Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej - Forum Prawne

 

Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

Witam serdecznie! Na wstępie przepraszam że zacytowany tekst, do którego odniesie się moja wiadomość, zawiera słowa przez niektórych uznawane za obraźliwe. Moją intencją nie jest obrażanie użytkowników forum, a jedynie prośba o poradę. Projektuje serwis ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Zamknięty temat
 
01-09-2009, 06:43  
pogromcamitow
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

Witam serdecznie!

Na wstępie przepraszam że zacytowany tekst, do którego odniesie się moja wiadomość, zawiera słowa przez niektórych uznawane za obraźliwe. Moją intencją nie jest obrażanie użytkowników forum, a jedynie prośba o poradę.

Projektuje serwis internetowy. Będzie poświęcony mitom. Nie będzie to jednak coś w stylu MythBusters z Dicovery Serwis będzie obalać mity, teorie spiskowe, kłamstwa, fałszywe produkty, piramidy finansowe, popularne formy oszustw itp. Począwszy od leków homeopatycznych, przez jednorękich bandytów, a kończąc na kontrolowanych wyburzeniach wierz WTC.

Serwis nie będzie zawierać żadnych opinii. Odbiorcy będą podawane wyłącznie naukowe fakty. Czysta chemia, fizyka, matematyka itp. Publikacje będą obalać dziwne teorie i zawierać odnośniki do naukowych opracowań specjalistów z danych dziedzin. Przez specjalistów uważam znane i uznane autorytety naukowe, a nie osoby których nazwisko zaistniało dopiero po jakimś filmie na YouTube o NWO

Idea serwisu jest taka by promować rozsądek i trzeźwe spojrzenie na świat. Serwis ma uczyć ludzi by zawsze zastanowili się dwa razy zanim uwierzą w coś co przeczytali lub obejrzeli w internecie. Serwis będzie zawierać również forum poświęcone podobnym zagadnieniom.

I tutaj właśnie jest mały problem.

Nasz kolega prowadzi tego typu serwis w USA. Wiemy z jakimi problemami można się zetknąć. W szczególności z najazdami fanatyków teorii spiskowych. Nie zamierzamy tracić czasu na dyskusje z idiotami rozsiewającymi bzdury – będziemy ich po prostu banować.

Tutaj rodzi się pytanie. Czy strona internetowa dostępna publicznie, z polską domeną i na polskim serwerze, może zawierać zacytowany tekst/ostrzeżenie? Czy w formie jakiej jest teraz nie będzie mogło być podkładką dla jakiegoś fanatyka który koniecznie będzie chciał spotkać się w sądzie?

Oświadczam jednocześnie że zapoznałem się z punktem 8 regulaminu forum, ale sam nie wiem czy cytowany fragment można kwalifikować jako łamiący prawo. Właśnie dlatego chcę zapytać na forum prawniczym, a nie w sklepie z wędkami Jeśli rzeczywiście łamie prawo to bardzo serdecznie przepraszam, ale będę wdzięczny jeśli zamiast bana otrzymam wskazówki jak zmodyfikować ten tekst. Tak by nie stracił wiele ze swojego charakteru, a jednocześnie stał się zgodny z wszystkimi przepisami.

Ps.
Dostawca hostingu stwierdził że serwis tego typu, z tym oświadczeniem, będzie serwować bez problemu. Nawet więcej – zasugerował że zaoferuje rabat by wesprzeć szlachetną ideę serwisu!

Cytat:

Nie zamierzam dyskutować z idiotami. Wielokrotnie to podkreślałem, ale niestety do niektórych to wciąż nie dociera lub za słabo się starałem. Powtarzam więc jeszcze raz i chce by było to jasne jak słońce. Naprawdę, w ogóle, definitywnie i w każdych okolicznościach – nie zamierzam dyskutować z idiotami.

Jeśli sądzisz że ziemia jest płaska – jesteś kompletnym idiotą.

