Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe - Forum Prawne

 

Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Każda osoba pracująca w Holandii musi posiadać holenderską polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczenie może być indywidualne w dowolnym holenderskim biurze ubezpieczeniowym lub ubezpieczenie grupowe /np. przez pracodawcę. Mając ubezpieczenie w Holandii możesz otrzymać dofinansowanie do ubezpieczenia. Wysokość ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
18-10-2012, 07:55  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 654
Domyślnie Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Każda osoba pracująca w Holandii musi posiadać holenderską polisę ubezpieczeniową.
Ubezpieczenie może być indywidualne w dowolnym holenderskim biurze ubezpieczeniowym lub ubezpieczenie grupowe /np. przez pracodawcę.
Mając ubezpieczenie w Holandii możesz otrzymać dofinansowanie do ubezpieczenia.
Wysokość dofinansowania jest uzależniona od:
- Twojego dochodu w ciągu roku
- osiągniętego wieku
Ile kosztuje polisa ubezpieczeniowa w Holandii?
Jest ona zależna od Twojego wieku oraz Twoich wymagań. Możesz wykupić np. pakiet podstawowy bez dodatkowych świadczeń.
Np. Pan Jan ma 29 lat i chce się ubezpieczyć w jednej holenderskiej firmie ubezpieczeniowej.
Jego tzw. „egien risico” wynosi 300 euro, w związku z tym składka miesięczna będzie wynosić 92 euro/miesięcznie.
Jeżeli Twoje tzw. „eige risico” wynosi 0 euro, to składka miesięczna może wynosić 100 euro/miesięcznie.
Jeżeli jednak chcesz wykupić dodatkowe świadczenia np. opieka dentystyczna, podwyższony pakiet usług to wówczas kwota składki miesięcznej jest wyższa.
Nie polecamy wykupowania świadczeń dentystycznych, gdyż w ramach wykupionych świadczeń nie masz zbyt wiele ulg, w większości za dodatkowe leczenie trzeba zapłacić.
Świadczenia dentystyczne mogą jednak wykupić te osoby, które dość często mają różne problemy dentystyczne.
Pakiet świadczeń zawsze można zwiększyć.
Wykupując już podstawowy pakiet ubezpieczeniowy, korzystasz z bezpłatnej opieki zdrowotnej, a także niektóre leki otrzymujesz bezpłatnie, za niektóre trzeba zapłacić.
Co to jest „eigen risico”?
Wykupując pakiet ubezpieczeniowy decydujesz się także na fakt, iż np. do kwoty 300 euro w roku ponosisz koszty leczenia, po przekroczeniu tej kwoty za leczenie pokrywa już Twoja firma ubezpieczeniowa.
Na co należy zwrócić uwagę?
Bardzo istotna jest także sprawa, aby wykupując pakiet świadczeń ubezpieczeniowych, posiadać także świadczenia np. w czasie Twojego pobytu w Polsce czy też innym kraju.
Jeżeli zachorujesz np. w Polsce i musisz podjąć się leczenia, operacji itp. zawiadom o tym fakcie Twoją firmę ubezpieczeniową przed rozpoczęciem leczenia. Wówczas będziesz mógł wykupić np. leki czy skorzystać z różnych zabiegów bezpłatnie.
Jednak różne firmy ubezpieczeniowe mają różne regulaminy w tej sprawie i z tym faktem należy także porozmawiać z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, aby wiedzieć na co można liczyć będąc chorym, a przebywając np. za granicą.
Przebywając za granicą i będąc chorym nie zapominajmy także powiadomić naszego szefa w Holandii.
nollewska jest off-line  
21-04-2013, 00:19  
maya82
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Uaktualnienie z mojej strony
"Eigen risico" już od dwóch lat nie jest tak do końca dobrowolnym wyborem osoby ubezpieczającej się. Minimalny wkład własny w ubiegłym roku wynosił dla wszystkich 260 euro,a na rok 2013 to już ponad 350,niestety.
W lwiej części ubezpieczalni zmiany pakietu można dokonać w grudniu na kolejny rok.
maya82 jest off-line  
28-04-2013, 17:32  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 654
Domyślnie RE: Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety ubezpieczeniowe, w zależności jakich świadczeń oczekuje klient. Firm ubezpieczeniowych jest bardzo dużo i faktycznie jak podaje maya82, zmiana pakietu ubezpieczeniowego lub przeniesienie się do innej firmy ubezpieczeniowej jest możliwe tylko od każdego nowego roku, co oznacza iż formalności w tym zakresie można dokonać w okresie od października do grudnia danego roku, aby np. zmienić swój pakiet ubezpieczeniowy lub też przenieść się do innej firmy ubezpieczeniowej.
nollewska jest off-line  
06-09-2013, 08:59  
robertos1987
Zbanowany
 
