Spółka - Forum Prawne

 

Spółka

Witam po długiej przerwie. Potrzebuję porady czy raczej informacji co do takiej oto sytuacji. Pan K jako osoba prywatna kupuje na licytacji mieszkanie. Następnie szybko sprzedaje to mieszkanie spółce w której prezesem, zarządem itd jest ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
08-01-2019, 22:09  
Eril
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Spółka

Witam po długiej przerwie. Potrzebuję porady czy raczej informacji co do takiej oto sytuacji. Pan K jako osoba prywatna kupuje na licytacji mieszkanie. Następnie szybko sprzedaje to mieszkanie spółce w której prezesem, zarządem itd jest tylko on bo to jego spółka, nazwijmy ją spółka A. Następnie spółka A sprzedaje to mieszkanie spółce nazwijmy ją B w której prezesem zarządem itd jest znowu pan K. bo i tym razem spółka B jest jego. Istotne jest chyba to że pan K jak i spółka A zadłużyły mieszkanie u zarządcy nieruchomości. Czy taka praktyka jest normą w działalności spółek i czy jest to wszystko OK ?.
Eril jest off-line  
09-01-2019, 05:31  
Eril
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Spółka

A jeszcze dopiszę. W tym wszystkim jestem ja który wynajmuje to mieszkanie ale już nie wiem od kogo. A znając nasze dziwne prawo boję się że mogę oberwać rykoszetem jak tu coś dziwnego wyjdzie.
Eril jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.