Jeśli jesteś przekonany że świat skończy się w 2012 roku – jesteś skończonym debilem.

Jeśli sądzisz że leki homeopatyczne leczą – jesteś głupkiem.

Jeśli wierzysz w spisek NWO mający na celu wytrucie populacji za pomocą rozpylania chemikaliów z samolotów – jesteś ćwokiem.

Jeśli sądzisz że rządy kontrolowane są przez jaszczury z kosmosu, illuminatów lub masonerię – jesteś pojebanym warzywem.

Jeśli uważasz że CIA, FBI, KGB, Mosad, rząd izraela, jaszczury z kosmosu lub dowolna kombinacja wyżej wymienionych stoją za atakami z 11 września – jesteś kretynem.

Jeśli wierzysz że Hitler nie stał za programem eksterminacji żydów w Niemczech i innych podbitych przez niego krajach – żyjesz w świecie fantazji.

Jeśli jesteś przekonany że wierze WTC zostały w kontrolowany sposób wyburzone – jesteś tumanem.

Jeśli wierzysz w podobne rzeczy lub kwalifikujesz się do choć jednej z wymienionych kategorii, opuść tą stronę natychmiast. Jeśli uznam że kwalifikujesz się do jednej z wymienionych kategorii, natychmiast otrzymasz bana. Jeśli będziesz rozsiewać te i inne im podobne teorie spiskowe – określając je jako prawdziwe i rzeczywiste – natychmiast otrzymasz bana, a wszystkie twoje publikacje zostaną usunięte.

Jeśli jesteś idiotą, debilem, głupkiem, ćwokiem, pojebanym warzywem, kretynem, tumanem lub żyjesz w świecie fantazji – strzel sobie w łeb. Oddaj przysługę społeczeństwu i zamień się w nawóz. To jedyna pozytywna rzecz jaką możesz zrobić dla ludzkości. Bez ciebie świat będzie oferować lepsze warunki dla innych ludzi którzy, w przeciwieństwie do ciebie, potrafią racjonalnie myśleć.

[podpis właściciela serwisu]
pogromcamitow jest off-line  
01-09-2009, 10:49  
_chris_
Stały bywalec
 
Posty: 4.499
Domyślnie RE: Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

Witam,

bardzo radykalne jest to podejście pańskiego kolegi Ale ja, jak czytam ten cytat, to zaczynam mieć wątpliwości co do rzetelności (naukowej) samej strony, takie jakieś mam odczucie, choć sam w tego typu mity nie wierze... A z drugiej strony rzeczywistość bywa, jak to się mówi, o wiele ciekawsza od fikcji...

Co do cytowanego tekstu, to jeśli już, to powinien on być raczej częścią regulaminu serwisu (w świetle ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną - z którą polecałbym się niezależnie od tego tematu zapoznać) niż swobodną informacją;

Ale ja bym się zastanowił nad mniej kontrowersyjną wersją, np. czegoś w klimacie uregulowań stosowanych na portalu Vagla :
Cytat:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze są moderowane. Dobrze się zastanów. Czasem się zdarza, że ktoś spędził nieco czasu wpisując komentarz, który następnie nie przeszedł przez moderację. Przeczytaj VaGla.pl Prawo i Internet Frequently Asked Questions (FAQ).
a dalej VaGla.pl Prawo i Internet Frequently Asked Questions (FAQ) | prawo | VaGla.pl Prawo i Internet - temat: "Czy jest tu jakaś polityka moderowania komentarzy?"

O wiele bardziej elegancko, skuteczniej oraz z minimalną szansą ewentualnych problemów w przyszłości...
_chris_ jest off-line  
01-09-2009, 11:13  
pogromcamitow
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

To jest specyficzna tematyka, a ten tekst nie będzie widniał na głównej stronie lub w regulaminie forum. Niestety trzeba odbijać to z czym przychodzą ci fanatycy na tego typu strony.

