alimenty holenderskie - Forum Prawne

 

alimenty holenderskie

Witam , jestem matka siedmioletniego dziecka. Nie byłam zamężna z moim partnerem . Jest ojcem mojego dziecka , zdradził mnie i zostawił dla kobiety, z która jest teraz w ciąży , mam zasądzone są alimenty ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
01-10-2011, 23:46  
barbarafaszcz
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie alimenty holenderskie

Witam , jestem matka siedmioletniego dziecka. Nie byłam zamężna z moim partnerem . Jest ojcem mojego dziecka , zdradził mnie i zostawił dla kobiety, z która jest teraz w ciąży , mam zasądzone są alimenty 200zł gdyz były mi potrzebne na to papiery teraz chcxiałabym jak najszybciej zasądzić alimenty w Holandii i nie przejmować się , że moje dziecko zostanie na lodzie , chociaż jego ojca stać aby płacić jak moge to zrobić ? Gdzie mam sie zgłosić, nie mieszkam w dużym mieście i nie wiem czy są takie kancelarie prawne .Chce zrobić to jak najszyciej , bo tutaj zależy mi na czasie jak widać ..
A jeżeli nie tam to chce tutaj w Polsce podwyższyć do ilu mogę przy zarobkach 1500 zł , a on zarabia ponad 1500 euro napewno jak nie więcej ..Dziękuje za odp
barbarafaszcz jest off-line  
02-10-2011, 02:55  
prawnikweb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Proponuję poszukać kancelarii adwokackiej w Pani okolicy - w sprawie o alimenty za granicą powinna mieć Pani pomoc profesjonalisty. Na stronie adwokatura.pl znajdzie Pani kancelarię w pobliżu miejsca zamieszkania.
Wtedy dobrze jest zrobić "mały wywiad" w internecie i wśród znajomych.
prawnikweb jest off-line  
02-10-2011, 08:13  
kamilaK
Stały bywalec
 
Posty: 517
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Przyjmuje się, że sądem właściwym w tym przypadku będzie sąd w Polsce bo w Polsce dziecko mieszka.

Dla ustalenia wysokości alimentów wnieś o przedstawienie przed sądem nie tylko miesięcznych (lub tygodniowych - w zależności od sposobu rozliczania się partnera z pracodawcą) raportów od pracodawcy partnera ale również o rozliczenie roczne za rok ubiegły z holenderskiego urzędu skarbowego (formularz IB60). Dokumenty muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego o ile sąd sam sobie ich nie przetłumaczy.

Dobrze by było też żeby oprócz zaświadczeń wydrukował wpływy na rachynek bankowy. Może się okazać, że kwota 1500 euro, o której wspomniałaś to kwota brutto i mąż żyje w Holandii na granicy socjalnego minimum. Pamiętaj, ze może i on zarabia w euro ale i zakupy robi w euro, rachunki za dom też płaci w euro.(Chociaż przy tak małych zarobkach na pewno ma dofinansowanie do czynszu pod warunkiem, że mieszka w mieszkaniu/domu "socjalnym").

Jeśli pracujący w Holandii mało zarabia i ma dziecko to może się ubiegać o zasiłek miesięczny na dziecko w wysokości około 80 euro. Ponadto na dziecko przysługuje mu kwartalnie tzw. kinderbijslag w kwocie € 236,77 na dziecko siedmioletnie. Kiedyś było jeszcze tak, że jeśli dziecko mieszkało gdzie indziej niż rodzic to kwota ta przysługiwała w podwójnej wysokości. Musiałabym doczytać czy jeszcze tak jest. Prawdopodobnie tak bo nie słyszałam żeby coś się zmieniło. Jednak partner nie otrzyma tego na twz. gębę. Musi przedstawić zaświadczenie z Polski o nie pobieraniu w Polsce zasiłku na dziecko. Również i przez ciebie. I akt urodzenia dziecka. Międzynarodowy albo przetłumaczony.

Pamiętaj, że sąd będzie brał pod uwagę nie tylko możliwości zarobkowe pozwanego ale również i usprawiedliwione potrzeby dziecka. Ty również jesteś zobowiązana utrzymywać syna, to nie będzie wyglądało tak, że partner będzie płacił na przykład 500 euro alimentów bo ciebie nie stać utrzymać syna. Uważaj z takim stwierdzeniem bo dostaniesz kuratora, który sprawdzi czy rzeczywiście tak jest.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
kamilaK jest off-line  
02-10-2011, 08:52  
kamilaK
Stały bywalec
 
Posty: 517
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Już nie mogłam drugi raz edytować.

