Parkowanie samochodu pod oknami. - Forum Prawne

 

Parkowanie samochodu pod oknami. 2

Przepraszam mam takie pytanko wprowadzam się do kamienicy gdzie jest podwórko zwyczajna studnia śródmieście - Łódź, moje mieszkanie znajduje sie na parterze gdzie pod moimi oknami parkują trzy cztery auta w odległości nie większej niż ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
01-09-2011, 09:47  
krystian290
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Przepraszam mam takie pytanko wprowadzam się do kamienicy gdzie jest podwórko zwyczajna studnia śródmieście - Łódź, moje mieszkanie znajduje sie na parterze gdzie pod moimi oknami parkują trzy cztery auta w odległości nie większej niż 50 cm. Nadmieniam że kamienica ma utworzoną wspólnotę, ale też część mieszkań należy do gminy i Ja akurat posiadam to gminne.
Co mogę zrobić żeby auta tam nie parkowały lub jaką odległość powinny zachować od moich okien????
rano porostu jest tragedia parkują jeszcze tyłem i smrodzą prosto w okna

Z góry dzięki
krystian290 jest off-line  
01-09-2011, 10:11  
wioletta40
Użytkownik
 
wioletta40 na Forum Prawnym
 
Posty: 154
Domyślnie RE: Parkowanie pod oknami wspólnota - gmina

krystian290: witam ,to problem ogromny ,niedawno przerabiany jest wiele aspektów do zalatwienia i jest to walka z wietrakami ,przesylam link ,prosze zajrzec tam ,ja wiele z tych info wzielam ,sa przepisy jasne,ale kto je respektuje ,mozna sie zwrócic do strazy pozarnej o ustalenie drogi p.pozar.uzasadniajac te kontrol tym,ze istnieje zagrozenie dla was lokatorow,ze w razie pozaru np.waszego domu stojace auta uniemozliwiaja dostep do okien ,to moze pomóc,bo nie beda parkowac http://centralnyanalizator.blog.onet...,ID420570304,n
wioletta40 jest off-line  
01-09-2011, 18:54  
rahiotom
Zbanowany
 
Posty: 35
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Re: krystian290
Masz duże szanse osiągnąć sukces w przedstawionej sprawie.
Jeżeli działka budowlana, potocznie nazywana "podwórkiem" jest własnością Gminy/Miasta (należy to sprawdzić w Wydziale Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta), oznacza to, że postój samochodów przy oknie lokalu mieszkalnego w którym zamieszkujesz - jest niezgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury R.P. z dnia 12 kwietnia 2002 r.
W dalszej kolejności znacza to, że wszelkie wskazówki dotyczące procesowania w celu uzyskania stosowania Prawa w odniesieniu do zasad stawiania samochodów osobowych w "odległościach od okien budynków mieszkalnych, wielorodzinnych" - znajdziesz na redagowanym przeze mnie Blog'u.
Podaję link: http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/
rahiotom jest off-line  
01-09-2011, 19:07  
rahiotom
Zbanowany
 
Posty: 35
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Re" Ezcana
Zadam fundamentalne w przedstawionej przez Ciebie kwestii pytania:
1. Czy miejsca postojowe na działce budowlanej, na której w chwili obecnej stoją samochody osobowe - zostały wyznaczone przez upoważnionego do tych zadań inżyniera ruchu drogowego i docelowego ?
Oznacza to, że winien zostać sporządzony Projekt organizacji ruchu drogowego i doscelowego przez upoważnionego Inzyniera ruchu, który podpisując się - ponosi odpowiedzialność prawną za stworzony dokument.
2. Kto jest prawnym Właścicielem działek budowlnych na których znajdują się wyznaczone miejsca postojowe dla samochodów osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. ?
To są dwa, ważne pytania w kwestii przedstawienia merytorycznych wskazówek dotyczących opisanego przez Ciebie zaganienia.
Zapraszam do studiowania mojego Blog'a, w którym przedstawiam istotę sprawy.
Podaję link: http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/
rahiotom jest off-line  
18-06-2013, 18:35  
macremi
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Chciałbym odświeżyć temat.
Jeśli chodzi o trawnik, strefę zamieszkania D-40, strefę ruchu to nie ma problemu. W moim przypadku chodzi o podwórko - teren miejski, a budynek wspólnoty po obrysie.

