Przestępstwo gospodarcze w Hiszpanii a prawo polsie - Forum Prawne

 

Przestępstwo gospodarcze w Hiszpanii a prawo polsie

Witam, osoba mieszkająca w Hiszpanii i będąca jednocześnie obywatelem Polski i Hiszpanii, ma proces w Hiszpanii za przestepstwo gospodarcze i czeka na wyrok ( prokuratura rząda 6 lat pozbawiania wolnosci i zajęcie majątku). Pytanie jak ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Południowa


Odpowiedz
 
14-09-2016, 11:13  
sylwia s.
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Przestępstwo gospodarcze w Hiszpanii a prawo polsie

Witam, osoba mieszkająca w Hiszpanii i będąca jednocześnie obywatelem Polski i Hiszpanii, ma proces w Hiszpanii za przestepstwo gospodarcze i czeka na wyrok ( prokuratura rząda 6 lat pozbawiania wolnosci i zajęcie majątku). Pytanie jak to wygląda od strony polskiej.

1. Nie ma jeszcze wyroku i osoba ta wyjeżdża do Polski i tu pozostaje. Co dalej, czy jak będzie wyrok, to będzie ekstradycja lu b europejski list gończy, czy wyrok ten może być wykonany w Polsce czy Polska wyda swojego obywatela.

Nadmieniam fakt, że osoba ta jest kobietą ma niepelnoletnie dzieci i męża.

2. Jeżeli wyrok zapadnie w Hiszpanii to rozumiem, że będzie zakaz wyjazdu z kraju i odsiadka tam.

3. Czy osoba ta może w Polsce założyc swoim dzieciakom 14 i 16 lat konta bankowe i pieniądze przekazać na Nie, tak aby nie wchodziły one w wyrok i zabranie majątku.

4. Czy jeżeli osoba ta ma konto w Polsce bankowe, to czy Hiszpania także może wejśc na te konto po wyroku i zabrac majątek ?

5. Oosba ta także otrzyma masę spadkową po swojej mamie, czy lepiej zrzec się tego spadku lub przepisać na swoje dzieci, aby nie wykonano wyroku i nie zabrano tego.
sylwia s. jest off-line  
14-09-2016, 11:27  
arturoooo
Zbanowany
 
Posty: 6.619
Domyślnie RE: Przestępstwo gospodarcze w Hiszpanii a prawo polsie

Czekaj czekaj...

niech dobrze zrozumiem...mamy podać sposoby na uniknąć odpowiedzialności...?

Chyba źle trafiłaś - nie to forum.
arturoooo jest off-line  
14-09-2016, 11:30  
sylwia s.
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Przestępstwo gospodarcze w Hiszpanii a prawo polsie

nie unikanie odpowiedzialności, tylko jak to wygląda od strony prawa polskiego. To nie unikanie odpowiedzialności tylko zabezpieczenie rodziny na przyszłośc. Nie ma jeszcze wyroku, więc nie osądzajcie. Wyglada to tak, że mąż założył na żonę firmę i wyszło jak wyszło. Nic nikomu jeszcze nie udowodniono.

Osoba ta nie uchyla się od odpowiedzialności, ale chce wiedzieć jakie ma opcje na zabezpieczenie dzieci w razie czego i ma do tego prawo.
sylwia s. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przestępstwo gospodarcze. (odpowiedzi: 5) Witam, Na wstępie przepraszam,ze trafiłam nie tam gdzie trzeba.Z tego co zauwazyłam użytkownikami portalu są też skazani odsiadujący wyrok. Bardziej...
§ Przestępstwo gospodarcze. (odpowiedzi: 3) Witam, bardzo proszę o udzielenie mi jakichkolwiek informacji. Osoba prowadząca działalność gospodarczą zajmującą sie kredytami, tj, biuro...
§ Przestępstwo gospodarcze (odpowiedzi: 4) Czy wyłudzenia par.286 można zaliczyć do przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu? Dziękuję
§ Przestępstwo gospodarcze i korupcja (odpowiedzi: 1) Jakie są kary za w/w zarzut? Chodzi raczej o wykroczenie małej skali. Czy podejrzenie w/w jest automatycznie zajmowane się przez urzad skarbowy?
§ Przestępstwo gospodarcze (odpowiedzi: 7) Witam Państwa. Natknąłem się w sieci na ciekawą ofertę Pracy:...
§ przestępstwo gospodarcze? (odpowiedzi: 1) witam, pewnego dnia umówiłam się z osobą na GADU GADU, że ona wpłaca mi pewną kwotę, ja wysyłam jej ciuch, racja wpłaciła , ja wysłałam, myślałam, że...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:00.