Dredy w szkole - Forum Prawne

 

Dredy w szkole 3

Ależ, ja nie jestem przeciwny zasadom w ogóle. Uważam jedynie, iż powinny być racjonalne i praktycznie uzasadnione, szczególnie jeżeli wprowadza się je wobec ludzi młodych, których światopogląd i osobowość dopiero się kształtują. Anarchizm to piękna ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Zamknięty temat
 
09-09-2009, 09:12  
Ripper
Moderator globalny
 
Posty: 18.445
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Ależ, ja nie jestem przeciwny zasadom w ogóle. Uważam jedynie, iż powinny być racjonalne i praktycznie uzasadnione, szczególnie jeżeli wprowadza się je wobec ludzi młodych, których światopogląd i osobowość dopiero się kształtują.

Anarchizm to piękna idea, ale daleko nam do wprowadzenia jej w praktyce...
Ripper jest off-line  
11-09-2009, 22:26  
Tchorzo
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Jeżeli kogokolwiek to interesuje, to dredów nie muszę ścinać Widać zrobiłem dobre wrażenie na wychowawczyni i dyrekcji, błyszcząc nie wyglądem a intelektem Co prawda będe miał obniżone sprawowanie za łamanie regulaminu, ale dredy mogę sobie w dalszym ciągu hodować Dobrze, że nie posłuchałem głosów z początku tematu i od razu ich sie nie pozbyłem - miałbym czego żałować
Tchorzo jest off-line  
16-09-2009, 10:53  
implant
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Tchorzo, cieszę się, że Ci się udało, ale zastanawia mnie co byś zrobił gdyby Twój urok osobisty nie zadziałał Czy poddał byś się temu regulaminowi, czy walczył byś o prawo do noszenia dredów?
Ja walczę do prawa noszenia kolczyków w brodzie. Szkoła, a raczej jej dyrektor nie ma innych argumentów dla 16-to latki jak statut, statut, statut, żadnego racjonalnego wytłumaczenia, aha chyba tylko to, że sam był pomysłodawcą tego zapisu.
Nie mam zamiaru dostosować się do tego wymogu, nie przeniosę się też do innego Liceum, muszą mnie wywalić.
Wiem, będą mnie gnębić co bardziej upierdliwi, obniżą mi zachowanie, ale jak to dla nich ważniejsze niż moja wiedza, nich się bawią JA NIE ZREZYGNUJĘ!
Mój argument, który jest dla mnie ważny, to to, że mnie to boli przy każdorazowym zdejmowani, a szczególnie wkładnaniu. Nie wspomnę o wolności którą gwarantuje mi Konstytucja RP, nie wspomnę o finansowym wydatku jaki sama poniosłam, nie wspomnę że człowieka nie stanowi jego wygląd zewnętrzny.
implant jest off-line  
16-09-2009, 12:35  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Czyli jednak bez konsekwencji się nie obyło. Ale się cieszę, że Ty jesteś zadowolony z takiego obrotu sprawy.
 
16-09-2009, 15:31  
i20918
Użytkownik
 
Posty: 149
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Tchorzo, gratulacje(tak coś czułem że błyśniesz).
implant tu raczej chodziło o argumenty a nie "urok osobisty"(jak zresztą sam napisał)
Co do twojego problemu to szkoda że dyrektor nie potrafił ci wytłumaczyć(mam nadzieję że chociaż spróbował). Myślę że powinnaś jeszcze przemyśleć powody dla których taki zapis mógł się w statucie szkoły znaleźć i wtedy ewentualnie spróbować porozmawiać z radą pedagogiczną.
i20918 jest off-line  
16-09-2009, 16:05  
Tchorzo
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Cóż, gdyby nie zadziałał mój urok osobisty i sztuka perswazji, skorzystał bym z argumentu mojego kolegi, który miał podobny problem - zagroził dyrekcji sprawą w sądzie o ograniczanie jego wolności religijnej, czy coś w tym stylu - wcisnął im że jest w jakiejś hare krishnie czy coś. Co prawda, przynależność do ów sekty, bądź bycie rastafarianinem wbrem pozorom nie wymaga noszenia żadnych dredów - ale jaki dyrektor chciałby ciągać się po jakiś sądach? Sama wizja go przeraziła. Co do kolczyków, wiele moich znajomych ma ten sam problem. Jak dla mnie, to stary sposób - zaklejaj brodę plastrem pod pretekstem skaleczenia. Nie znam się na prawie, dlatego nie mogę podsunąć Ci żadnego pomysłu "prawnego".
Tchorzo jest off-line  
17-09-2009, 10:08  
implant
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Dzięki Tchorzo, zaklejanie to jest jakis pomysł, ale i tak sie nie dam zdusić jakimiś głupio bezzasadnymi zapisami w statucie.
i20918 z całym szacunkiem, ja nie wymyślałam bzdurnego zapisu i to nie ja będę sobie tłumaczyć, oczekuję od dyrektora wytłumaczenia i to na piśmie.
Pismo wystosuje moja mama bo szkoła już huczy.
No i ja powalona chorobą w domu jestem.
implant jest off-line  
17-09-2009, 10:23  
zoltron
Użytkownik
 