Posty: 21
Domyślnie RE: Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Najfajniejsze według mnie, że można odzyskać zwrot podatku za ubezpieczenie Zorgtoeslag :] To jest całkiem pokaźna sumka jeśli się zdecydujemy Ja tak co roku odzyskuję sobie ten zwrot prze ****
robertos1987 jest off-line  
28-11-2013, 23:38  
bananqq
Użytkownik
 
Posty: 96
Domyślnie RE: Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Hmm, można zmienić firmę ubezpieczeniową, jak to się mówi "Polak potrafi", wystarczy zgłosić zjazd do Polski, i wtedy po kilku tygodniach można ponownie się ubezpieczyć w innej firmie.
Obecnie trwa mała nagonka na polaków i utrudnia nam się np. ubezpieczenie bez meldunku albo firma jak anderzorg wypowiedziała umowy moim znajomym.
bananqq jest off-line  
30-11-2013, 18:37  
tisza2
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Witam,
mam taki problem pracodawca w umowie zapewnił mi odprowadzanie składek na ubezpieczenia (polska agencja) miałam wypadek po którym zabrali mnie do szpitala, a tam okazało się że niby polisa nie jest ważna od 7 listopada, a w sumie jest to właśnie pierwszy dzień mojej pracy. Zapłaciliśmy 200euro jakiejś zaliczki. Pracodawca mówi że opłacone mam wszystko ale o tym przekonam się dopiero za 10-14 dni bo tak jest okres rozliczenia za miesiąc pracy. Co mam robić? A jak szpital wystawi mi rachunek? POMOCY
tisza2 jest off-line  
01-12-2013, 19:41  
bananqq
Użytkownik
 
Posty: 96
Domyślnie RE: Ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe

Witam,
czy otrzymałeś już Solaris za tydzien przepracowany albo który miałeś przepracowac?

jeżeli tak powinnieneś mieć tam informacje o opłaceniu przez firme ubezpieczenia.

Po 2 poproś firme o wydanie polisy którą powinien zawrzeć z firmą ubezpieczeniową.
bananqq jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ czy ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe przy kredycie hipotecznym? (odpowiedzi: 2) Witam, Czy ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe przy zawieraniu umowy kredytowej z Pekao? Wiadomo to dodatkowy koszt, a już jestem ubezpieczony w...
§ obowiązkowe ubezpieczenie rolników (odpowiedzi: 2) Witam,mam pytanie związanie z obowiązkowym ubezpieczeniem budynków Jestem współwłaścicielem budynku mieszkalnego i działki na której stoi...
§ Ubezpieczenie OC rolne czy obowiązkowe? (odpowiedzi: 4) Witam Czy ubezpieczenie rolne OC jest obowiązkowe jeżeli właściciel posiada więcej niż 1 h gruntu rolnego ? Grunty nie użytkuje tylko posiada.
§ Ubezpieczenie kredytu obowiązkowe czy nie (odpowiedzi: 2) Mam pytanie. Niedawno zmarła moja Mama. Muszę teraz pozamykać wszystkie sprawy. W 2013 roku wzięła w PKO BP, gdzie ma ROR, 15 tysięcy kredytu (ale...
§ Obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS żony, która jest studentką (odpowiedzi: 7) Proszę o pomoc! Na drugim roku studiów dziennych wyszłam za mąż za rolnika. Nie płaciłam składki KRUS, ponieważ nie pracowałam w gospodarstwie, bo...
§ Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla ZOZ-ów (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, Od 1 stycznia 2012r. wprowadzono obowiązek ubezpieczenia OC NZOZ-ów (niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej). Mój NZOZ to...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.