Płatność za powtarzanie semestru, ECTS - Forum Prawne

 

Płatność za powtarzanie semestru, ECTS

Czy zgodne z prawem jest, że trzeba płacić za powtarzany przedmiot w "w całości"? Chodzi mi o to, że zaliczyłam ćwiczenia (co mam potwierdzone wpisem w edziekanacie) a nie zaliczyłam wykładu (egzaminu), a muszę płacić ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
08-01-2015, 12:42  
ania_ach
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Płatność za powtarzanie semestru, ECTS

Czy zgodne z prawem jest, że trzeba płacić za powtarzany przedmiot w "w całości"? Chodzi mi o to, że zaliczyłam ćwiczenia (co mam potwierdzone wpisem w edziekanacie) a nie zaliczyłam wykładu (egzaminu), a muszę płacić za powtarzanie tego i tego. Podobno, jest to ujęte w regulaminie studiów, ale ja nie mogę tego znaleźć. Dodam, że najpierw dostałam decyzję, że muszę płacić tylko za wykład (co mnie zdziwiło) a potem okazało się, że w dziekanacie popełnili błąd i jednak muszę zapłacić całość. Będę wdzięczna za pomoc.
ania_ach jest off-line  
08-01-2015, 12:52  
Regand
Praktyk
 
Regand na Forum Prawnym
 
Posty: 28.709
Domyślnie RE: Płatność za powtarzanie semestru, ECTS

My dostepu do regulaminu nie mamy. Niech ci w dziekanacie wskaza odpowiedni punkt.
Regand jest on-line  
08-01-2015, 13:14  
ania_ach
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Płatność za powtarzanie semestru, ECTS

Znalazłam taki punkt w regulaminie. Ale chodzi mi o to, czy uczelnia może w ogóle coś takiego w regulaminie umieścić?
ania_ach jest off-line  
08-01-2015, 15:29  
Regand
Praktyk
 
Regand na Forum Prawnym
 
Posty: 28.709
Domyślnie RE: Płatność za powtarzanie semestru, ECTS

Problem z uczelniami jest taki, ze one moga "wszystko"
Regand jest on-line  
09-01-2015, 11:00  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 641
Domyślnie RE: Płatność za powtarzanie semestru, ECTS

Generalnie zgodnie z KRK efekty kształcenia są przypisywane przedmiotom jako całości. Punkty ECTS też są przypisywane przedmiotom jako całości, a nie ich poszczególnym formom. Jest to wręcz zakazane. Nie zaliczasz jakiejś formy, to nie zaliczasz całego przedmiotu. To dość logiczne.
A czy uczelnia może to zrobić? Jak najbardziej. Zgodnie z KRK nawet powinna.
Martainn jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ 0 pkt ECTS za egzamin a powtarzanie roku (odpowiedzi: 6) Mam przedmiot PNJA który ma 0pkt ECTS. Oblałam go i stąd moje pytanie czy nie zaliczę studiów jeśli go nie zdam? W indeksie mam wszystkie 30 pkt i...
§ kredyt studencki i powtarzanie semestru (odpowiedzi: 4) Witam. Mam pytanie do Państwa odnośnie kredytu studenckiego, mianowicie dostalam kredyt dwa lata temu, i pobieram go bez zadnych problemow. Niestety...
§ Kredyt studencki a powtarzanie semestru (odpowiedzi: 2) Witam mam pytanie odnośnie kredytu studenckiego. Na drugim roku wzięłam kredyt studencki w banku PKO, teraz jestem na 3 roku. Na początku września...
§ Renta rodzinna , powtarzanie semestru (odpowiedzi: 1) Witam ! Domyślam się ,że temat pewnie był przerabiany kilkadziesiąt razy ,ale znalazłam się w podbramkowej sytuacji i oczekuje odpowiedzi na moje...
§ powtarzanie semestru a renta?? (odpowiedzi: 6) Witam wszystkich!!! Mam problem: mam ukończone 25 lat i do tej pory dostawałem rentę rodzinną za zmarłego ojca. Jednak ostatnio zus poprosił mnie o...
§ powtarzanie semestru a zwrot stypendium (odpowiedzi: 8) Witam, przejrzałam kilkadziesiąt stron i nie znalazłam odpowiedzi. Jestem studentką dzienną uczelni państwowej, zaliczyłam 3 semestry, na 4 za późno...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.