Kradzież Porshe - Forum Prawne

 

Kradzież Porshe

Witam 8 msc. Temu złapano mnie w Pradze w kradzionym Porshe. Pojazd kradziony był w Niemczech, Ja byłem kierowcą, z początku byłem nie świadomy tego na co się piszę, jednakże później dowiedziałem się iż samochód ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Środkowo-Wschodnia


Zamknięty temat
 
20-02-2018, 09:20  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Kradzież Porshe

Witam

8 msc. Temu złapano mnie w Pradze w kradzionym Porshe. Pojazd kradziony był w Niemczech, Ja byłem kierowcą, z początku byłem nie świadomy tego na co się piszę, jednakże później dowiedziałem się iż samochód jest kradziony. Zostałem zastraszony, zrobili zdjęcie mojego dowodu i grozili, że jeśli samochodu nie dowiozę to mnie znajdą i zabiją.

Podczas tego przestępstwa miałem 20 lat, obecnie mam 21. Dostałem wezwanie na sprawę sądową którą odbędzie się w Pradze. Jadę tam za 2 dni. Przyznaje się do tego, że jechałem tym samochodem, chciałem zarobić i dowieźć je do PL. Jednakże nie ukradłem go i choć dowody są: odciski palców itp. To sprzętu przy sobie nie miałem co potwierdza to, że nie ukradłem tego samochodu, gdyż na to potrzeba sprzętu elektronicznego wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych jak każdy wie.

Podczas namierzenia mnie w samochodzie, gdy podjechały radiowozy, zacząłem uciekać, ucieczka była krótka - bałem się, adrenalina, bałem się nie dowieźć tego samochodu.

Nie stać mnie na adwokata, tak jak i nie było mnie stać na większość tłumaczeń pism które przychodziły do mnie z Czech, po 5 kartek A4. Nie dawno wyszedłem z rodziny zastępczej, podjąłem się pracy i dostałem mieszkanie... Czy jest szansa na wyrok w zawieszeniu? Jak to widzicie? Pozdrawiam.
 
20-02-2018, 10:15  
kuciapek
Zbanowany
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Ja tu widzę kilkuletnia odsiadke
kuciapek jest off-line  
20-02-2018, 10:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Samochód został zwrócony, nigdy nie byłem karany i tylko go przewoziłem, za to kilkuletnia odsiadka?
 
20-02-2018, 11:09  
kuciapek
Zbanowany
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

tak, samochód nie został zwrócony, tylko odebrany przez policje. Teraz już bedziesz karany, nie przewoziłeś, tylko współuczestniczyłeś w kradzieży.
kuciapek jest off-line  
20-02-2018, 11:20  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Dokładnie, ale chyba po to jest wyrok w zawieszeniu? Mają rozpierdolić moją całą młodość? Chyba po to jest sąd - żeby dawał raczej szansę na poprawę niż od razu robił ze mnie morderce, jesteś prawnikiem/służbistą czy wróżbitą po prostu?
 
20-02-2018, 11:44  
Sharp_one
Zbanowany
 
Posty: 660
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Pewnie zepsuję Ci światopogląd, ale w więzieniu nie siedzą wyłącznie mordercy.
Piszesz jakieś brednie o tym, że jak nie znaleziono sprzętu to nie udowodnią kradzieży? Złapali Cię w kradzionym aucie i przy próbie ucieczki na dokładkę. To wystarczy.
Chyba że pójdziesz na współpracę, podasz kto ukradł, kto Cię zadtraszał etc. inaczej więzienie jak nic.
I załatw sobie adwokata i tłumacza bo Cię wsadzą do Czeskiego więzienia i nie będziesz wiedział nawet za co i na ile.
Sharp_one jest off-line  
20-02-2018, 12:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Wiem, że nie siedzą tam sami mordercy - przenośnia. Skoro miałbym ukraść auto za 200tys, to po co miałbym zostawiać sprzęt za 100tys na miejscu? Gdzie bym go schował? Nie mam pojęcia na temat kradzieży takich samochodów. Powiem co wiem, ale sam nie znam tych ludzi, chciałem zarobić i tyle.

