czy radnym może być praownik jednostki organizacyjnej gminy? - Forum Prawne

 

czy radnym może być praownik jednostki organizacyjnej gminy?

Witam, jw. czy radnym może zostać pracownik OPS? pracownik, nie kierownik ale pracownik, który jest upoważniony przez wójta/burmistrza do podpisywania decyzji itp.?...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
08-05-2018, 10:18  
agata198709
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie czy radnym może być praownik jednostki organizacyjnej gminy?

Witam, jw. czy radnym może zostać pracownik OPS?
pracownik, nie kierownik ale pracownik, który jest upoważniony przez wójta/burmistrza do podpisywania decyzji itp.?
agata198709 jest off-line  
08-05-2018, 11:39  
zayec
Użytkownik
 
Posty: 347
Domyślnie RE: czy radnym może być praownik jednostki organizacyjnej gminy?

Rozumiem, że upoważnienia udzielono na podstawie art. 110 ust. 8 ustawy o pomocy społecznej.

Ustawa o samorządzie gminnym tego nie zabrania:

Przepis prawny:
art. 24 b ust. 1 Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. (...)
zayec jest off-line  
09-05-2018, 07:47  
agata198709
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: czy radnym może być praownik jednostki organizacyjnej gminy?

oprócz tego art. 39 ust 2 o samorządzie no i o świadczeniach rodzinnych, funduszu i 500 plus ( wszystkie 3 ustawy mają art. o brzmieniu"Organ właściwy może upoważnić, w formie pisemnej, swojego zastępcę, pracownika urzędu albo kierownika ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy, a także inną osobę na wniosek kierownika ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy do prowadzenia postępowania w sprawach, o których mowa w ust. 2, a także do wydawania w tych sprawach decyzji.")
agata198709 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pracownik jednostki organizacyjnej a wybory samorządowe (odpowiedzi: 0) Witam, Mam konkretne pytanie. Otóż, czy dyrektor Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku, które to centrum jest jednostką organizacyjną...
§ Czy kierownik jednostki organizacyjnej może być członkiem związku (odpowiedzi: 0) Witam, Jestem dyrektorem zakładu budżetowego - jednostki organizacyjnej gminy. Umowę o pracę podpisałem z Urzędem Miasta a wójt jest moim...
§ Znieważenie jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej (odpowiedzi: 2) Jak wygląda (i czy w ogóle jakoś) postępowanie wobec takiego znieważenia? Czy taka jednostka może się jakoś bronić? Przykładowo urząd jakiegoś miasta...
§ odpowiedzialność jednostki organizacyjnej za swych pracowników (odpowiedzi: 4) Bardzo proszę o pomoc: Czy w sytuacji, gdy pracownik jednostki organizacyjnej, samowolnie usuwa drzewo i przywłaszcza je sobie, uzasadnione jest...
§ Czas odpowiedzi od jednostki organizacyjnej gminy (odpowiedzi: 7) Jednostka organizacyjna gminy poprzez swojego dyrektora twierdzi że nie jest organem administracji publicznej. Art. 5 § 2. Ilekroć w przepisach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.