Szkoła Policealna *** - Forum Prawne

 

Szkoła Policealna ***

Widziałam kilkukrotnie wątek z tą placówka (bo szkoła nazwać tego nie mogę, lecz żaden z tematów nie był zbliżony do mojego). We wrześniu ubiegłego roku zostałam słuchaczem jednego z kierunków który mnie interesuje, trwała promocja ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
24-07-2019, 14:10  
paulinamru
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Szkoła Policealna ***

Widziałam kilkukrotnie wątek z tą placówka (bo szkoła nazwać tego nie mogę, lecz żaden z tematów nie był zbliżony do mojego).
We wrześniu ubiegłego roku zostałam słuchaczem jednego z kierunków który mnie interesuje, trwała promocja na czesne za 0 zł oraz zostało mi zaproponowane dołączenie na drugi kierunek (obojętnie jaki) aby uzyskać zniżkę w postaci -50% na mój, zgodziłam się. Pani zapewniała, ze o wszystkim będą informować, tak żeby za tamten drugi nie płacić wcale a mój mieć stałe ze zniżka.
Szkoła była fair tylko i wyłącznie w kwesti informowania o zajęciach, miejsca zajęć były co dwa tygodnie inni i niemalże zawsze trafiałam w złe. Jeśli chodzi o zajęcia? Nie było ich wcale, tak samo jak nauczycieli. Skutkiem było to, ze w szkole fizycznie byłam ale bez ocen i obecności bo nie miałam skąd jej wziąć.

Przejdźmy do sedna mojego problemu z ta oto placówka...
W lutym zostałam skreślona z listy słuchaczy, powodem był brak frekwencji i ocen, a ze dwa z moich kierunków nie spełniły oczekiwań domyśliłam się ze chodzi o skreślenie z oby dwóch, ponieważ nie było uwzględnione które dokładnie. Ucieszyłam się, bo nie musiałam już płacić za „chodzenie” do pustych sal, tłuczenie się w autobusie tylko po to żeby się dowiedzieć ze zajęć dziś nie ma. W międzyczasie zapisałam się do darmowej szkoły miasto obok (cała historia tyczy się Katowic), w dniu dzisiejszym dostałam pismo z absurdalna kwota do zapłaty od końca zeszłego roku aż do teraz, ponad 1 tysiąc złotych.
Jak mogę w chytry sposób się od tego odwołać?
Jak dać do zrozumienia, ze przez ich uogólnienie w piśmie ze skreśleniem nie widziałam ze chodziło o tylko jeden z kierunków.
Kontakt od momentu otrzymania pisma ze szkoła ucichł, nie otrzymywałam SMS z powiadomieniem o zbliżających się zajęciach wiec sprawa była dla mnie jasna. Co zrobić aby uniknąć tak dużej opłaty? Jak się z tego wybronić?
Pomóżcie bo na sama myśl jest mi źle
paulinamru jest off-line  
25-07-2019, 10:22  
Wirusisko
Stały bywalec
 
Wirusisko na Forum Prawnym
 
Posty: 1.950
Domyślnie RE: Szkoła Policealna ***

Cytat:
Napisał/a paulinamru Zobacz post
Jak dać do zrozumienia, ze przez ich uogólnienie w piśmie ze skreśleniem nie widziałam ze chodziło o tylko jeden z kierunków.
Kontakt od momentu otrzymania pisma ze szkoła ucichł, nie otrzymywałam SMS z powiadomieniem o zbliżających się zajęciach wiec sprawa była dla mnie jasna. Co zrobić aby uniknąć tak dużej opłaty? Jak się z tego wybronić?
Pomóżcie bo na sama myśl jest mi źle
Wklej na forum to pismo z tym "uogólnieniem", zakrywając dane osobowe oczywiście.
Czy w umowie jaką zawarłaś ze szkołą jest punkt mówiący o obowiązku wysyłania smsów o zajęciach? Zawarłaś 1 czy 2 umowy? Jak w umowie wygląda sprawa wypowiedzenia umowy lub przypadek skreślenia z listy słuchaczy?
Wirusisko jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Szkoła policealna - opłaty (odpowiedzi: 0) Mam pewne pytanie odnośnie opłat za szkołę. We wrześniu 2017 zapisałam się na płatny kierunek w szkole policealnej ŻAK, jednakże uczestniczyłam na...
§ Szkoła Policealna a ZUS? (odpowiedzi: 0) Witam z gory zaznaczam, ze nie wiem czy w dobrym temacie, jesli tak to przepraszam. Przechodzac do sedna jestem uczniem 1semestru administracji w...
§ Szkoła Policealna (odpowiedzi: 0) Dzień dobry, mam pytanie w kwestii nowej ustawy, która weszła w zeszłym roku. Mianowicie w szkołach policealnych trzeba składać podpisy na listach...
§ Szkoła policealna - wypowiedzenie z winy szkoły - opłaty (odpowiedzi: 0) Witam, mam taki problem. Otóż w sierpniu tego roku zapisałem się do jednej z warszawskich Szkół Policealnych (szkoła ta reklamuje się bardzo w...
§ Szkoła policealna (odpowiedzi: 0) Mam takie pytanie. Wiele szkół policealnych jest podobno darmowych. Ale czy nie ma jakichś ukrytych haczyków? Czy jak ktoś się rozmyśli w trakcie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.