Na adwokata mnie nie stać, i nie mam skąd wziąć takich pieniędzy gdyż polski adwokat na takiej sprawie liczy ok. 10tys. Przyjazd do Pragi itp. Tłumacz nie zostanie przyznany na sprawie? Wydaje mi się, że musi być. Skoro kogoś nie stać etc. To jak sędzia ma się ze mną dogadać? Na migi? Jeśli ktoś jest bez dochodów, jakichkolwiek, to za co ma wziąć tłumacza?
 
20-02-2018, 12:57  
Sharp_one
Zbanowany
 
Posty: 660
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a baier Zobacz post
Nie mam pojęcia na temat kradzieży takich samochodów.
Widać że się nie znasz rzucając fachową wiedzą jaki sprzęt i za ile jest potrzebny do kradzieży takiego auta.
Sharp_one jest off-line  
20-02-2018, 13:15  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Czytałem, uwierz mi, że po 8 msc życia w stresie czy rozjebiesz sobie całe życie czy nie daje sporo do myślenia Jakbym to zajebał to co by mi szkodziło się przyznać, chyba nawet lepiej?

Byłem tylko kierowcą, powiem co wiem i myślę, że jednak jest szansa na zawias. Tutaj jednak nie można liczyć na jakąkolwiek inteligentną odpowiedź prawną, bo zauważyłem, że 3/4 użytkowników to jednak tylko smarkate chujki siedzące przed monitorami.
 
20-02-2018, 13:27  
Sharp_one
Zbanowany
 
Posty: 660
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Jak to określiłeś smarkate ch... to przychodzą na forum z gotową tezą i się sadzą do wszystkich jak nie usłyszą potwierdzenia swoich wyssanych z palca teorii.
Skoro jesteś wszystkiego pewny łącznie z wyrokiem to po co tracisz czas na tym forum? Szukaj kolejnego Porshe do "transportu".
Sharp_one jest off-line  
20-02-2018, 14:01  
lokata
Ekspert
 
Posty: 5.861
Domyślnie RE: Kradzież Porshe

Cytat:
Napisał/a baier Zobacz post
smarkate chujki siedzące przed monitorami.
Takie słowa, w tych usteczkach? Fuj!
lokata jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wyłudzenie kredytu, kradzież środków , kradzież danych osobowych (odpowiedzi: 14) Witam Niestety padłem ofiara przestepczosci internetowej ( mBank) . Zmieniono "numer kontatkowy" który jest wymagany przy probie jakiejkolwiek...
§ Kradzież korespondencji oraz kradzież przedmiotów wirtualnych. (odpowiedzi: 12) Witam. Szukam informacji, co może grozić osobie która ukradła (wyciągnęła ze skrzynki, bez jej niszczenia, wyłamywania itp) listy, w celu okradnięcia...
§ Kradzież telefonu - nie chodzi o zwykłą kradzież więc proszę o przeczytanie (odpowiedzi: 22) Witam wszystkich i proszę o radę. Nie rozpisując się wiele streszczę sytuacje. Wystawiłem ofertę sprzedania telefonu za 600 zł. Był to portal...
§ Włamanie /kradzież/próba kradzieży i napaść na policjanta (odpowiedzi: 3) Witam,moich 2 kolegów policja podejrzewa o Włamanie /kradzież około 130 złotych próbę kradzieży sprzętu na 6000 tys złotych oraz pobicie 2...
§ kradzież konta hotfile.com + kradzież pieniędzy (odpowiedzi: 2) Witam. Kolega podrzucił mi dane do konta hotfile.com, które zdobył za pomocą keyloggera. Ja zmieniłem dane konta na swoje. Niestety przy zmianie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.