Posty: 148
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Ta bądz sobą. Całe szcęście w Polsce 16 latki same o sobie nie decydują.
zoltron jest off-line  
17-09-2009, 15:10  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Ależ I20918 właśnie napisała, że "szkoda, że dyrektor nie tlumaczył". A jeśli chodzi o statut to zapisy w nim zawarte nie są bezzasadne - gdyby tak było to by ich tam nie było, ustala je zwykle całe grono pedagogiczne z dyrektorem na czele. I zaręczam, że nie jest to ich wymysł, żeby utrudnić uczniom życie. Takie przyjęli zasady, ale rozmowa czy inny kontakt rodzica z dyrektorem np. pisemny to dobry pomysł, dialog może doprowadzić do zmian w statucie - czemu nie
 
17-09-2009, 17:37  
i20918
Użytkownik
 
Posty: 149
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Cytat:
Napisał/a Ania19841984 Zobacz post
Ależ I20918 właśnie napisała....
napisał!!!
implant, Tchorzo proponuję przemyśleć takie pytanie: "Kto ponosi odpowiedzialność za ucznia podczas pobytu w szkole?" i jak to się ma do waszej sytuacji w kontekście wypowiedzi(wszystkich) w tym temacie(kurcze za dużo piwa, albo minąłem się z powołaniem).
i20918 jest off-line  
18-09-2009, 19:04  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Najmocniej przepraszam I20918, sama nie pojmuję czym się zasugerowałam
 
18-09-2009, 22:42  
i20918
Użytkownik
 
Posty: 149
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Nic nie szkodzi, to jeden z ciekawszych tematów na tym forum i cieszę się że dołożyłem swoją "cegiełkę". Swoją drogą ciekawe jak sprawa zakończyła(albo jeszcze się rozwija) dla Implant.
i20918 jest off-line  
21-09-2009, 14:26  
implant
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Dredy w szkole

U mnie wojna trwa. Śmieszna sprawa, bo pochowali statut i pani w bibliotece mówi, że jest u dyra hehe. Ja go na oczy jeszcze nie widziałam. Dziś miałm dostać pierwszą nagane, ale zakleiłam kolczyki plastrem, bo mama mnie prosiła.
Żeby było jasne dla wszystkich, co mi dupe trują o regulaminie - ja chcę uzasadnienia tego zapisu w statucie - bo chyba na jakiejś podstawie ten zapis powstał - a nie zmiany całego systemu edukacji. Zwyczajnie chcę logicznego argumentu!!!
implant jest off-line  
21-09-2009, 17:23  
zoltron
Użytkownik
 
Posty: 148
Domyślnie RE: Dredy w szkole

ach drogi implancie dlaczego taki rynsztokowy język?
zoltron jest off-line  
21-09-2009, 17:31  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.468
Domyślnie RE: Dredy w szkole

Cytat:
Zwyczajnie chcę logicznego argumentu!!!
A ja żądam kultury w wyrażaniu się. Ostrzegam.
Janusz.C.M. jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ bójka w szkole (odpowiedzi: 6) Witam ostatnio zdarzyła mi sie nie ciekawa sytuacja w szkole mianowicie , chciałem z pewną osobą wyjaśnić pewną sprawę , lecz ta osoba używała...
§ Dredy (odpowiedzi: 5) Czy dyrektor szkoły może wyrzucić ucznia za to, że ma on dredy?
§ Nóż w szkole (odpowiedzi: 5) Jestem już pełnoletni i czy mogą mi coś zrobić za to że będę miał nóż w plecaku ?
§ 2 bójki w szkole . (odpowiedzi: 2) Witam, jestem uczniem klasy 1 Technikum Budownictwa. Chcę opowiedzieć historię i otrzymać od Was odpowiedzi na temat kary i postępowania w tej...
§ Bójka w szkole. (odpowiedzi: 2) Cześć, pierwszy raz piszę taki temat 'nietypowy. Uczęszczam do 3 gimnazjum, nigdy nie miałem problemów z prawem bo jestem spokojnym chłopakiem. Otóż...
§ Bójka po szkole (odpowiedzi: 1) Witam, mój syn który jest w wieku 14 lat uczestniczył w umówionej wcześniej bójce ze swoim rówieśnikiem, skończyło się na szczęście na niewielkich...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.