Identyfikacja właściciela komórki - Forum Prawne

 

Identyfikacja właściciela komórki 3

[cytat:3c2svwx2] Uzyskanie odpowiedzi od Centertela trwa 10 tygodni. Od pozostałych operatorów nieco krócej. I oczywiście nie za darmo - zapłata wg cennika usług. [/cytat:3c2svwx2] No fajnie. To zabrać komuś komputer, samochód i co tam jeszcze ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
09-12-2007, 22:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

[cytat:3c2svwx2]
Uzyskanie odpowiedzi od Centertela trwa 10 tygodni. Od pozostałych operatorów nieco krócej. I oczywiście nie za darmo - zapłata wg cennika usług.
[/cytat:3c2svwx2]

No fajnie. To zabrać komuś komputer, samochód i co tam jeszcze - bo np mają być "dowodami" i trzymać latami bez odszkodowania można. Można człowieka w areszcie latami trzymać i też nic mu za to nie płacić. Ale żeby uzyskać dane o kradzionych telefonach działających w sieci trzeba płacić...
Nie da się tego jakoś z paserstwem połączyć?

A choćby trwało i 15 tygodni (co nie wyklucza, że faktyczne przeprowadzenie takiej operacji zajmie 1 dzień - a reszta to oczekiwanie na swoją kolej i biurokracja). Tylko od razu zapytać o całą bazę skradzionych, a nie po jednym. Bo w czym są lepsze te o które teraz są wysyłane zapytania od takich o które się nie pyta?
 
20-05-2015, 13:29  
top2000
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

ktos wysyła do mnie obrazliwe sms-y...jak go namierzyc?nie przez policje...i jak udowodnic ze nr nalezy do tej osoby?
top2000 jest off-line  
01-07-2015, 20:21  
robott
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Witam,
Dołączę się do wątku.
Drodzy forumowicze. Kolega dostawał (jeszcze z 3 tyg temu, ale teraz cisza) jakieś dziwne smsy, z trzech różnych numerów (nie wnikam w okoliczności i przyczynę tych smsów) ale prosi o informację.:
Zakładając, że teraz ten telefon jest wyłączony razem z wyjętą baterią. Czy jeśli zgłosić tą sprawę na policję, można ustalić po tych trzech różnych numerach (pewnie na kartę) numer IMEI telefonu u operatora? W sensie, czy policja na stosowny wniosek otrzyma na podstawie tych trzech numerów numer IMEI telefonu? ROzumiem, że te smsy, gdzieś u operatora są przechowywane.. ale czy zawierają numer IMEI? Nie wiem co mam mu powiedzieć...

pozdrawiam
robott jest off-line  
01-07-2015, 23:25  
Czyhanastrychu
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Jest możliwe zidentyfikowanie telefonu po numerze IMEI. Co więcej w telefonie wcale nie musi być karty SIM, żeby był on rejestrowany przez stacje przekaźnikowe. Chcecie zrobić sobie test? Wyjmijcie kartę SIM i wybierzcie numer alarmowy. I co zdziwieni, że działa?

Dzięki triangulacji można wyśledzić z dokładnością do kilkunastu metrów (czasem nawet 5-8 metrów jeśli przekaźników jest więcej) gdzie dana komórka była w danej chwili, w jakim kierunku się poruszała. konfrontując to z monitoringiem miejskim można dowiedzieć się jak delikwent wygląda.

Toteż włożenie innej karty SIM nic nie da. Jeśli policja będzie miała chęci to stalkera, który Cię nęka z łatwością namierzy. Chyba, że wraz z nową kartą SIM kupił też nowy telefon uda się w miejsce bez kamer i dopiero tam włoży do telefonu baterię i kartę SIM. A po wystalkowaniu (Wiem. Brzydki neologizm!) wyciągnie baterię i wrzuci komórkę głęboko do jeziora.
Czyhanastrychu jest off-line  
02-07-2015, 09:01  
robott
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

tak. Ale czy jest możliwe, aby na podstawie numeru telefonu dowiedzieć się z jakiego IMEI ktoś pisał, a tym samym sprawdzenie czy takowy IMEI należy do kogoś?
robott jest off-line  
02-07-2015, 09:38  
Pablo_11
Stały bywalec
 
Posty: 2.527
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Ależ oczywiście, o ile jest to numer zarejestrowany. A nawet jeśli nie jest, to po analizie połączeń można to ustalić.
No chyba, że telefon i karta zostały zakupione wyłącznie w celu łączenia się z jednym numerem. Tak robią zawodowcy, dokładnie masz to opisane post wyżej.
Pablo_11 jest off-line  
02-07-2015, 12:40  
robott
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Ok rozumiem.
W sieci przeczytałem, że nawet jak dojdą do kogo należy IMEI to i tak nie jest JEDNOZNACZNY dowód w sprawie, bo zawsze może ten typ się wyprzeć, że od dawna nie ma tego telefonu ... zgubił itp itd... dopóki nie znajdą w domu, czy nie przyłapią to może się wywinąć... także nie wiem jak to jest w praktyce..
robott jest off-line  
02-07-2015, 22:22  
nemooo
Użytkownik
 
