prawko kat A i różnica prędkości na prędkościomierzu i mierniku - Forum Prawne

 

Egzamin na prawko kat A i różnica prędkości na prędkościomierzu i mierniku

Witam. Miałem tą przyjemność zapisać się na egzamin kat A, jest tam zadanie na egzaminie: przejechania przez bramkę z prędkością min 50 km/h i rozpoczęcie hamowania awaryjnego. Wg wskazań prędkościomierza cyfrowego motoru prędkość w chwili ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
24-07-2014, 19:07  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Egzamin na prawko kat A i różnica prędkości na prędkościomierzu i mierniku

Witam.
Miałem tą przyjemność zapisać się na egzamin kat A, jest tam zadanie na egzaminie: przejechania przez bramkę z prędkością min 50 km/h i rozpoczęcie hamowania awaryjnego.
Wg wskazań prędkościomierza cyfrowego motoru prędkość w chwili przejazdu wskazywała odpowiednio 52 i 51 km/h w dwóch kolejnych próbach. Wskazania miernika w bramce wskazały kolejno 49 i 48 km/h.
Z informacji zaciągniętych od Kawasaki Polska (motorem był Kawasaki) wynika, że w tym konkretnym modelu prędkościomierz przekłamuje (przy prędkości 50 km/h) o około 7%, a więc 3,5 km/h, co by się zgadzało z otrzymanymi wynikami.
Dodatkowo uderzyłem do GUM w sprawie dokładności pomiaru bramki, otrzymałem informacje, że wg karty wzorcowania bramka może (również przy prędkości 50 km/h) zaniżyć zmierzoną prędkość do 0,9 km/h lub zawyżyć ją do 0,3 km/h.
Napisałem oczywiście odwołanie od wyniku bo dla mnie, jako kierującego, to wskazania prędkościomierza są wiążące, a wg nich prędkość była wystarczająca (motor dostarczony przez MORD). Olali mnie ciepłym moczem pisząc bzdury, że wskaźnik pokazuje prędkość faktyczną motoru i że niby wykonali 5 testowych przejazdów i wynik pokrywał się zawsze w 100%.
Ja uważam, że jest to niemożliwe, właśnie ze względu na to, że prędkość jest zawyżana przez motor, więc bajki p.t. prędkość urządzenia wzorcowanego jest taka sama jak urządzenia skalowanego, by zawyżał można koniom na łące opowiadać.
Teraz pytanie jak ich ugryźć dalej?
Jestem gotowy iść do sądu, bo uważam, że mam rację, najpierw jednak ścieżka administracyjna, czyli bezpośredni przełożony dyrektora MORD, w tym wypadku marszałek małopolski. Potem sąd czy ktoś jeszcze?
Co mam mu napisać?
Przydał by się jakiś paragraf, szukałem jakiejkolwiek podkładki, ale nic nie znalazłem, kształconym w innej materii.

Ślicznie proszę o pomoc.
 
25-07-2014, 07:02  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.185
Domyślnie RE: Egzamin na prawko kat A i różnica prędkości na prędkościomierzu i mierniku

Cytat:
Napisał/a LordRuthwen Zobacz post
Wg wskazań prędkościomierza cyfrowego motoru prędkość w chwili przejazdu wskazywała odpowiednio 52 i 51 km/h w dwóch kolejnych próbach.
Masz nagranie? Czy może w trakcie egzaminu stwarzałeś zagrożenie dla siebie i innych wpatrując się w prędkościomierz zamiast patrzeć tam, gdzie zamierzasz jechać?
forg jest off-line  
25-07-2014, 12:39  
elektryk321
Stały bywalec
 
Posty: 2.131
Domyślnie RE: Egzamin na prawko kat A i różnica prędkości na prędkościomierzu i mierniku

Jedyne co możesz ugrać przed sądem to podważenie zachowania procedury tego konkretnego egzaminu. Dzięki temu nie zapłacisz za kolejne podejście do niego.

BTW, a to nikt na kursie nie informował o procedurze egzaminu i jaką prędkość trzeba mieć podczas manewru żeby zapewnić sobie zdanie egzaminu?
elektryk321 jest off-line  
25-07-2014, 17:34  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Egzamin na prawko kat A i różnica prędkości na prędkościomierzu i mierniku

@forg:
Jakby było nagranie to by nie było sprawy. Niestety na motorze nie ma kamer.
@elektryk321:
Ależ ja właśnie tego chcę! Od samego początku nie proszę o nic innego jak o możliwość powtórzenia tego egzaminu bez opłat.
Oczywiście, że mówili, w tamtym miejscu mogę jechać nawet i 70, ale pytanie brzmi: po co?
Żeby zdać trzeba mieć min. 50, w związku z czym stwierdziłem, że 52 jest OK. Przed napisaniem odwołania nie miałem pojęcia o rozbieżnościach w pomiarach i nie brałem tego pod uwagę, po pierwszym przejeździe stwierdziłem, że może faktycznie za wcześnie zacząłem hamować, ale drugą próbę jechałem na bramkę + 1 metr.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prędkość i prawko zabrane na 3 mce (odpowiedzi: 7) Witam, wiem że jest kilka tematów, ale w żadnym tak naprawdę nie ma odp na pytanie, jakie mnie nurtuje. Wczoraj - noc, trzy pasy i minimalny...
§ przekroczenie prędkości (odpowiedzi: 1) Witam w dniu14.05.2015 załapałam się na radar w terenie zabudowanym spojrzałam na licznik miałam 75 km z raportu przypisano mi 85km ale nie to mnie...
§ Rower a prędkość. (odpowiedzi: 3) Witam, mam pytanie czy za przekroczenie prędkości na drodze jadąc na rowerze można dostać mandat?
§ Kontrola prędkości (odpowiedzi: 1) Witam. Czy przepisy odnośnie kontroli prędkości się zmieniły? Chodzi mi o to czy policja może kontrolować prędkość w każdym miejscu czy tylko w...
§ Ograniczenie prędkości (odpowiedzi: 4) Witam! Ze względu na zły stan nawierzchni wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Czy powyższe ograniczenie obowiązuje również rowerzystów...
§ Mandacik za prędkość... (odpowiedzi: 3) Dostałem mandat 100 złoty, przekroczyłem prędkość o 27 km. Zastanawiam się teraz czy zapłacić go. W sumie uczę się, nie pracuję, więc normalnie nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.