Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych art. 48 - Forum Prawne

 

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych art. 48

Mam pytanie dotyczące art. 48 ustawy o spół. mieszkaniowych: Art.48.1.Na pisemne żądanie najemcy spółdzielczego lokalu mieszkalnego, który przed przejęciem przez spółdzielnię mieszkaniową był mieszkaniem przedsiębiorstwa państwowego, państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej, itd. Mieszkam ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
01-03-2019, 16:15  
jah1poland
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych art. 48

Mam pytanie dotyczące art. 48 ustawy o spół. mieszkaniowych:
Art.48.1.Na pisemne żądanie najemcy spółdzielczego lokalu mieszkalnego, który przed przejęciem przez spółdzielnię mieszkaniową był mieszkaniem przedsiębiorstwa państwowego, państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej, itd.
Mieszkam w mieszkaniu, które wybudowane zostało przez wojsko (1977 rok), wówczas było to mieszkanie służbowe podlegające pod Garnizonową Administr. Mieszkań. W roku 2005 NIEODPŁATNIE przekazane zostało miastu i dosłownie w tym samym miesiącu spółdzielni mieszkaniowej (2005 r. przyjęcie w poczet człona spółdzielni itd).
W tym roku postanowiliśmy przekształcić je w lokatorskie prawo do własności. Spółdzielnia domaga się jednak wpłaty 50 tys. zł tytułem wkładu mieszkaniowego.
Pytanie - czego i kogo w tej sytuacji dotyczy zacytowany przeze mnie artykuł 48 rzeczonej ustawy? Czy ma on znaczenie w mojej sytuacji?
jah1poland jest off-line  
04-03-2019, 03:27  
emerytwojskowy
Stały bywalec
 
Posty: 834
Domyślnie RE: Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych art. 48

W 2005 roku mieszkania wojskowe administrowała Wojskowa Agencja Mieszkaniowa a nie GAM-y, te ostatnie przestały istnieć dziesięć lat wcześniej.
Jaka jest wartość rynkowa mieszkania?
emerytwojskowy jest off-line  
04-03-2019, 04:54  
emerytwojskowy
Stały bywalec
 
Posty: 834
Domyślnie RE: Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych art. 48

Druga sprawa: samorząd to nie państwo a przekazanie spółdzielni nastąpiło od miasta a nie bezpośrednio od WAM.
emerytwojskowy jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kodeks cywilny a ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych (odpowiedzi: 2) W wielu tematach na forum większość twierdzi, że zgodnie z art. 6881 kodeksu cywilnego (Dz.U. z 1964 r. nr 16, poz. 93 ze zm.) za zapłatę czynszu i...
§ Czy można być członkiem w dwóch Spółdzielniach mieszkaniowych (odpowiedzi: 2) Kuzynka posiada mieszkanie lokatorsko-własnościowe w miejscowości X i jest członkiem tamtejszej Spółdzielni Mieszkaniowej . W mieszkaniu zamieszkuje...
§ Walne w Spółdzielniach Mieszkaniowych (odpowiedzi: 1) Szanowni Państwo Co zrobić z problemem walnego i sfałszowaniem zgłoszonych uchwał .Uchwały zgłoszone prawidłowo i zgodne z prawem czyli zapisy jak w...
§ Pawo spółdzielcze a ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych (odpowiedzi: 1) Proszę o pomoc przy wykładni art. 8(3) ust. 7 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych w stosunku do art. 49 4 Prawa spółdzielczego i dalej art. 41 1. ...
§ Ogrzewwanie co w spółdzielniach mieszkaniowych (odpowiedzi: 0) Witam.Mam następujący problem.Mieszkam w kamienicy w której zamieszkuje mało lokatorów z każdej strony mojego mieszkania znajdują się puste...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.