Posty: 123
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Cytat:
Napisał/a Janusz M. Zobacz post
Zgadzam się ze wszystkim co piszecie, ale....było takie pytanie "czy sam aparat wysyła jakiś sygnał, na podstawie którego będzie wiadomo kto jest jego właścicielem ?"
Na to odpowiedź jest tylko jedna, że niestety aparat nie wysyła żadnego sygnału z danymi posiadacza telefonu. Tak inteligentnych aparatów jeszcze nie ma.
Tu nie chodziło o metody ustalenia właściciela, tylko o to, czy aparat z własnej nieprzymuszonej woli podaje "komuś tam" nazwisko. imię i adres jego właściciela (mowa oczywiście o telefonia na kartę).
Ma Pan rację i jednocześnie nie ma Pan racji. Żaden (znany mnie) telefon nie wysyła informacji komukolwiek, że nazywa się Pan X Y, meszka Pan w Z itd. Ale telefon (aparat telefoniczny), nawet nieużywany, co jakiś czas wysyła sygnał do BTS o tym, że jest włączony, to po pierwsze. Wbrew pozorom, to bardzo istotna informacja, choć jak wspomniałem, nie ma tu mowy o wysyłaniu danych osobowych. Po drugie, położenie urządzenia można łatwo i z dużą dokładnością ustalić za pomocą triangulacji. Przy długościach fal radiowych, stosowanych w telefonii komórkowej, jest to wbrew niektórym opiniom, banalnie proste (o ile telefon znajduje się w zasięgu, o ile pamiętam, co najmniej 2 lub 3 BTS).
Wspomniałem jedynie o standardowych procedurach, używanych przy normalnej komunikacji głosowej lub smsowej w telefonii komórkowej. Inną sprawą jest:
1 Jak pisali przedmówcy - szukanie przez wszelkiej maści służby mundurowe, siatki połączeń - czasochłonne, choć dla chcącego nic trudnego;
2 Zależy, jaki ma Pan telefon i co - jakie informacje (kontakty, dane o sobie....) Pan w nim trzyma.
3 Telefon komórkowy to tylko wysoko wyspecjalizowany komputer - mniej lub bardziej rozbudowany - ale taki, do którego, ktoś z odpowiednią wiedzą i chęciami może się najzwyczajniej w świecie włamać i/lub namierzyć jego położenie. Niezależnie czy to będzie policjant szukający terrorysty czy haker, próbujący ustalić jakiekolwiek dane o Panu.
Kończąc - oczywiście żaden telefon "na kartę" sam z siebie, wprost nie poda nikomu żadnych danych o jego posiadaczu. Ale w praktyce, anonimowość takiego rozwiązania jest tym mniejsza, im dłużej się korzysta z jednego zestawu karta-aparat telefoniczny
nemooo jest off-line  
02-07-2015, 22:29  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 37.554
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Cytat:
Napisał/a nemooo Zobacz post
... im dłużej się korzysta z jednego zestawu karta-aparat telefoniczny
Należy tutaj uzupełnić, że im bardziej odpowiednie służby będą zdeterminowane do uzyskania tych danych tym skuteczność rośnie. Jednak w tym temacie jest to raczej s-f.
LeszsekS jest off-line  
04-07-2015, 22:56  
nemooo
Użytkownik
 
Posty: 123
Domyślnie RE: Identyfikacja właściciela komórki

Pozwolę sobie jeszcze odświeżyć temat. Przepraszam, że piszę dwa razy. Kilka miesięcy temu zgubiłem w supermarkecie telefon komórkowy. Byłem z tym u ochrony obiektu. Niestety ci byli, powiedzmy oględnie, niechętni do współpracy. Wieczorem i w nocy tego dnia wykonałem kilka (kilkanaście?) połączeń na swój numer komórkowy z nadzieją, że ktoś go znajdzie i nawet za odpłatnością z mojej strony, odda mi aparat telefoniczny. Tak się nie stało. Następnego dnia poszedłem do najbliższego komisariatu policji, gdzie funkcjonariusz poinformował mnie, że o ile nie doszło do przestępstwa (bo nie doszło), to oni w ogóle nie przyjmą tej sprawy. Operator telefoniczny zablokował jedynie kartę sim, gdyż stwierdził, że aparat można namierzyć/zablokować tylko na wniosek prokuratora.
Proszę o informację czy wyczerpałem wszystkie możliwości w tej sprawie? Czy policjant postąpił prawidłowo, nie przyjmując nawet zgłoszenia o zgubieniu telefonu? Czy w tej chwili miałby jeszcze jakieś pole manewru? Aparat zgubiłem w grudniu ubiegłego roku.

Pozdrawiam.
nemooo jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Identyfikacja sprawcy przestepstwa (odpowiedzi: 3) Ponad 20 lat temu popelniono wzgledem mnie przestepstwo, srednio / dosc powazne. Znam ogolna sytuacje, ale nie mam informacji na temat konkretnej...
§ Identyfikacja sprawy (odpowiedzi: 1) Witam, Kilka lat temu zostało uruchomiona sprawa sądowa w celu wyprostowania granic działek z linią drogową gdyż w latach 80 podczas wytyczania...
§ Kontorola radarowa - identyfikacja pojazu (odpowiedzi: 22) Witam serdecznie! Chciałbym, by ktoś kompetentny spróbował rozwiać moje wątpliwości w sprawie, która dotyczy pomiarów prędkości (przez Policję) za...
§ Identyfikacja działalności w sp.j. (odpowiedzi: 1) Witam. Moje pytanie dotyczy pewnego problemu. Założyliśmy ze wspólnikiem spółkę jawną , nazwijmy ją "DOM nazwiska sp.j." Jako że podaliśmy do KRS...
§ Identyfikacja funkcjonariusza policji (odpowiedzi: 13) Funkcjonariusz na sluzbie powinien posiadac w swym umundurowaniu miejsce, w ktorym znajduje sie numer sluzbowy. Niestety bardzo czesto bywa ,ze...
§ Identyfikacja wizualna imprezy kulturalnej (odpowiedzi: 10) Witam! Wykonałem identyfikacje wizualną pewnej imprezy kulturalnej. Chce zaproponować organizatorom tego festiwalu aby ją kupił. Pliki albo fotki...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.