odliczenie od podatku - Forum Prawne

 

odliczenie od podatku

Problem mój dotyczy odliczenia od podatku.W obecnym roku mam do zapłacenia belgijskiemu fiskusowi około2800e.Pani ze związków zawodowych w Belgii poinformowała mnie,że można się odwołać uwzględniając w rozliczeniu dziecko.Dodam tutaj ,że jest to podatek za 2011 ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
06-02-2013, 14:27  
piotr73b
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie odliczenie od podatku

Problem mój dotyczy odliczenia od podatku.W obecnym roku mam do zapłacenia belgijskiemu fiskusowi około2800e.Pani ze związków zawodowych w Belgii poinformowała mnie,że można się odwołać uwzględniając w rozliczeniu dziecko.Dodam tutaj ,że jest to podatek za 2011 rok.Ponieważ z matką dziecka żyjemy w nieformalnym związku nie mogę automatycznie w rozliczeniu uwzględnić partnerki.Dodatkowo sprawę komplikuje to,że mamy inne adresy zameldowania w Polsce.W ubiegłym roku przedstawiłem pani która zajmuje się tymi sprawami" umowę wolnego związku",którą zawarłem ze swoją partnerką.Wówczas poinformowano mnie,że to za mało skoro mamy inne adresy zameldowania.W dniu wczorajszym zameldowałem się pod adresem partnerki w nadziei na pozytywne dla mnie rozwiązanie ,a tu ZONK.
Tak odpisała mi pani z biura cyt"

Dzień dobry,

Niestety, nie uda się ująć Pana partnerki w odwołaniu, ponieważ będziemy sie odwoływać za rok 2011 a Pan zmienił adres w 2013. Dopiero za ten rok będzie mógł Pan rozliczać się razem z partnerką, jeśli do 2014 nie zmienią się przepisy.

Ważne jest również, żeby był pan w oficjalnym związku z partnerką, czyli miał umowę o praowadzeniu wspolnego gospodarstwa domowego lub w związku małżeńskim. Mieszkanie pod jednym adresem nie wystarczy.

Przejrzę Pana dokumenty, które już mam i dam Panu znać czy coś jeszcze będę potrzebowała".k cyt.

A tak pani pisała wcześniej Cyt"
Dzień dobry,

Rozmawiałam dziś z osobą, która zajmuje się Pana odwołaniem. Tak jak przypuszczałam, umowa konkubinatu nie może być wzięta pod uwagę, jeśli nie mają Państwo wspólnego adresu. Także jeśli chodzi o rozliczenie za rok 2010, tylko dziecko zostanie wzięte pod uwagę'.
k.cyt.

Wychodzi więc na to,że za rok partnerki także nie będę mógł uwzględnić?

Osobiście mam wrażenie,że moja pani nie jest osobą kompetentną.

Może jest ktoś,kto umiał by pomóc?

Pozdrawiam.
piotr73b jest off-line  
07-02-2013, 10:35  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 654
Domyślnie RE: odliczenie od podatku

W Polsce nie ma jeszcze rejestracji partnerstw i to jest problem przy osobach, które chcą się rozliczyć a są w związku partnerskim.
Można złożyć oświadczenie u notariusza o partnerstwie, jednak warunek:ZAMELDOWANIE POD TYM SAMYM ADRESEM w danym roku podatkowym przynajmniej przez okres pół roku.
Jeżeli nie posiadał Pan zameldowania wspólnego wraz ze swoją partnerką w danym roku, nie ma możliwości załatwienia tej sprawy inaczej.
nollewska jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odliczenie od podatku (odpowiedzi: 3) Witam, mam swoją pizzerię i niedawno na firmę wziąłem motocykl, czy mogę od podatku odliczyć sobie akcesoria motocyklowe ? Bez kasku nie można...
§ Odliczenie podatku VAT (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie, |Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT. Chcę kupić samochód oznaczony jako ciężarowy. Czy kupując...
§ Odliczenie od podatku (odpowiedzi: 4) Witam. Chciałem zapytać czy mogę odliczyć od podatku darowiznę dla członka rodziny?
§ odliczenie podatku (odpowiedzi: 1) Witam W roku 2011 sprzedałem mieszkanie , które dostałem od mojej babci , nie upłynęło 5 lat od daty otrzymania mieszkania w darowiźnie i muszę...
§ odliczenie od podatku podatku od spadku (odpowiedzi: 1) Witam, Mam dylemat tuż przed złożeniem Pitu za 2012 rok...Komornik wszedł mi w zeszłym roku na wypłatę. Ściągnął kwotę 13500 za podatek od spadku...
§ odliczenie od podatku (odpowiedzi: 1) Czy będąc osobą fizyczną mogę sobie odliczyć od podatku samochód osobowy? (nie posiadam firmy, samochód nie jest nowy, i nie w leasingu)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.