Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie - Forum Prawne

 

Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie

Witam. Do końca miesiąca mam umowę na internet na czas określony, później przechodzi na czas nieokreślony (z opłatą 450 brutto miesięcznie). Z winy operatora, który przez ponad miesiąc (od 21 stycznia - pierwsza rozmowa przedłużeniowa) ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
25-02-2017, 16:45  
vikingpl
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie

Witam.

Do końca miesiąca mam umowę na internet na czas określony, później przechodzi na czas nieokreślony (z opłatą 450 brutto miesięcznie). Z winy operatora, który przez ponad miesiąc (od 21 stycznia - pierwsza rozmowa przedłużeniowa) nie był w stanie dostarczyć regulaminu usługi na maila (mimo moich kilku ponagleń), nie złożyłem wypowiedzenia w terminie 30 dni.
Podczas dzisiejszej rozmowy podnieśli cenę z pierwotnie oferowanej na wyższą tłumacząc że nic nie wiedzą o tamtej rozmowie. Czy jeżeli zawrę aneks przez telefon i nawet tego samego dnia wypowiem umowę (w terminie 14-dniowym zgodnie z regulaminem) będzie to całkowite rozwiązanie umowy bez ponoszenia kar (czyli opłaty 450zł) czy tylko samego aneksu?
vikingpl jest off-line  
25-02-2017, 17:51  
DariuszJ
Użytkownik
 
DariuszJ na Forum Prawnym
 
Posty: 100
Domyślnie RE: Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie

Ciężko jednoznacznie doradzić nie znając treści umowy oraz regulaminu (albo dwóch regulaminów? - nowego i starego?). Mogę powiedzieć jedynie takie ogólne spostrzeżenia:
1) Żeby aneksować umowę pisemną, to ta umowa musi zawierać postanowienie, że wszelkie aneksy mogą mieć formę ustną (nie wystarczy przemilczenie tej kwestii w umowie).
2) Aneks może zawierać jeszcze mniej korzystne dla ciebie postanowienia, np. może doprowadzić do przedłużenia umowy na kolejne X miesięcy - wtedy zapewne zapłacisz jakąś karę wypowiadając umowę już teraz (i zapewne będzie to kwota wyższa niż 450 zł).
3) Aneks nie jest nową umową, a jedynie zmianą dotychczasowej umowy - zatem co do zasady wypowiedzenie dotyczy całej umowy, a nie tylko aneksu.
DariuszJ jest off-line  
25-02-2017, 18:41  
vikingpl
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie

Regulamin ogólny: https://www.multimedia.pl/getattachm...e-S-A.pdf.aspx

Aneks: https://1drv.ms/b/s!Aq57tpC2YhC_iyesViL1J2br0TJ4

W samym aneksie jest tylko informacja że rozszerza regulamin podstawowy przez zastąpienie pewnych jego punktów. Aneks oczywiście przedłuża umowę o 12 miesięcy i za odstąpienie proporcjonalnie rabat od kwoty 999zł, jednak skoro zawarty jest na odległość nie mam prawa do wypowiedzenia umowy - §6?

Dodatkowo umowa obecna jest do końca lutego, więc pkt 6 aneksu wejdzie w życie od 1 marca. Jest zatem okienko w poniedziałek i wtorek.

Umowa pierwotna była podpisana kilka lat temu i co rok aneksowana na 12 miesięcy. Tylko kiedyś opłaty bez promocji wynosiły około 150zł - a teraz sobie podnieśli na te 450zł.
vikingpl jest off-line  
25-02-2017, 18:56  
DariuszJ
Użytkownik
 
DariuszJ na Forum Prawnym
 
Posty: 100
Domyślnie RE: Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie

Jeśli chodzi o odstąpienie (nie jest to wypowiedzenie!) od umowy zawartej na odległość, to dotyczyłoby to tylko aneksu. Dotychczasowa umowa pozostałby w takim brzmieniu, jak gdyby nigdy nie zawarto aneksu.

Natomiast jednostronne podwyższenie opłaty warto przeanalizować pod kątem art. 60a ustawy Prawo telekomunikacyjne - co do zasady o każdej zmianie (w tym o podwyższeniu opłaty) należy konsumenta poinformować pisemnie, a ten ma prawo nie zgodzić się na te zmiany (wypowiedzieć umowę).
DariuszJ jest off-line  
25-02-2017, 20:40  
vikingpl
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Wypowiedzenie aneksu zawartego zdalnie

Multimedia jakoś szczególnie informowaniem klientów się nie przejmowała. Zresztą już płacili kilka razy za to na rzecz UOKiK.

Tylko mnie zastanawia jedna rzecz. Rabat 999 + wytłumaczenie czym on jest (różnicę pomiędzy ceną cennikową za Usługę, a ceną promocyjną).

999 + 12 * 49 = 1587. Czyli 132.25 rzeczywista kwota i coś w tych granicach pamiętam że było. Skąd nagle się bierze w cenniku https://www.multimedia.pl/getattachm...-Poludnie.aspx 450zł?
vikingpl jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wypowiedzenie nowo zawartego ubezpieczenia OC (odpowiedzi: 4) Witam, Czy można wypowiedzieć nowo zawarte ubezpieczenie OC ? (wypowiedzenie byłoby składane tego samego dnia) ? Okazało się że jest absolutnie...
§ Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony bez zawartego okresu wypowiedzenia. (odpowiedzi: 7) Witam, Moja sytuacja wygląda następująco - mam zawartą umowę o pracę na czas określony na okres 2 lat. W umowie nie ma żadnej wzmianki na temat...
§ Wypowiedzenie umowy/Aneksu OC (odpowiedzi: 6) Witam, sprawa wygląda następująco: 1. 15.10.2013r - kupiłem samochód z wykupionym OC przez poprzedniego właściciela w firmie Proama 2. Dopiero na...
§ wypowiedzenie umowy najmu zawartego na czas określony (odpowiedzi: 2) W 2000r zawarłem umowe najmu działki na czas określony do 2015r. W 2010 r, otrzymałem wypowiedzenie umowy z powołaniem się na art. 661 §1 kc - Najem...
§ Wypowiedzenie najmu lokalu zawartego na czas nieokreślony. (odpowiedzi: 1) Witam, Jestem najemca. 29 lutego biezacego roku podpisalam umowe najmu lokalu na czas nieokreslony,z mozliwoscia trzymiesiecznego okresu...
§ wypowiedzenie umowy najmu lokalu bez zawartego terminu wypowiedzenia przez najemce (odpowiedzi: 4) Czy istnieje możliwość wypowiedzenia przez najemcę umowy najmu lokalu użytkowego zawartej na czas określony jeżeli w umowie nie przewidziano żadnych...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.