Proszę sobie skreślić ostatnie zdanie
kamilaK jest off-line  
02-10-2011, 15:37  
barbarafaszcz
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Były partner , prezsyłał mi dobrowolne alimenty , chociaż po woli myślę , że przestanie . Mam wydruki bankowe , z czasu kiedy przesyłał mi pieniadze. Wydatki jego na mieszkanie nie są duże gdyż 35 euro tygodniowo , mieszkanie znajduje sie na firmie w której pracuje , wiem to stąd gdyż moja córka tam pracowała , nie moge liczyć na wydruki jego zarobków roczynych tzw. jarograf , gdyż wątpie aby mi go przekazał , a jego zarobki są z pewnością wieksze niż jak mówiłam 1500 euro , zaokragliłam to tak gdyż partner nie był ze mną szczery i nigdy się tego dokładnie nie dowiedziałam.
barbarafaszcz jest off-line  
02-10-2011, 15:45  
barbarafaszcz
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Na pomoc dla dziecka muszę miec jego zgode i rozliczenie roczne, lecz nie wiem czy to uzyskam .Czy moge uzyskac te papiery przez sąd?
barbarafaszcz jest off-line  
02-10-2011, 21:11  
kamilaK
Stały bywalec
 
Posty: 517
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Ty nie pracujesz w Holandii więc tobie się kinderbijslag nie należy. To były musi się o to postarać bo to on tam pracuje i tam odprowadza podatki. Kwestia dogadania się czy zatrzyma to dlasiebie czy przekaże na dziecko. Ja tylko informuję, że ma do tego prawo.

Poza tym ja nie pisałam o jaaropgaf (jarograf - jak piszesz), który on dostaje od pracodawcy (pracodawców zresztą można mieć kilku w Holandii) tylko o formularzu IB60, o który wnioskujesz w pozwie o alimenty. Formularz IB60 z holederskiego urzędu skarbowego (belastingdienst) to taki nasz PIT. Po prostu złóż wniosek o to w pozwie o alimenty. Jako dowód.
kamilaK jest off-line  
03-10-2011, 18:13  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Ojciec dziecka, który pracuje w Holandii, może ubiegać się o zasiłek rodzinny,a potem o dodatek na dziecko. Zasiłek rodzinny może otrzymać pod warunkiem iż przekazuje kwartalnie minimalna kwotę 408 euro lub więcej, wówczas holenderski urząd dopłaca różnicę zasiłku rodzinnego, zgodnie z wiekiem dziecka. Dzieci małe otrzymują niższą kwotę, natomiast im starsze dzieci - kwoty są podwyższane automatycznie przez urząd holenderski. Dodatek na dziecko/dzieci tzw. Kindgebonden budget można otrzymać również automatycznie lub złożyć wniosek w holenderskim urzędzie w przypadku nie otrzymania tego dodatku automatycznie, to znaczy wraz z zasiłkiem rodzinnym.

W Twoim przypadku wniosek o zasiłek rodzinny może złożyć tylko wnioskodawca, czyli osoba pracująca w Hola

Urząd w takich przypadkach żąda przedstawienia kwartalnie dokumentów potwierdzających płatności na utrzymanie dziecka.
nollewska jest off-line  
12-10-2011, 14:12  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.862
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Czy mozesz opisac to mieszkanie za 35 €/tydz.1500 € za granica,to jest cale nic.Dlaczego byly Ci potrzebne alimenty zasadzone wczesniej,niz w rzeczywistosci potrzebowalas?
orzeszki jest off-line  
30-04-2016, 20:52  
Magda102
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Ja Polka On Holender
Place alimenty na 10 letnie dziecko.
Chcemy sie pobrac
Pytanie : Czy on Holender bedzie zobowiązany placic alimenty na moje dziecko po naszym slubie
Magda102 jest off-line  
14-05-2016, 20:15  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: alimenty holenderskie

Proszę o uzupełnienie:
a gdzie jest to 10 letnie dziecko, skoro płacisz na niego alimenty? czy jest opiekę nad dzieckiem sprawuje jego ojciec?
Po ślubie z Holendrem nie jest on zobowiązany płacić Twoich zobowiązań.
nollewska jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ena a prawo holenderskie (odpowiedzi: 1) witam, czy osoba poszukiwana listem gończym w pl za posiadanie, udzielanie i uprawę marihuany zostanie wydalona z Holandii, jeśli zostanie wydany...
§ Domek Holenderskie Gastronomiczny (odpowiedzi: 9) Witam serdecznie, szukam już wiele czasu lecz nie mogę znaleźć odpowiedniej Odpowiedzi, chciałbym w Domku holenderskim otworzyć Gastronomie tylko na...
§ holenderskie ubezpieczenie zdrowotne (odpowiedzi: 8) Witam. Strszcze krótko swój problem.Mieszkałam w Holandii,byłam zameldowana,miałam indywidualne ubezpieczenie zdrowotne,za które płaciłam...
§ Rodzinne holenderskie (odpowiedzi: 1) Witam, Mój były partner pracuje w Holandii,ja mieszkam w Polsce i wychowuję 11miesięczą córeczkę.Były partner pobiera zasiłek rodzinny na córeczkę...
§ Domki holenderskie (odpowiedzi: 2) Witam, planuje postawic cos takiego jak dom holenderski na dzialce na ktorej stoi dom moich rodzicow. Sytuacja wyglada nastepujaco, w tym domu...
§ Rodzinne holenderskie. Pomocy (odpowiedzi: 8) Witam. Przez blisko siedem miesięcy w roku 2010 pracowałem w Holandii i tam też pobierałem zasiłek rodzinny. Pracę zakonczyłem we wrześniu 2010...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.