Cytat:
Jeżeli działka budowlana, potocznie nazywana "podwórkiem" jest własnością Gminy/Miasta (należy to sprawdzić w Wydziale Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta), oznacza to, że postój samochodów przy oknie lokalu mieszkalnego w którym zamieszkujesz - jest niezgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury R.P. z dnia 12 kwietnia 2002 r.
Przepis ten dotyczy właściciela terenu, który w podwórku chciałby wyznaczyć miejsca parkingowe. I wtedy ma stosować się do podanych tam odległości. Nie dotyczą te przepisy samych kierowców. Nie znam takiego przepisu który by zabraniał parkowania w tym miejscu. Jeśli są to proszę o podanie dokładnie podstaw prawnych. Powtórzę = Rozporządzenie dotyczy tworzenia parkingów a nie samego parkowania. Można zlikwidować parkowanie za pomocą zn. B-36 ale jeśli wspólnota wkopie znak w teren nie swój i bez zgody właściciela to kara z art.85 kw. O kopceniu z rury w okna też nie można w każdych przypadkach mówić. Ja osobiście posiadam w samochodzie FAP filtr cząstek stałych z emisją spalin Eco4.
macremi jest off-line  
01-02-2014, 14:25  
Majeczka17
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Witam chciałabym odśiweżyć temat i prosić o pomoc

Sprawa wygląda następująco
moje mieszkanie które zostało przerobione z pomieszczenia suszarni znajduje się na rogu bloku. Tak więc z jednej i drugiej strony przy oknach mam chodnik. Od strony ulicy jest on szeroki do tego przed oknami mam jakieś pół metra trawy więc ludzie nie chodzą pod samymi oknami. Jeśli chodzi o okna od strony podwórka chodnik jest przy samych oknach i ludzie chodzą pare cm od okien. NAwet się już do tego przyzwyczaiłam gdyby nie fakt że chodnik pod tymi oknami ma ok.1 m szerokości a za nami do drugiego bloku jest teren należący do Miasta w którym parkują samochody. Tak więc od tej strony mam dzień w dzień w każdych godzinach zaparkowane 3, 4 auta w odległości 1 max 1,5 metra od moich okien. Ludzie wogóle nie myślą i parkują także tyłem. Najgorszy jest fakt że moje okna są na wysokości ud (nad kolanami) osoby która obok nich stanie. (moje mieszkanie jest ponieżej pozimu chodnika ok 0.5 m). tak więc parkujący samochód mam centralnie przed swoimi oczami. Nie dość że zasłania mi ponad pół okna i zabiera światło do tego śmierdzi oparami itd. Dzwoniąc po straż miejską czy policję odpowiedzi dostaję takie że przepis parkowania ileś metrów od okien jest zniesiony. Słyszałam cos ostatnio o takim czymś jak parkowanie ileś metrów od elewacji budynku ? czy ktoś coś wie ?
Mam ogromny problem ponieważ utrudnia mi to funkcjonowanie i nie mogę nawet normalnie mieszkać z dwójką dzieci. Pisałam pisma do Infastruktury ponieważ kiedyś na wjeździe do tego "miejsca" między budynkami były słupki uniemożliwiające wjazd. w tej chwili są wyrwane a urząd odpowiedział w piśmie że jesli będzie miał pieniądze to je oddbuduje (pfff ciekawe kiedy i jak długo będą).Do tego urząf prawdopodobnie bezprawnie w tym obszarze wydzielił miejsce dla inwalidy !! więc słupków wstawić nie mogą bo on nie wjedzie.. natomisat dowiedziałam się tyle że miejsce dla inwalidy można wyznaczyć w pasie drogowym a nie terenie należącym do miasta w zagospodarowaniem mieszlanym.. czy jakoś tak to wygląda. jeśli ktoś byłby zainteresowany dokładnym rysunkiem znał się na tym i potrafił w jakikolwiek sposób mi pomóc to bardzo prosze bo już niewiem jak sobie radzić
Majeczka17 jest off-line  
20-02-2014, 12:48  
Zet21
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Też ogdrzewam wątek bo ostatnio mnie m.in. dotyczy.
cytat: ”Z państwa punktu widzenia najistotniejsze jest uregulowanie paragrafu 19 tego aktu, zgodnie z którym odległość wydzielonych miejsc postojowych, w tym również zadaszonych, lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym, budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem hotelu, budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw i boiska dla dzieci i młodzieży, nie może być mniejsza niż: 1) 7 m - w przypadku 4 stanowisk włącznie, 2) 10 m - w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie, 3) 20 m - w przypadku większej liczby stanowisk. Zachowanie odległości, o których mowa powyżej, nie jest wymagane przy sytuowaniu miejsc postojowych między liniami rozgraniczającymi ulicę. Z powyższego wynika, iż w pierwszej kolejności odwołując się do powyższych przepisów należałoby sprawdzić, czy garaże i parkingi spełniają wymogi stawiane im przez te przepisy."
Mam w związku z tym pytanie, jak to jest że te przepisy dotyczące odległości i ilości samochodów obowiązują tylko na nowobudowanych osiedlach a nie mają odniesienia do starej zabudowy osiedli z lat np. 60. Ostatnio wynikła dyskusja na moim osiedlu na temat powiększenia istniejącego parkingu (właściwie to tylko miejsca postojowe) z 20-22 samochodów na co najmniej 35 kosztem szerokości chodnika (4 płytki chodnikowe + ok 1,2 metra szrokości trawnik) przylegającego bezpośrednio do terenu na którym stoją samochody. Mieszkańcy 2 bloków, którzy mają tak cirka 12 metrów szerokości jeden trawnik z jednej i drugiej strony bloku, chodnik na 6 płyt i jeszcze jeden trawnik 1,5 metra, przylegający do bloku nie zgodzili sią na wydzielenie 3 metrów z szerokiego trawnika na miejsca postojowe. Chętnie natomiast powiększyli by stan obecny o szerokość 2 płytek chodnikowych kosztem naszej wspólnoty. Czy przepisy nakazujące (cytat na początku) takie a nie inne usytuowanie miejsc postojowych i ilości pojazdów parkujących nie mają zastosowania w starych osiedlach, czy te np. 7 metrów od zabudowań dotyczy tylko nowych osiedli? I dlaczego?
Zet21 jest off-line  
03-03-2015, 19:20  
smyk_25
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

