Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji. - Forum Prawne

 

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji.

Witam, Mam zapytanie odnośnie wypowiedzenia umowy najmu. We wrześniu 2018 podpisaliśmy z mężem umowę najmu na czas określony- 2 lata. Niestety, okazało się, ze nie jesteśmy w stanie opłacać mieszkania i ledwo wiążemy koniec z ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
06-02-2019, 21:33  
Pobrudzonatuszem
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji.

Witam,
Mam zapytanie odnośnie wypowiedzenia umowy najmu. We wrześniu 2018 podpisaliśmy z mężem umowę najmu na czas określony- 2 lata.
Niestety, okazało się, ze nie jesteśmy w stanie opłacać mieszkania i ledwo wiążemy koniec z końcem i podjęliśmy decyzje o wyprowadzce na drugi koniec Polski. Na początku grudnia poinformowaliśmy o tym właścicielkę mieszkania. Jaki termin oddania mieszkania ustaliliśmy koniec stycznia na co wyraziła zgodę.
Mamy luty, właścicielka przyjechała odebrać mieszkanie, natomiast nie chce nam oddać kaucji, tłumacząc się brakiem pieniędzy, a teraz dorzucając jeszcze, ze dotyczy nas 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Nie chcemy i nie mamy jak płacić za kolejny miesiąc, a dodatkowo nie wiemy już, co robić.
Czy jest jakaś podstawa prawna, aby kobieta oddała nam kaucje od razu, skoro tak się umówiliśmy?
Dodam również, ze gdy oglądaliśmy mieszkanie, przy podpisywaniu umowy był jej mąż i to z nim mamy podpisana umowę, natomiast wszystkie sprawy związane z lokalem załatwialiśmy z nią i pierwszy raz zobaczyliśmy ja właśnie podczas „odbierania mieszkania”.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pobrudzonatuszem jest off-line  
06-02-2019, 21:53  
Wirusisko
Stały bywalec
 
Wirusisko na Forum Prawnym
 
Posty: 1.947
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji.

jeżeli w umowie najmu macie okres wypowiedzenia 3 miesiące to prawo stoi po ich stronie.
Wirusisko jest off-line  
06-02-2019, 22:34  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 22.414
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji.

Cytat:
Napisał/a Wirusisko Zobacz post
jeżeli w umowie najmu macie okres wypowiedzenia 3 miesiące
Aby taki zapis był ważny należy jeszcze w umowie na czas oznaczony określić sytuację w której takową umowę można wypowiedzieć, inaczej zapis nie ma żadnej mocy i umowy wypowiedzieć nie można.
Reasumując, umowa trwa dalej i wynajmująca może dochodzić zapłaty za cały okres jej trwania.
Kanas jest off-line  
07-02-2019, 09:06  
Shocked
Zbanowany
 
Posty: 14.537
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji.

Jeżeli wynajmująca godzi się na rozwiązanie umowy i odstępuje od dalszych roszczeń za kwotę kaucji to macie wiele szczęścia.
Spiszcie oświadczenie, że kwota kaucji zaspokaja i wyczerpuje wszelkie roszczenia a umowa przestaje Was wiązać i cieszcie się z oszczędności bo powinniście płacić do końca okresu 2 lat na jaki umowę zawarliście.
Shocked jest off-line  
07-02-2019, 11:37  
Lewanna
Moderator globalny
 
Lewanna na Forum Prawnym
 
Posty: 14.920
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony- brak kaucji.

Cytat:
Napisał/a Pobrudzonatuszem Zobacz post
przy podpisywaniu umowy był jej mąż i to z nim mamy podpisana umowę,
To z nim musicie spisać rozwiązanie umowy najmu w trybie porozumienia stron, ustalić datę opróżnienia i opuszczenia lokalu, spisać stan lokalu...etc.
Bez pisemnego rozwiązania umowy możecie mieć kłopoty.

Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń co do stanu lokalu i zaległości w opłatach, bądź nieuregulowanych rachunków, to możecie domagać się zwrotu kaucji.

Warunek - wszystko musi być opisane dokładnie jak wyżej i koniecznie w formie pisemnej.

Pomijam już w ogóle fakt, że jeśli ten lokal jest własnością obojga małżonków, to oni oboje powinni być stroną umowy. Ewentualnie jedno z nich, ale z pisemnym pełnomocnictwem drugiego.
Lewanna jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zakończenie umowy najmu na czas określony a zwrot kaucji (odpowiedzi: 4) Dzień dobry, wynajmowałam mieszkanie na podstawie umowy najmu na czas określony. Umowa zawarta była do 30.09.2018r. W dniu 6.09.2018r. spotkałam...
§ Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - brak ogrzewania (odpowiedzi: 2) Dzień dobry, mam do Państwa pytanie - brat student, wynajął pokój na czas październik 2016-czerwiec 2017 (z możliwością 2 miesięcznego...
§ Koniec umowy najmu na czas określony a zwrot kaucji (odpowiedzi: 1) Witam. Bardzo proszę o radę w następującej sprawie: moja umowa najmu kończy się 30 września, ale jest w niej następujący zapis: "Najemca ma...
§ Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - brak kontaktu z właścicielem. (odpowiedzi: 1) Koleżanka wynajmuje całe mieszkanie. Jeden z pokoi podnajmuje parze, która wyprowadza się na koniec miesiąca. Ma problem ze znalezieniem następców z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.