Jedynym serwisem tego typu na którym jak na razie nie ma pyskówek jest Skeptoid. Tyle że jego charakterystyka i popularność nie kwalifikują się do końca w tą samą kategorię serwisów.

Nasz serwis będzie również czymś na wzór encyklopedii dla idiotów. Znajdziesz oszołoma na tym forum który rozprawia się o kosmitach - podasz mu link do naszego artykułu i albo zamilknie, albo zacznie bluzgać. Jeśli miałeś odczynienia z takimi osobnikami to pewnie wiesz do jakich rzeczy się posuwają w przypadku braku argumentów

Żeby też nie owijać. Parcie na fora musi być Tego typu dodatki prowokują do dyskusji i zapamiętania serwisu.
pogromcamitow jest off-line  
01-09-2009, 11:18  
_chris_
Stały bywalec
 
Posty: 4.499
Domyślnie RE: Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

c'est la vie!
_chris_ jest off-line  
01-09-2009, 12:17  
Ripper
Moderator globalny
 
Posty: 18.575
Domyślnie RE: Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

Będziesz chyba musiał zaryzykować i sprawdzić, czy jakiś "konspirator" poczuje się na tyle urażony, że zechce Cię pozwać. W końcu żyjemy w tzw. wolnym kraju, więc każdy może pozwać każdego

Swoją drogą, to zastanawia mnie trochę (dygresja będzie teraz) do kogo ma być skierowany ten serwis, bo skoro osoby, które skłaniają się ku teoriom spiskowym i dają się "nabrać" na leki homeopatyczne i piramidy finansowe chcesz odstraszać i obrażać, to stworzy się społeczność wzajemnej adoracji ludzi, którzy "twardo stąpają po ziemi" i nie tolerują żadnych alternatywnych punktów widzenia.

PS. Mam nadzieję, że nie sprowokuję dyskusji, ale pomijając szereg dziwnych rozmazanych filmików, które można znaleźć na Internecie, to właśnie fakty naukowe i prawa fizyki świadczą przeciwko temu, co stało się z wieżami po uderzeniu samolotów.
Ripper jest off-line  
01-09-2009, 13:33  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.584
Domyślnie RE: Prośba o ocenę "niecodziennego" oświadczenia na stronie internetowej

Przykro mi, ale ten temat zamykam.
Janusz.C.M. jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "powinno" = "byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? (odpowiedzi: 3) Pytanie: Co w języku prawnym dokładnie znaczy wyraz "powinno"? "Byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? Dotyczy: Rozporządzenia ministra...
§ "Cache" na stronie internetowej a Art. 173 Prawa telekomunikacyjnego (odpowiedzi: 3) Witam Ciekawi mnie pewna rzecz odnośnie Art. 173 Prawo telekomunikacyjne w odniesieniu do włascicieli stron internetowych. Na stronach www można...
§ Odstąpienie od umowy "usługi internetowej" gra przeglądarkowa (odpowiedzi: 1) Witam, Mam dość nietypowe pytanie, przejdę do meritum, chodzi mi o zwrot pieniędzy które zainwestowałem w pewną grę internetowo. Jest to suma...
§ Problem z byłym "opiekunem strony", a treść jego na stronie (odpowiedzi: 2) Witam, mam taki problem, ponieważ były opiekun mojej strony obraził się na mnie i przywłaszczył sobie całą treść z mojej witryny do swojej nowej...
§ "pracownik" na stronie internetowej (odpowiedzi: 4) Chcę założyć stronę internetową, która za jakiś czas zacznie przynosić dochody, ale do tego czasu nie stać mnie na założenie firmy (miesięczny ZUS i...
§ "Sklepik fana" na stronie internetowej (odpowiedzi: 5) Witam, Posiadam stronę internetową, na której chciałbym umieścić prosty i mały "Sklepik fana". Działaby na zasadzie lisy, na której podane byłyby...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.