witam podepnę się pod temat mam podobna sytuacje ale z drugiej strony parkuje samochód pod oknami dodam pod moimi oknami bo mieszkam na parterze teren wyłożony płytami betonowymi bez wyznaczonych miejsc parkingowych teren należny do spoldzielini mieszkaniowej . od pewnego czasu przeszkadza to sąsiadowi który mieszka na drugim pietrze . moje pytanie jest następujące czy mogę parkować pod swoim oknem czy maja zastosowanie przepisy mówiące o minimalnej odległości 7m od okien jeśli nie to dlaczego
smyk_25 jest off-line  
30-04-2015, 10:07  
tpucicka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Parkowanie samochodu pod oknami.

Mieszkam na parterze i pod moimi oknami w odległości ok. 3m parkują samochody a nawet traktuja jako własne miejsce parkingowe.Prezes SM nie chce tego zmienić, bo mówi,że auta nie maja gdzie parkować, a Straż Miejska powiedziała,że to teren Spółdzielni i tylko ona jest władna a Straż nic nie może zrobić. Do kogo moge się zwrócic, nie chce smrodu spalin pod moim oknem .
:?
tpucicka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Parkowanie samochodu pod oknami bloku (odpowiedzi: 5) Witam bardzo proszę o pomoc w spornej kwestii, a mianowicie kupiliśmy z mężem mieszkanie w bloku, który należy do wspólnoty mieszkaniowej. Parkujemy...
§ Parkowanie samochodu na podwórku (odpowiedzi: 4) Moim problemem, a właściwie problemem mojego chłopaka bo w jego imieniu tutaj piszę jest parkowanie samochodu na podwórku. Sprawa wygląda...
§ Odkurzanie samochodu pod oknami (odpowiedzi: 21) Witam Mam problem z sąsiadem, który bardzo często odkurza samochód pod moimi oknami. Mieszkam na pierwszym piętrze, a sąsiad - na drugim. Spuszcza...
§ Stawianie samochodu pod oknami bloku (odpowiedzi: 12) Witam mieszkamy w bloku należącym do wspólnoty mieszkaniowej stawiamy samochód na chodniku przy ścianie szczytowej gdzie są okna. Naszej sąsiadce...
§ Parkowanie samochodów przed oknami (odpowiedzi: 2) Gdzie znajdę szczegółowy przepis odnośnie parkowania samochodów przed moimi oknami, mieszkam na parterze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.